Plug - osnovna tema

e....ako je sve istina...sutra mi stize dvobrazdni obrtac "REGENT" pored ravnjaka"REGENT"
 
Uh, baš bi voleo da vidim slike. Na martovskom vašaru u Bačkoj Topoli je bio jedan baš lep dvobrazdni obrtač Regent. Pola sata sam obilazio oko njega i zagledao ga, ali na žalost komšije mi nisu dale da ga pazarim. :osmeh:
 
ovo su iz kobatovaca sutra će bit moih i oranja
attachment.php


---------- Poruka napisana u 21:29 ---------- Prethodna poruka je at 21:04 ----------

gdje mogu da kupim za ove vogelove plugove deflektore ili ako imaju neki drugi samo da budu dobri
 
Ne mogu da verujem da Vogel pravi ove plugove. Ili su odkupili odredjenu brojku u IMTu?
 
Uh, baš bi voleo da vidim slike. Na martovskom vašaru u Bačkoj Topoli je bio jedan baš lep dvobrazdni obrtač Regent. Pola sata sam obilazio oko njega i zagledao ga, ali na žalost komšije mi nisu dale da ga pazarim. :osmeh:
e isti takav plug...samo treba kolega da donese iz austrije...ali zbog tehnickih stvari ide tek 25-og..

---------- Poruka napisana u 03:58 ---------- Prethodna poruka je at 03:57 ----------

i ja sam gledao taj u topoli...
 
Svi se sprdaju s ovim plugom "to nije Vogel, to je IMT" a da budale ne znaju da je IMT kopirao kompletne kvernelandove plugove od prvog do zadnjeg detalja a kasnije ih samo malo doradjivao, i onda bi svi trebali vikati "To nije IMT, nego kverneland" ali ovo nikome ne pada na pamet... Decki, ako je Vogel kupio tvornicu i tamo se sad proizvode Vogel proizvodi, pa braco mila, onda je i ovo Vogel plug, koliko god se to pojedincima ne svidjalo jer svaki dio u sebi ima utisnut Vogel stambilj, oznaku i serijski broj.

Plugovi iz male privrede kakvog je i clan prnjavor imao su upropastili IMT ime, jer su ih pravili u razno raznim radionicama od materijala koji ne bi koristio ni za stupce za ogradu a kamo li za plug.

Prnjavor, neces pozaliti ni trenutka sto si uzeo ovaj plug, ja sam se bojao jer nisam imao nikoga ni pitati nit igdje vidjeti ga u radu, ali posto iza njega stoji ime kao Vogel&Noot, odlucio sam riskirati i nisam pozalio... Eno, lemesi jos na plugu original njegovi a poorao je stvarno puno toga i nema jos ni govora o zatupljivanju ili nekoj povecanoj potrosnji. Mislio sam da ce mi biti zao placati jedan lemes 50€, ali sad vidim da toliko i vrijede.

Puno srece ti zelim s novim plugom.
 
pored "REGENT"-a imam "IMT-610.14",558 leti sa njim u bilo kakvom zemljistu....i ne bi ga dao ni za jedan "VOGEL"-ov....pricam bezveze...10 VOGEL-a ne vredi ko taj IMT iz stare jugoslavije..i to iz novog beceja....smirglom nemozes ni nalepnicu skinuti....kamo li ostalo...
 
pored "REGENT"-a imam "IMT-610.14",558 leti sa njim u bilo kakvom zemljistu....i ne bi ga dao ni za jedan "VOGEL"-ov....pricam bezveze...10 VOGEL-a ne vredi ko taj IMT iz stare jugoslavije..i to iz novog beceja....smirglom nemozes ni nalepnicu skinuti....kamo li ostalo...

Možda u Subotici. Na nekim malo težim zemljištima - teško!
 
Šta mislite, kako bi se IMT 757 plug ponašao ako se suzi na zahvat od 12".

Stalno razmišljam o zaoravanju biljne mase, konkretno o zaoravanju kukurzovine koja ostaje iza tarupa kombajna ili berača. Sa traktorom i plugovima koje posedujem (Leoprad 14" i IMT 756.20), to nisam mogao. Prečesto dolazi do gušenja, i takav rad je patnja. Za IMT 757.20 ljudi uglavnom govore da dobro zaorava masu. Međutim, u mojoj zemlji taj plug je pretežak za moj traktor (IMT 560 ili R65), odnosno može traktor da ga vuče ali mu nije sve jedno, pogotovo ako su teži uslovi za oranje. Zato sam razmišljao da 757 suzim na 12" (30 cm po glavi), kako bih olakšao traktoru. To bih učinio tako što bih isekao ploče na gredi koja spaja prvu i drugu brazdu, i potom ih ponovo zavario pod drugim (odgovarajućim) uglom, tako da se dobije 30cm rastojanja između prve i druge brazde po širini. Naravno, i kupa bi morala da se suzi za 5 cm. Dakle, da se suzi plug na 12", ali da istovremeno ostane klirens i rastojanje između glava kao na 14" varijanti.

Da li bi onda te 757 glave jednako dobro zaoravale masu ako bi radile u 12" zahvatu, (pošto bi u tom slučaju na daskama bilo manje zemlje koja treba da zatrpa masu)?

(Ovo bi možda bilo još bolje u trobrazdnoj varijanti, za Ruse od 82 ks, pošto je njima 105cm zahvat velik u mom ataru, a 90cm bi mu bio taman.)
 
Dobio bi oranje kao sto radi IMT 755... Nikakvo...

Pre velike glave na pre uskom zahvatu nece ti dovoljno okretati zemlju. Za probu samo glave prebaci na 12" ramu i probaj ga provuci po nekom strnjaku gore-dolje pa ces vidjeti... IMT 755 ne ore ni priblizno dobro kao 756, isto tako da 757 suzis, dobio bi samo goru stvar.

Bez probe nemoj nista sjeci i rezati, mogao bi pozaliti. pokusaj malo sarafati i igrati se i tek onda ako si zadovoljan okretanjem i slaganjem brazde, onda vrati glave na original ramu i prepravljaj ju. Steta je prepravljati 757, jer je to jedan vrlo solidan plug koji jako lijepo radi i takav kakav je, samo steta sto ga tvoj traktor ne moze vuci "kako treba"...
 
Nemam ja 757 i neću ništa seći, za sad! Ovo je samo razmišljanje: "šta bi bilo, kad bi bilo".

Mada, ne bi bilo loše imati 12" plug, sa klirensom i razmakom između glava kao na 757. Možda, odraditi pomenuto suženje na šasiji, i nabaviti 12" glave. Dobru 757 šasiju sa lošim glavama bi moglo nabaviti za skromnu sumu, a već imam dva komada 756 pluga. Još bolje bi bilo naći glave od 754 pluga...
 
Nazad
Vrh