Plug - osnovna tema

@wulf

Mislim da je za 539 plug Imt 755 neprikosnoven,takvih kombinacija u mom kraju ima najvise i to mu i jeste neka mjera ako hoces da ores a da se ne pati traktor previse,sad sve zavisi od vremenskih uslova kao i zemljista ali mislim da 539 i plug imt 755 kombinacija sa kojom se moze raditi u vecini uslova.
 
@wulf

Mislim da je za 539 plug Imt 755 neprikosnoven,takvih kombinacija u mom kraju ima najvise i to mu i jeste neka mjera ako hoces da ores a da se ne pati traktor previse,sad sve zavisi od vremenskih uslova kao i zemljista ali mislim da 539 i plug imt 755 kombinacija sa kojom se moze raditi u vecini uslova.
Ne bih se slozio sa tobom,za laka zemljista moze 755,ali za teza nekad mu i jedna brazda mnogo,imt 752 tj jednobrazdni,i da peva 539.
 
@SasaK

Slazem se i sa tim i rekao sam da zavisi od zemljista,samo sto u mom kraju nema ekstremno teskog zemljista kao sto sam gledao na ovom forumu da ima po vasim krajevima,kod nas toga nema tako da je kod nas imt 539 i plug imt 755 najcesca kombinacija koja se koristi.
 
Sad malo čitam ovo o oznakama IMT plugova 755 756itd.Kod mene su svi a i dan danas računali u cm.npr 755-25cm.756-30 cm.itd.Ja sam to od detinstva sebi pojednostavio. Znači zadnji br npr 757 ,7x5=35 ,npr a po vašem bi bilo 14" x25.6=358.4tj 35.84cm.Baš ću ga izmeriti da vidim dali ima ova 8.4mm preko35cm.ili je okruglo.

---------- Poruka napisana u 22:33 ---------- Prethodna poruka je at 22:30 ----------

Sad malo čitam ovo o oznakama IMT plugova 755 756itd.Kod mene su svi a i dan danas računali u cm.npr  755-25cm.756-30 cm.itd.Ja sam to od detinstva sebi pojednostavio. Znači zadnji br npr 757 ,7x5=35 ,npr a po vašem bi bilo 14" x25.6=358.4tj 35.84cm.Baš ću ga izmeriti da vidim dali ima ova 8.4mm preko35cm.ili je okruglo.slično kaokod kog lagera ,zadnji br x5 označava prečnik osovine npr 6205je 5x5=25mm.a 6307je 7x5=35itd.
 
Imao bih molbu za nekoga ko ima obrtac da mi slika tocak i mehanizam za njegovo zaglavljivanje kada se okrene. Ili dajte neke predloge kako da se to uradi.
 
Razmisljao sam o tome, ali omplikovano mi je naci dva ista tocka a necu da stavljam gumene tockove jer kada se probusi mogu ici kuci.
 
Napraviš sebi dva ista točka, to bar nije problem. Ne moraš da stavljaš gume, na golu felgu možeš da "namotaš" kakav osrednji lim, zavariš i imaš metalni točak. Evo kako sam ja napravio točak za moj obrtač, kod njeg ide samo jedan jer imam mehanizam za prebacivanje (nemam sliku tog dijela).

29bze9s.jpg


2wfs1ee.jpg
 
Jel ovo NieMayer ili mi se samo cini.Dobar je vidi se iz aviona.Mislim da je OK za tvog duplaka.
 
Nazad
Vrh