Plug - osnovna tema

Po meni nije neki extra plug za te novce vise vredi polovan V&N,mozda plug nije pravilno podesen ali vidi se sa snimka da je dubina oko 25 cm a zetvenih ostataka puno ostane na povrsini.Nek strucniji kazu sta je razlog toga sta ne valja
 
Po meni nije neki extra plug za te novce vise vredi polovan V&N,mozda plug nije pravilno podesen ali vidi se sa snimka da je dubina oko 25 cm a zetvenih ostataka puno ostane na povrsini.Nek strucniji kazu sta je razlog toga sta ne valja
Plug je pravilno podesen,a za zetvene ostatke je kriva daska pluga posto je farba jos na njoj ine klizi zemlja kako treba.Cenu nebi komentarisao...
 
Svaka mu čast što je izmislio plug, ali to već odavna postoji.
To je bilo samo kopiranje. Drugo plug uopće nije lijepo podešen. Prvo, plug nestoji vodoravno kada gledate iza traktora, drugo koliko sam vidio našpanovao je španere. Dok se ore, španeri moraju biti otpušteni tj imati slobodan hod. I crtalo je majka. Kada je brazda čista u brazdi se stvara bolja vučna sila na tlo, jer nema buca, nema drmanja traktora, guma se bolje lijepi za tlo.
I zadnje ja mislim da na takvom plugu treba neki točak, ipak je to trobražnjak i stvara veliku silu na hidraulici.
 
Neka dodje kod mene da ore,kako bi posavijao one pluzne glavice,ala su tanke i jadne.To je obicna gvozdjurija.Kvalitetne plugove moze da napravi samo Livnica,kao sto je u bivsoj Jugi BNT-Leopard,Olt,Zenica,Lemind.
 
Sto se tice tezine zemljista taj deo oko Becnena ima izuzetno tesku zemlju za obradu,mene cudi da taj 560 (kao sam dobro video)moze i da vuce te 3 glave.Veruj mi mirko teze je ova zemlja od tvoje.
 
Nije upitan sam plug, već to što čovek tvrdi da je izumeo nešto što već odavno postoji. Ajd' što on to tvrdi, već što i neupućeni novinar pada u sevdah na tako nešto! :haha:
 
Plug je dobra kopija za te pare nego je grska u traktoru , koji uvozni plug trobrazni moze da vuce 560 jedvaih i podigne osim neke koji sluze zaugarenje strnista ako to jos neko u vojvodini radi na vecim povrsinama
 
Nije zlato sve sto sija , na plugu mi se svidja polozaj raonika i nista vise i smatram da bi MTZ 82 pokrivio da nezna gde se nalazi .
O onom srafu pozadi sto sluzi kad se nosac glave korivi ............. njesra samo tako
 
Njegova teorija je da se 3x25 cm čalse vuce nego 2x35. Sta mislite jer to logicno? ipak trenje 3 robratdnog i dvobrazdnog nije isto, (raonici, daske, plazevi) sve to utice na silu a o istom radnom zahvatu 3 pluzna tela ili 2.
ja mislim da 2x35 lakse za vuci neho 3x25. bilo je o tome rasprave al ne znam u kojoj temi
 
Lepo je to sve,podrzavam sve ljude koji tako rade u ovoj drzavi...samo kvalitet tog materijala je jako upitan..a radi i hudjik,cantavir itd...zna li neko cene njihovih plugova 4 brazde?
 
Moze zemlja biti teska koliko ocete ali kad si u ravnici je nesto drugo u odnosu na brdo i planinu.Uopste mi nije jasno kako zemlja moze da bude teska,a rasipa se samo tako,sto se i vidi na snimku.Kod mene zemlja kad se ore brazda ostaje kao glina,nista se ne rasipa.
I naravno tacno je da je lakse vuci tri brazde 75cm,nego 2 brazde 70cm.To stoji.
 
Nazad
Vrh