Plug - osnovna tema

Ma ako nisu neke velike pare u pitanju kupi nek ti uradi jednu sezonu, i ako se ne svidi prodaj ali cisto sumnjam da bi ga prodo poslije.,
 
Posle tri godine ,IMT 757 je ponovo imao posla.Išao u ispomoć kvernelandu.Danas ih je Rale oprao.
PC100004.JPG


PC100002.JPG
 
Bila je noć pa se slabo videlo .Koliko se moglo videti pored svetla ,slažu dosta dobro .Iza kvernelanda je nešto sitnije ,zbog predplužnjaka.
Ide MTZ u korak sa masejom .Na 5 kj koje smo zajedno orali, samo sam ga jednom obišao.
Mašina za pranje radi dobro ali zeza prekidač.
 
Ma kakvo skidanje pretpluznjaka u kukuruzovini... pa tamo tek i trebaju biti! Ako gusi, nesto nije dobro postalano ili je masa zbilja OGROMNA ili ako su pretpluznjaci neki mali... za kukuruzovinu u pravilu idu vislji pretpluznjaci, bas zato da ne vuku za sobom masu, nego da ju zatrpavaju ali u vecini slucajeva mogu ici i obicni.


Kad je rijec o ovakvim plugovima, edan ovdje ima takav dvobrazni okretac vuce ga s 577 bez prednjeg pogona. Ovog ljeta ga posudi jednom mom prijatelju da se i ovaj iskusa u natjecanju oraca. Decko je prvi puta u zivotu bio na natjecanju, a inace je orao mozda 5-6 puta u zivotu. S takvim plugom je odnio 2. mjesto na zupanijskom nivou, sto nije mala stvar. Covjek ciji je plug je nosio uvijek na natjecanjima dobra mjesta, ali politika se uplela u natjecanje, pa je od toga odustao.

eee ta politika mora sve da zasere...
 
Ovo prvi put vidim. Brazda s leve strane traktora a plug ravnjak. Nikad do sad nisam video da ima i plugova ravnjaka da oru na levu stranu, iako znam da nije bitno na koju stranu se prevrće zemlja.
 
Imo je i moj susjed dvobraznjaka "lijevog" pa ga je prodao covjeku koji ima vocnjak i trebao mu je nekad lijevi a nekad desni plug...

Kloki, koji covjece englezi, na snimku je 533 i HR naljepnica na haubi... To su ovi nasi domaci...
 
Zavisno od zemljišta...ja bih išao na neki od 2x12" jer bi to bilo potaman i za lakša i za teža tla a i za dublja oranja. 65KS nije malo ali nije ni mnogo, ja sa 65KS i prednjom vučom sve uzorem ali nije lako tamo gdje je jaka uzbrdica.
 
Nazad
Vrh