Plug - osnovna tema

Ako su mu daske, grudi, raonici, spicevi... novi onda svakako vredi 1200 e.
Skrnavo je ofarban do zla boga, katastrofa, a tek nalepnica kao sa NAJLONA.
Fale mu creva od hid. klipa ! I nema tocak !
 
Na celu jedne daske se vidi koliko je potrosena a takodjer se i vidi da sarafi vire iz daske tj. da pola daske po debljini fali...
 
Odluci sam sta ces uraditi. Slike nisu kompletne , nisu slikani detalji koji su vareni , gde je nejvise istrosen itd. Dobio si slike iz daljine.

Ovakav plug moze da ima cenu od 3000e i da bude jeftin , a mozes ga kupiti za 800e i da bude preskup. Zato odluci sam sta ces uraditi.
 
Ajd malo sirotinje. Pošto bi mogao da se proda leopard krivi gredelj 14 (trebalo bi da je toliki) sa dobrim daskama i skoro novim imt crtalom a sa upolovačenim raonicima (navareni kljunovi), bez kopirnog točka? Malo mi je nezgodan (širok) kad ga kačim za 558 i nekako se pomučim dok ga uštelujem za plitko oranje a za duboko ide samo tako ako nije previše tvrdo da ne forsiram traktor. Ranije sam imao lemind leskovac i njega sam znao da naštelujem u dvorištu i u njivi samo ori ali je nizak i gušio je kad ima dosta kukuruzovine pa sam uzeo ovaj pre dve godine. Sad još malo pa me čeka plitko oranje strnjišta (kad se ovrše žito) pa razmišljam o 756 ili koji drugi za traktor 558 spori? 756 u mom kraju ima za 400 evra izgleda dobar i 300 evra drugi ali izrađen i ofucan.
I da ne listam i tražim unazad, znam da je bilo ali ko zna gde na ovoliko stranica, može neko da mi kaže kako da premerim i uverim se da je 14 a ne 16 ovaj moj leopard? Nekako mi baš i visok i širok kad ga kačim za traktor.
 
Ljudi treba mi par saveta, hocu da kupim plug i dvoumim se izmedju tri pluga. Kuhn cena mu je 7890evra + pdf, Vogel Noot-a 6500+ pdv, i Pottinger 9500evra + pdv. Sva tri su trobrazna obrtaca. Nekako mi Pottinger izgleda najmocnije i ima najjacu opremu, ali mu je i cena najjaca. :)
Unapred hvala za odgovore.
 
Vulkan komso,tvoj sadasnji leopard sa krivom gredom je visoki klirens 72cm i 14 coli je 35cm po radnom telu.Nisu bas na nekoj ceni ,cene od 100-200,ja sam prodavao takve maksimalno 250 eura da je u tip-top stanju.Moze da se ceni i vise ali treba cekati veoma dugo na prodaju a obicno nemogu da se prodaju tako lako.
Kao sto si pomenuo Lemind je dobar,moze da zaore sta hoces ali gusi sacuvaj boze u kukuruzu,nizak klirens a 14 coli,to im je mana koja ga skupo kosta,nece ga niko,ali bas niko da kupi.
 
Ljudi treba mi par saveta, hocu da kupim plug i dvoumim se izmedju tri pluga. Kuhn cena mu je 7890evra + pdf, Vogel Noot-a 6500+ pdv, i Pottinger 9500evra + pdv. Sva tri su trobrazna obrtaca. Nekako mi Pottinger izgleda najmocnije i ima najjacu opremu, ali mu je i cena najjaca. :)
Unapred hvala za odgovore.
mislim da je vogel-noot dosta dobar izbor,a i cena 3000 eura je jeftiniji,malo li je na ovu skupocu........za 3000 eura negde kupis 1 ha zemlje.....
 
lemind 14 coli zeleni je naj gori nas plug najveca mana mu je sto mu daske nisu dovoljno zavijene i neretko se desava da se zemlja vraca u brazdu i njegovo oranje izgleda ko da su svinje rovile i ja mislim da su to naj jeftiniji plugovi od 14 coli kod nas leopard je za leminda zmaj nemogu da se porede
 
Tako je ,ore sve zivo sto ni jedan drugi ali zato oranje nedaj boze posle.Daske kao sto se i moze videti su izuzetno velike ali imaju losu spiralu,razmak izmedju glava kao plug 10 coli,klirens 56-57cm.Konstruktivno je dobar,jak,nesalomiv,kvalitetne su te daske ali glomazne.Na tom plugu staviti daske od IMT-a i smanjiti mu ram na 12 coli i bio bi solidan plug za sve uslove.
 
Što smo danas videli jedan lepo ofarbani Skandinavski plug koji je na dobrom glasu.Mislim da bi ga bolje deca na času opšte tehničkog obrazovanja ofarbala nego fabrika a cena kao da je zlatan.
 
Ja ne vid'o ni jedan švedski plug. Norveški da al' švedski ne. Inače, po meni su od gore uslikanih Poetinger i Regent najdobri.:osmeh:
 
Bojcetic navikao da gleda svedske stvari. :osmeh:

@Matic istina za onaj plug,cak smo trazili zig po daskama da vidimo jel to stvarno original ili je neko iz zajebancije zalepio nalepnice,al na zalost je bio original.
 
Ne znam šta je ali ja ga onakvog ni džabe ne bi uzeo iako je navodno nov.Posle kažu IMT ne valja,fušeraj i slično.IMT plugovi koji su izloženi na sajmu su bolje ofarbani od ovog.
 
Nazad
Vrh