Plug - osnovna tema

jel znate mozda od kojeg bi pluga mogao odgovarati lemes a da je slican kao na ventzki ima 2 rupe a razmak izmedju rupa je 20 cm od sredine rupe do sredine poslikat cu sutra da vidite lemes
 
Ne bih bas znao... gledam sve vece zemljoradnike australije tamo i SVI deru no-till psenicu i to u redove od 50-70cm, jer im je zemlja skrta i ovako i onako i tu ni korovi ne rastu kako treba, zato nema potrebe ni orati njihova pjeskovita tla. Ameri vrlo slicno njima, takodjer sve manje oru, mislim da je na vecim povrsinama tamo cak ZABRANJENO ZAKONOM orati, jer u preriji imaju ogromnih problema s erozijom tla i hoces/neces moras no till raditi


Britanci i ostatak europe jos na veliko ore i orat ce jos neko vrijeme koliko ja vidim...
 
ovo ja koristim
08112011205.jpg
[/IMG]
08112011206.jpg
[/IMG]
08112011207.jpg
[/IMG]
08112011208.jpg
[/IMG]
19082011127.jpg
[/IMG]
19082011128.jpg
[/IMG] sredjeni su kompletno...samo taj nije vogel nego ne znam ni ja ali radi odlicno!
 
Zanimljivo si ih ofarbao, svaka cast... Za "vogela" se crvena cini za nijansu tamnija nego sto treba biti, moguce je da je do aparata.

Boju za "regenta" si potrefio bas kako treba...



Prvi bi zbilja mogao i zapravo biti neki stariji tip vogela, zasto ne? Stelajuca rama ovo ono, tocak mi ne lici na vogel, al plazovi mi se cine dosta slicnima kakve ima jedan poznanik na starijem vogelu. istina, taj njegov plug nisam duuugo vremena vidio, pa me mozda pamcenje izdaje. no svejedno jako fino uredjeno. Leopard je ispao super i jako mi se svidja.

Za trud 5+
 
Nije to vogel neki Austrijski ali moze da se steluje zahvat duzina i visina .Ja sam ga farbo zato sto je bijo ruzan pisalo je na njemu samo nesto landtehnik tako nesto.A video sam u oglasima isti pisalo ja vogel a sutra schuber berger tako da neznam ko je proizvodjac.
 
Može li IMT 533 da vuče trobrazni plug 3x10" (napravljen od 2 slavonca) u voćnjaku.
Znači zanima me samo plitka obrada do 15 cm dubine?
Šta uraditi a da taj plug (koji upravo počinjem da pravim) što bolje zaorava travu, pri manjim dubinama?
 
Trebao bi moci. Ja kad sam sklopio svoj trobraznjak, posto je vec bio zakopcan za 539, tako i otisao u probu u suh strnjak i islo je u 1. brzini bez problema na 15-ak cm dubine. 533 ako je uredan, slavnoca bi mogao vuci jer se taj plug inace lakse vuce, ali ako je ljuca zemlja a traktor losiji. ne znam hoce li mu i 3. spora pomoci.

Predlazem da izmislis sistem preklapanja brazdi pa ako ne idu tri da na brzinu jednu "sklonis" i teras sa dvije..
 
Strane nema ni malo.
Zemlja jeste kamenita ali to kod nas zovu pjeskulja i nije tvrad za obrau, traktor se sada sa plugom 2x10" skoro pa igra, jer ne orem duboko, ne smijem radi žila tako da mislim da će moći da ore i sa tri.
Kako se može napraviti sistem za pomjeranje plugova na jednostavan način?
Znam kako se pomjeraju orginal voćarski (OLT, batuje, leskovački...) ali me interesuje da nije neko nešto pravio što je lakše za napraviti?
Pošto imam slavonce koji su bili 12" ja sam ih suzio na 10" izvršio jor par sitnih prepravki i sada sam prezadovoljan, s tim da bih morao ili dodati treću brazdu ili napraviti da se pomjeraju da mogu da orem iza lijevog točka.
Samo da napomenem da bi mi to trebalo za plitku obradu 2,5 ha voćnjaka. Šta predlažete?
 
Takav identičan sam sam napravio i jeste odlično
Ali kada se prska po mokrom pa ugazi ne može traktor na tim mjestima da tapne odma prošlajdra.
Ali kombinacijom, jednom plug jednom ovaj podrivač, tu nema zime.
Ako imate kakvu ideju za prepravku pluga rado bi pogledao?
Šta je potrebno uraditi da bi plug dobro prevrtao i na manjim dubinama 10-15cm?
 
Pa neznam dali moze iza dasaka na plugu da se nesto podmetne da stoje vise prema traktoru.Ali mali plug dobro zaorava nemoze bolje jer je 10 cm tu je jos koren trave tako da u principu to i nemoze bog zna kako zaorati .JER TO I NIJE ORANJE. nemas duboku brazdu pa nemozes ni da zaores ni sjednim plugom .
 
Za plitko oranje tako do 15cm MAX je IDEALAN izbor Leskovacki plug vocarski (koji se po rami moze pomicati lijevo-desno. To je plug kao stvoren za plitka oranja i u plitkom oranju jako jako lijepo okrece brazdu da je to milina. Za dublje od 15-ak cm ne preporucam, motaju se daske i pucaju na krajevima..

Susjed je od dva takva slozio trobraznjaka i vuce ga s ursusom 335 i uz brdo i nizbrdo kako god zeli. Iznimno lak plug za vuci, a jako fino ore.

Prodavaj slavonce (makar jednog i kupi dva takva i slozi trobraznjaka i da vidis posla.
 
Nazad
Vrh