Plug - osnovna tema

@perhan.Kakva ti je to zemlja kada jo stajer vukao taj plug ili stajer ima vise konja nego sto pise u saobracajnoj?

Zemlja je bas laka, ali nije sve tako sjajno imam velikih uspona pa tu nazalost steyr ne moze nista. Ovo je bila jedna njiva koja je ravna pa je mogao vuci i to je bilo samo za probu jer nije mu bilo lako poceo je da nabija temperaturu. Ne bi mogao izdrzati da tako ore duzi vremenski period.
 
Plug stvarno nema veliko ostecenje, tik iznad prednjeg raonika tu gde je na slici crno, to je u stvari nabijena zemlja... Nisam bas poznavalac materijala pa nisam znao da li da odnesem variocu da to sredi (mislio sam da je u pitanju neki posebni materijal ...).
Ako je tako kao sto kazete da se to vari bez problema , idem trkom do varioca da mi to sredi za sledecu sezonu. Samim tim nema potrebe za novim daskama osim ako mi ne naleti neka povoljna ponuda ( ili mozda nekom od vas,pa mi javite) pa obradujem plug. Ja sam jako zadovoljan kako ovaj plug zaorava ostatke i kako slaze...
:cool:
 
Neznate vi šta je onda zaoravanje vlage,zapravo ovo je podvodno oranje od proletos za pirinač :haha:
Picture001-4.jpg

Picture002-5.jpg

Picture003-6.jpg


ono su gore amateri,profesionalci ovako rade :osmeh:
 
Jeste ZTS 16245 (135ks),nemate vi pojma,tu je moj drugar imao preko 1700kg soje po kj
Bio sam samo u ispomoći kod drugara,to je kaćki rit,a što se okretanja tiče samo se pokaže,netreba puno se opterećivati,dubina ORANJA oko 20cm,brazdu nisam merio :osmeh:
 
nema zts od 135ks samo ako ga je on napravio :haha: moze samo sa tom oznakom da bude od 160 do 163ks moj ima 120kw okruglo
 
http://www.tractordata.com/farm-tractors/001/7/3/1735-zetor-16245.html

ZTS 16245 je 135ks,16045 i 16145 ima isti motor i 160ks,ali se nisu pokazali sa tim menjačem,pa su na pumpi skinuli ga na 135ks,tako je i Žeravica rekao prošle godine mu je nosio drugar pumpu,i rađen je motor i nov je turbo na njemu,ali ništa jači nije od 1221 izvlači ga multipower malo,ali za moj pojam to nije traktor,inače vuče 3 brazde kvernelanda na 40 zahvat na redovnu dubinu i to mu je puna kapa

A što se soje tiče valjevka je bila,njiva je 2kj,nisam bio na vršidbi,drugar je tako rekao,ako laže mene,znate kako ide,i ja lažem vas,meni ni iz džepa ni u džep,ni da je imao 30meteri a ni da je imao 5

Orano je u februaru,a posejano je oko prvog maja kad i ostale njegove njive,vodi nije bilo ni traga ni glasa
 
@ kolega Mindjusar, cini mi se kao da je ovo post za temu nikad ovako :) nazalost tako je, ima i ovakvih godina, situacija, mucenja...
 
Što se mene tiče,da je to moje bilo sigurno nebi radio pod takvim uslovima,moji traktori su takvu baru videli samo sa min 200m,ali pošto sam išao da pomognem drugaru a ne da mislim umesto njega eto bar mogu reći da sam orao i podvodno,ako me neko pita :haha:

Tako da oranje mojih ruku delo jeste,ali plod moje mašte nije i NEDAJ BOŽE da je moja njiva
 
Taj vaš kolega je trebao probati da podriva da se to ocedi a ne da ore to blatište.Svaka mu čast na hrabrosti što se usudio da ore tako nešto.Šta je tu na kraju ispalo, kad se ocedilo(ako se uopšte ocedilo do agrotehničkog roka setve)?
 
Jeste ZTS 16245 (135ks),nemate vi pojma,tu je moj drugar imao preko 1700kg soje po kj


Pojma dali imamo ili nemamo to je nasa stvar, samo dobra vecina nas nebi ovako nesto radila, a to sto ste vi radili to je vasa stvar, a jos posle u drugom postu pises kako ne znas sa sigurnoscu dali je on imao sigurno tu kolicinu soje.
Malo sam otisao u OFF i izvinjavam se zbog toga


 
Nazad
Vrh