Plug - osnovna tema

dukej a što ne bih samo gredu od 757 stavio na 756 odnosno na plugu 756 napraviš veće rastojanje između plužnih glava
 
Zato što su drugačiji uglovi pod kojim su ploče zavarene na gredu, kad bih samo gredu sa pločama prebacio sa 757 na 756, raširio bih 756 za 5cm.
 
Zato što su drugačiji uglovi pod kojim su ploče zavarene na gredu, kad bih samo gredu sa pločama prebacio sa 757 na 756, raširio bih 756 za 5cm.
Sto ne probas da stavis vogelove galave na 757 mnogo se lakse vuku kod nas je jedan majstor stavio vogelove glave na trobrazdni 757 i vuce ga sa rusom 82
 
Zato što bih da prođem što jeftinije! :osmeh:

Zapravo, to mi je bila prva ideja, da na taj način dobijem Vogela, a opet jeftinijeg od pravog Vogela. Međutim, u planu mi je zamena traktora, pa bih onda spram tog drugog traktora tražio i odgovarajući plug. Ovo što sam pisao bi bilo samo prelazno (jeftinije) rešenje, dok se sve to ne desi, jer odavno već planiram da zamenim traktor, al' on uvek izvisi jer iskrsne nešto preče...
 
Ja sam razumio da si nabavio naki 757 jer pises da traktoru nije svejedno kad s njim ore... Znaci posudio si i probao.

Sve u svemu, pricekaj dok ne promjenis traktor, to oranja sto imas, odradjuj i dalje s 756 i preduraj malo. Recimo, puno bolje rjesenje je 756 produziti na nacin da njega dobijes na 14", posto su te daske zamisljene za zahvate 12" i 14" i to bi ti radilo bez problema. takodjer mozes na "noge" pluga spustiti "za jednu rupu" tako da ih s gornje strane produzis i na taj nacin dobijes vislji plug. Ovo s povisivanjem su ljudi u mom kraju radili i na 756 i na 757 i radi bez ikakve greske. nista ni ne puca, niti se ista mota a s tim plugovima oru jako duboko i zato su im dodatno povisivali klirens.

Na ovaj nacin ces proci naj jeftinije a efekta ce biti. Ako nekad odlucis prodavati taj 756, lako ti ta povisenja s nogu odrezes i umetke za prosirenje povadis da dobijes opet standardni 756 plug.
 
Danasnje oranje.


r0wcoi.jpg
egvoma.jpg
 
Preterano siroka , sta da radim kad nisam ja na licu mesta. Dok smo ziveli zajedno moj brat nije znao kako se ore , niti je bilo potrebe da mu pokazem , ali onda kad sam ja otiso od kuce on je morao da nauci i to sam i sto sam ja mogo preko telefona da mu objasnim. Nije da nismo mi radili zajedno ali eto oranje je bilo moje i mehanika , a njegovo klanje i spricanje zivotinja , kao i pomaganje prilikom jagnjenja itd.
 
Morali smo jer trava je bila neverovatno redka. Takva je bila situacija odkako smo je sejali pre oko 13god. Vec u 2 navrata smo rasturali stajnjak preko i uvek smo odustajali da oremo jer nismo imali gde da nam pasu ovce. A jesenas i cele zime nije mogo jer nije imao cime da natovari stajnjak , a stajnjak je bio bas negde po sredini. I eto ona njiva koja je najbliza , ona ispade najdalja. Sejace silazni kukuruz. Jer mozda ste videli moj brat sam radi silazu . Tako da mu tu odma uz kucu.
 
Uspeo sam da dobijem slike i sad pitam strucnjake koji su se susretali sa ovim dali vredi 1200e ili je preskupo i dali vidite neku manu.Molim za pomoc oko odluke.Treba coveku da javim da li da dotera ili ne.
2sao0hu.jpg
bdqv82.jpg
9uw2vp.jpg
2cz23y8.jpg
 
NEMA: Dubinski tocak, crijeva na cilindru kao ni "kocke" koja bi morala biti (crijeva manje-vise), crtala, daske su poderane...

Za 1200€ ja bih trazio dalje neki kompletniji plug.
 
Nazad
Vrh