Plug - osnovna tema

em je mator em se prevrće uz pomoć federa,pa kad se malo zemlje nahvata na daskama ima šipak da ga okreneš.
ustvari okrenuće se uz jedno žešće cimanje uz pomoć ručice hidraulika :sjasi:
 
Ako je dobar plug ce da radi to i sa jednim crevom..ja imam mehanicki obrtac i nikad nije omanuo da ne okrene i u strani znaci uvek a kad se bas nakupi mnogo,ali mnogo zemlja onda nece da okrene al ga samo malo cimnes napre ili nazad i okrene.....ako ti je povoljan taj plug ja ti preporucujem da ga uzmes....pozdrav....:osmeh:
 
Na kakvim nagibima i kosinama ja orem sa mehaničkim obrtačem koji nema ni opruge ni cilindre ni ništa, i opet se nikad nije desilo da neće da okrene.
 
Što smo danas videli jedan lepo ofarbani Skandinavski plug koji je na dobrom glasu.Mislim da bi ga bolje deca na času opšte tehničkog obrazovanja ofarbala nego fabrika a cena kao da je zlatan.
ima izloženih mašina koje su polovne odnosno korišćene ali prodavci ih pozovu da ih izlože jer ih trenutno nemaju a vlasnici ih samo operu i prefarbaju nove nalepnice i piči na sajam
 
ima izloženih mašina koje su polovne odnosno korišćene ali prodavci ih pozovu da ih izlože jer ih trenutno nemaju a vlasnici ih samo operu i prefarbaju nove nalepnice i piči na sajam
Nazalost tako je.
Generalno,tu ni jedne firme nema,a da je ona samostalno izasla na sajam,sve je to preko nekih zastupnika.
Zato se to i desava.
 
Imam plug ravnjak heger 3+1. Trebalo bi da zamenim raonike. Kakve preporucujete,da li saamoostrece ili obicne? I od kog proizvodjaca,mikron,ada...? Imam i u komsiluku kovaca,on kaze da moze da se navari, a imam feder platne od kamiona od kojih bi to moglo da se uradi. Tako smo vec radili na imt 756 i solidno se pokazalo.
 
Navari ima da radi jos dugo,ali veoma bitno je kolkio oce para za tu rabotu,mozda mozes kupiti nove za to sto ti uzme kovac.Nemoj nove kupovati Mikron,oni sve raonike skrate na zadnjoj strani da potrose sto manje materijala a i kvalitet im je los.Ja obicno kupujem Plamen ili Hudjik.
 
nece on to mnogo naplatiti,mozda oko 1000 din sa mojim materijalom po raoniku. a novi su oko 3-4000. Nije mi zao da platim te nove,ali kad bi sluzili bar 3-4 godine
 
Slikaj plug,dasku sa raonikom,ima tu jos trajnih resenja da te raonik nov kosta duplo manje.Postoji mogucnost da se prilagodi neki od nasih raonika na tvoj heger,samo se izbuse rupe na ploci ispod raonika i posle nemas brige za raonike.A sto se tice sluzenja,to sve zavisi od zemlje,koliko se ore,suse....ali 3 godine tesko.
 
trenutno mi je plug rasturen,spremam za farbanje,pa ne mogu da slikam ceo. evo daska sa raonikom,ako moze dobro da se vidi

plug-001.jpg
 
Pa uzmi lemes, otidji u neku trgovinu i gledaj kakve sve imaju na lageru i gledaj koji ti pase po rupama, ako nikako drugacije, gledaj po dimenzijama i onda kao sto rece Mirko, probusis kozlac po tim rupama i miran si sto se lemesa tice...
 
Ako me oci ne varaju ovde bi najbolje legao raonik od 757,samo da se prilagode 4 rupe na raoniku.I daska je veoma slicna 757.Opet treba proveriti koji najbolje pase,ali ovde moze nesto drugo da se ugradi 100%.
 
Samo onaj komad ispod kljuna treba odrezati, jer ovaj plug vjerovatno ima plaz kao ostali normalni plugovi, skroz do spica lemesa a ne ko 757/758 da je spic plaza na samom lemesu.

Ipak mislim da je pametniji izbor neki Vogelov lemes, ipak se radi o 3 rupe, i ako je plug velikog zahvata, ima dugackih lemesa kakvih hoces...
 
Nazad
Vrh