Plug - osnovna tema

Ja sam pre nekoliko meseci pazario krone mustang 4 brazde, nisam nista hteo da pisem o njemu dok ga nisam isprobao, sad imam samo reci hvale.

2po2hld.jpg

121y74k.jpg

24ovp92.jpg

2hehok0.jpg
 
Probao sam i tako ali onda moram da stezem utege do kraja jer je jako nezgodan za voznju tako, a video sam u selu jos dva ovakva pluga i svi ih ovako voze cak sam i sam dosao do zakljucka da mu nista nece biti, a i na rusu samo malo radi klip i ne smeta mu posto sam stavio na plivajuci pa mozda klip ni ne radi.
 
Upravu ste i bih da imam mono blok hidrauliku, ali mislim da na 1025 nema potrebe jer nema dvosmernu hidrauliku i po meni kljip moze da radi bez opterecenja, ispravite me ako nisam u pravu
 
Ja ne razumem zasto mora da da otkaci topling, popusti hidrulik, plug legne na tocak i tako se vozi! Zasto bi tu nesto puklo?
 
Ne mora skidati top link jedino ako je u proslicanoj rupi, ili ako ima hidro top link, pa ga stavi u plivajuci polozaj. Kako netko rece, moze biti gadnih problema na nekom grbavom terenu, kad se sva tezina osloni na top link ili top link puca, ili plug, ili nesto na traktoru...

Moja preporuka svakako nositi plug na tocku ako ima tu mogucnost, ali nije nikakav problem izvaditi klin iz top linka...
 
Upravu ste, hvala, od sad cu tako raditi samo mi je problem sto su mi njive vecina oko 2-3 kj pa ce mi oduzimati vremena, a plug je masivniji mlo pa ga nikako ne bih vozio podignutog, odmah bi mi klinovi pukli od utega (pravljeni su u kvalitetu).
 
, a plug je masivniji mlo pa ga nikako ne bih vozio podignutog, odmah bi mi klinovi pukli od utega (pravljeni su u kvalitetu).
Pa šta imaš traktor ili igračku:kisa::sta:

3 brazde vozit na točku,pa nema ni smisla ni ništa,a još pogotovo ako su male njive u pitanju pa se treba non stop selit,pa izlazit 2 puta na svakoj zemlji van a NEPOTRENO je to,samo gubljenje vremena..

Ako se dobro vidi taj plug je neko več švasao,na okretnoj gredi,gdje se cijeli plug seli ljevo-desno se vidi da je druga pločevina stavljena,(smeđe je boje nije crvena kao ostatak pluga),izgleda da se taj plug i prije vozio na točku pa mu je tu bila slaba točka..
 
Nije nista vareno po plugu, to bi trebao biti original klizac po kojem klize rama pluga kad se odredjuje sirina prve brazde...

hurli, ti mozda nisi navikao, nisam ni ja ali imam poznanika koji idu do njive 30km daleko, pa ti vidi jel se isplati za dvije minute transportirati plug na tocku ili ne? Kad dodjes u atar, pa od njive do njive nije problem, ali ovako uvijek ga je bolje voziti na tocku, nego ga drzati na hidraulici. Manje se trose traktorske gume, hidraulik nije opterecen toliko a preko jaraka ides kako zelis, jer je i plug oslonjen na zemlju.

Tebi je sve sto valja glupost ;)
 
Nazad
Vrh