Plug - osnovna tema

samo da se javim da sam kupio onaj rabe plug juce mi je stigao.naravno posle jedno pola sata pranja masinom pod pritiskom obrtanje je proradilo a kad sam ga napunio sa kilo tovatne masti oce da prevrne 539 kad ljuljne.bilo je par losih podloski i tona ugljenisane i katranizovane masti zbog toga nije ni radio.uglavnom sve lepse i lakse radi..ostao sam do 1 nocas sklapajuci ga i stelujuci posto su ga rastavljali pa su one srafove za stelovanje glava odvijali.i onda metar u ruke pa steluj ustelovao sam razmak na glavama svuda je stvarno isti nema greske lepo leze obe strane na betonu.namontirani i predpluznici.videcemo kad bude moglo da se ore kako ide u zemlju ali mislim da nisam pogresio sto sam ga uzeo.vidi se sta je nemac ima milion mazalica svuda
 
Na plugu obrtaču nemam onu "kocku" kod klipa za obrtanje.Dva creva imam i prilikom rada moram ručicu u traktoru povući recimo gore pa kad plug pređe pola da idem sa istom na dole.Kad se tako radi ako nisi nežan hoće da jako lupa prilikom završavanja ciklusa.Interesuje me može li se tu namontirati ta "kocka"pa da radim sa ručicom samo u jednom pravcu i da se tako odradi ceo ciklus?

---------- Poruka napisana u 20:57 ---------- Prethodna poruka je at 18:32 ----------

I još jedno pitanje:
Ima li koga da je iz Bel Impexa naručivao delove za plug(raonike,plazeve..)da mi kaže kako se kreću cene.
 
diklofen imam isti problem jer sam imao jednosmerni klip a sad sam ubacio dvosmerni i fali mi ta kocka naznam da li to ima posebno posto je na svim plugovima u kompletu zavareno na samom cilindru ,ako nadjes negde tu kocku molim te da mi javis pozdrav
 
Ima kod mene nekih rashodovanih plugova i imaju kocke ali bez klipova.Mene brine može li ta kocka raditi na mom plugu tj. klipu.
 
Evo info za poređenje: u AgroTECH-u je originalni raonik za Vogela oko 5800 din ( oko 6000 sa šrafovima).
 
Ima kod mene nekih rashodovanih plugova i imaju kocke ali bez klipova.Mene brine može li ta kocka raditi na mom plugu tj. klipu.
Ako imas taj ventil obrati se nekom dobrom hidraulicaru i resices problem.

---------- Poruka napisana u 23:19 ---------- Prethodna poruka je at 23:18 ----------

Ja sam jedini na ovom forumu koji moze da ti nadje tu kocku.
Koja je cena te kocke koju ti mozes nabaviti?
 
dikoflen ja sam isto imao takav problem s kockom ko ti ja sam uspio nabavit tu kocku kod nas kod generalnog zastupnika lemkena za hrvatsku i izašla me je 200e s tim da je bila na plugu kojem nije bio ispravan cilindar a plug je bio korišten nešto malo a inaće nova dođe oko 280e ,probaj pitat kod prodavača plugova okretaća oni ti to mogu nabavit ako hoćeš novo bez nekakvih problema i da inaće ta kocka može radit bez problema na dvosmjernom cilindru nije bitno od ćega,a probaj se raspitat da ti donese netko izvana ja sam se bio s nekim čovjekom dog da mi donese izvana al ništ od toga nije bilo , a cijena je negdje bila po njegovoj priči 30,40eura.
 
Sad sam zvao Bel Impex i izdiktirao sam im brojeve sa plazeva,raonika,pete.Javičće mi cene u toku dana.Inače zvao sam i kovačku Radionicu u Čantaviru gde su mi rekli da im pošaljem uzorak i da će odraditi bez problema.
 
Evo čisto ako nekog interesuje:
Raonik 43 evra,plaz 44 evra,zadnji plaz 46 evra,peta plaza oko 16 evra.To su cene iz BelImpexa za plug potinger-landsberg i delovi su original iz uvoza.
Isto to da se novo odradi(po uzorku) u Plamenu Srbobran sa garancijom da je materijal vrhunski košta:
raonik sa promenjivim vrhom 35evra,plaz oko 12 evra,zadnji plaz oko 13 evra+peta.
 
Za plazeve kako hoces a raonike naruci u Bel impex-u,to ti je moj predlog,iz iskustva.Pitaj u bel-u da ti oni naprave plazeve,rade i oni sa nekom dobrom kovackom radnjom i dobro odradjuju i takve stvari.

---------- Poruka napisana u 16:57 ---------- Prethodna poruka je at 16:56 ----------

ako ima za 10e donesi meni 10 komada i jos te castim!mom drugu je jedan hidraulicar ovde trazio preko 300e da mu napravi tu kocku!
Ako je to cena za novu kocku i ja bi bar jedno pet komada,jedan da se namontira i ostali da se nadju kad zatreba.
 
http://www.landwirt.com/gebrauchte,852093,Regent-Saturn-32-CX---3-Scharig.html#!prettyPhoto[1]/0/
sta mislite o ovm plugu koji bi trebao da vuce traktor od 90 konja?
Da li je cena od 2800evra u redu ili je mnogo za to? Nisam jos video plug uzivo ali mi ovako na slici izgleda u redu. Posed se nalazi u stigu i zemlja se soliko obradjuje
Ovaj je 1800 pa ne znam koji je od njih bolji http://www.landwirt.com/gebrauchte,883082,VogelNoot-L-920--3-scharig.html#!prettyPhoto[1]/2/
Hvala unapred za misljenja
 
Daj sta lupate kakva nova kocka za 10e. Razmislite i sami ko ce meni dati novu kocku za te pare, toliko ce samo prevoz da kosta ako je saljem preko ovih sto voze putnike.
 
Nazad
Vrh