Plug - osnovna tema

Zbog lepšeg,lakšeg i pravilnijeg oranja.Moj savet je takođe obavezno sa točkom bilo koji plug da na kraju kupiš.
 
@ganga
a jer kod fiata pomazu, ja na yto imam isto kao na imt 2 rucice, velikom dizem spustam a manjom regulisem dubinu
Pomaže tj. na 115 sam prilikom remonta sve namestio a na 130 je bilo dosta zazora na donjoj osovini i tako sam radio jedno vreme a posle defektaže neprepoznaješ traktor i mogu reći da su izuzetno precizni sa 130-kom nosim rabe 4 brazde obrtač i radio sam bez točka (polomila se osovina) u šlic rupi za topling i nije bilo razlike u oranju i vuči nisam verovao da će tako moći raditi jer koliko sam naučio kod težih mašina je lakše raditi sa finim štelovanjem nego kod lakših.
 
Kod mene na Hurlimanu isto, dvije ručice, jedna diže i spušta a druga fino podešava dubinu. Uprkos tome, orem sa točkom jer su parcele valovite tako da ne moram da razmišljam i stalno udešavam dubinu, točak kopira neravnine tla i samo gas. Jedino bih volio da je točak na sredini pluga a ne nazad, čak sam razmišljao i da ga premjestim no to nije baš lako jer se radi o obrtaču.
 
ja vec dve sezone orem sa rakovicom 65 i vukla je 756 niski klirens dobro ore strnjiku i kukurozovinu gde nema mnogo mase,probao sam 757 prosle godine i nije mogla orati sa njim, a moras imati tocak na plugu jel kod rakovice je zeznuto da non stop plug ide gore dole a ove godine je trosila dosta manje nafte za razliku od predhodne::novac::.....
 
ja vec dve sezone orem sa rakovicom 65 i vukla je 756 niski klirens dobro ore strnjiku i kukurozovinu gde nema mnogo mase,probao sam 757 prosle godine i nije mogla orati sa njim, a moras imati tocak na plugu jel kod rakovice je zeznuto da non stop plug ide gore dole a ove godine je trosila dosta manje nafte za razliku od predhodne::novac::.....
Srdjan@ Mesas babe i zabe . Prosle si godine trebao sa ovim plugom a ove si mogao da ores sa 757 sa Rajkom bez greske tako da sve zavisi od godine pa ipotrosnja:ppozdrav:
 
Prosle god kada smo je kupili smo hteli da probamo sa 757 a na kraju smo orali sa 756 a ove godine nisam ni hteo da kacim 757 jer je orala dosta dublje a i vozio sam je prvob brzi hod i islo je super,mada nekazem mozda bih ove godine vukla 757 plug bez ikakvih problema..........
 
[video=youtube_share;iH5Ny_9-PRY]http://youtu.be/iH5Ny_9-PRY[/video]


Dubina preko 25 cm, i ore bez tocka i tako ravnop vec 25 godina, planiram da uzmem sledece godine imt 14 cola, jer lakse se vuce od leskovackog
 
[video=youtube_share;iH5Ny_9-PRY]http://youtu.be/iH5Ny_9-PRY[/video]


Dubina preko 25 cm, i ore bez tocka i tako ravnop vec 25 godina, planiram da uzmem sledece godine imt 14 cola, jer lakse se vuce od leskovackog
Borko, dali si kad orao sa traktorom koi ima plivajući hod (graničnik) na hidraulici, ako si orao onda bi morao da osjetiš razliku između takve hidrauloke i rakovice. Ako ti oreš sa rakovicom preko 25cm, ta dubina zna biti veoma često maksimalna dubina i tvoja rakovica u tom slučaju možda neluta puno sa tom dubinom, a ako oreš naprimjer 20cm ili 15cm ili čak 12-13cm kao što ja mogu orati sa mojim torpedom onda će tu rakovica mnogo da luta i moraćeš da ti podižeš svremena na vreme plugove na ručici. Drugim riječima rakovica ima veoma lošu hidrauliku za oranje, u mom selu sve rakovice koriste točak za oranje.
 
Jeli to 3 ca spora ili 1va...direktna?


To je treca spora, jer vidi se da je suva zemlja, oranje od ove godine.

Miladine@ Mogu da orem i 20cm i 10cm i 12cm koju god hoces dubinu i u oranju nikad, ali nikad ne diram rucicu, jedino gde naletim da je blato pa traktor stane, a kod rakovice se drugacije steluje dubina ne na rucici, barem ja tako stelujem, a o tome sam pisao u temi rakovica
 
Nazad
Vrh