Plug - osnovna tema

Kaže drug da su mu u firmi gde je kupio plug rekli da su plužne glave Vogelove, kao i da je Akpil radio za Vogela plugove. Navodno su daske Vogelove tipa KM. Ja ne znam da li je to zaista istina i da li stvarno Vogel ima daske sa oznakom KM, ali na daskama stvarno ima pečat KM, ali nema one Vogelove oznake. Možda neko zna to bolje, baš me zanima da li je tačno.

Gledao sam uputstvo za plug i u tehničkim podacima piše da u ovoj seriji (KM180) postoje 3+0; 3+1; 4+0 i 4+1, tako da bi ova greda stvarno trebala da bude jaka. Ima memory cilindar i jako lepo se obrće. Prvo skupi plug, potom ga obrne i na posletku ga opet razvuče na radni zahvat. (Palo mi je na pamet da li bi se to širenje/skupljanje pluga moglo iskoristiti za neku vrstu simuliranja vario pluga. Da li bi to moglo tako da radi, naravno u nekim malim granicama, odnosno malo suženje u odnosu na pravi radni zahvat?) Inače, u transportnom položaju se plug skupi i onda je mnogo lakše ići sa njim u saobraćaj (pogotovo ovi sa 4. i 5. brazdom). Plug je težak 1080kg, samo ne znam da li je to sa pretplužnjacima pošto su se oni vodili kao dodatna oprema i posebno plaćali. Ovako kompletan plug je koštao 8900 evra. U tom prospektu sam video da postoji i manja varijanta ovog pluga za traktore do 105 ks i ozaka mu je, mislim, KM80 (nisam siguran, mogu pogledati u prospekt ako to nekog zanima). Ovaj KM180 3+0 traži traktor sa min 105ks.

Ako nekog zanima još koji detalj, mogu slikati...
 
U tom prospektu sam video da postoji i manja varijanta ovog pluga za traktore do 105 ks i ozaka mu je, mislim, KM80 (nisam siguran, mogu pogledati u prospekt ako to nekog zanima).


@ DUKEJ
daj detalje o tom manjem plugu za 105 ks koliko je tezak klirens zahvat ...hvala
 
Navodno su daske Vogelove tipa KM. Ja ne znam da li je to zaista istina i da li stvarno Vogel ima daske sa oznakom KM, ali na daskama stvarno ima pečat KM, ali nema one Vogelove oznake. Možda neko zna to bolje, baš me zanima da li je tačno.

Vogel & Noot nema u ponudi daske sa oznakom KM


lid68.jpg
 
raonici1.jpg
[/IMG]
raonici2.jpg
[/IMG]
raonici3.jpg
[/IMG]Stigli novi raonici iz Srbobrana (plamen)samoostreci samo mi se ne svidja ugao podsecanja pogledajte stari raonik i ovaj nov,mada na plugu jako lepo leze mislio sam da ih odnesem kod kovaca da ih malo podvije ali odlucio sam da prvo probam kako ce ici pa ću videti.Sta mislite?
 
Odlicno lezi,ima da ide u zemlju odmah.Jedino ako potraje ova susa ima da se tupe sacuvaj boze...
 
Koliko ja vidim to je 756.30.Pogledaj gde su kosnici.
Na 757 je kosnik iznad tacke kacenja toplinga a ovde na slici ispod.
 
Hvala na cestitkama!

Samo nek se proljepsa, bit ce i prije usporedba.

Ovaj 754 cu pripremati za natjecanje pa cemo vidjeti kako ce se pokazati...

Citiram samoga sebe...

Dakle, kao sto je i obecano, idu prvi utisci oranja s IMT 754 plugom s kverneland glavama. Plug je isproban i u suhim i u vlaznim uvjetima oranja na 15-25cm dubine u sporijem i brzem radu.

Jednom rjecju, s plugom sam jako jako jako zadovoljan. Vise okrece zemlju nego moj IMT s Vogelovim glavama ali kao da se za jednu nijansu ovaj "kverneland" teze vuce. Nisam "vogela" kopcao ove godine pa ne mogu direktno usporedjivati. Prvi utisci jako jako dobri, s plugom nemam nikakve zamjerke. Pooran je jedan hektar, nije se otimao nigdje i u suhim kao i u vlaznim uvjetima jako lijepo mrvi zemlju. Orana je njiva koja ima 3 ili 4 razlicite tezine zemlje za oranje sto mi se cinilo kao idealna prilika za probu. Polovica poorana u suhim uvjetima a polovica danas, poslije jedne osrednje kise. Nisu uvjeti vlazni, ali ajde, nije ni suho...

Na plugu su deflektori tipa "uradi sam" i to jako lose odradjeni. "gledali" su negdje u nebo i zemlja ih nije pravo ni doticala... malo sam ih zarezao i spustio (posto su zavareni direktno na dasku) i sad je to malo bolje ali valja do jeseni naci nosace i deflektore kako bog zapovijeda, jer je ovo zlo za rad...

opcenito, plug sam rastavljao i dotezao, stavljao mu tocak i tako... Rastavljao sam i IMT 755 koji je mladji nego ovaj 754 i na IMT-u su sarafi teze isli dok se 754 rastavio dosta lako. Posebno su me se dojmili sarafi koji su zavrnuti na mjesto gdje ide nosac deflektora reda radi samo da ne zjapi rupa prazna. odvrnuli su se bez pol muke a kao novi su. O hrdjanju nema ni govora. Svi vijci na glavi su original norveski i svi su za kljuc 18 ili 16, zaboravio sam, znam da je neki "grbavi" broj koji se cesto ne koristi... Sve u svemu, plug koji se proizvodio do 1981.g. se pokazao kao pun pogodak i na zalim pare za njega, kao ni pare koje cu jos morati uloziti u komplet pravih deflektora.


Slika, na zalost, nema jer se masne ruke i telefon na dodir bas ne slazu... :( Vise srece drugi put ;)
 
trebaju mi glave od leoparda tacnije 4 kompletne glave,ako neko ima da proda ili zna nekog,nek mi javi na pp.
 
Nazad
Vrh