Plug - osnovna tema

Pa jeste li gledali jutros u Znanje na poklon šta kaže kovač iz Čantavira.Nikad ovoliko posla nisu imali od kad postoji firma.Raonici bili deficitarna roba.
 
Evo par slika,orao sa calom jednom komsiji neku ledinu,10 godina nije orano,vidi se na slici da je levu stranu zauzela vrzina,ima preko 10 ari pod korovom...dubina 28cm.
2j2jj44.jpg

mvhp3b.jpg

zwc6sm.jpg

30203ty.jpg

2dsltfn.jpg

28sphea.jpg
 
Za Leminda to je katastrofa cena,zato ga i toliko dugo prodaje.Obicno svi skinu plocicu sa prikljucka i kao posle neznaju koje je marke.Bas sam skoro imao da kupim plug Lemind dvobrazni i lik skinuo plocicu i ofarbao u narandzasto i jos me ubedjuje kako je to Leopard.
 
Pa jeste li gledali jutros u Znanje na poklon šta kaže kovač iz Čantavira.Nikad ovoliko posla nisu imali od kad postoji firma.Raonici bili deficitarna roba.
Što se mene tiče ja sam sa njima završio svaki vid saradnje.Imali su odličan kvalitet potrošnih delova za plugove do ove godine.Više to nije ni blizu onome što je nekada bilo.
 
Oni su imali.Na plugu sam slomio raonik 4-te brazde i poručim kod njih nov.Namontiram ga i u oranje.Uzorao 3 k.j samooštreći deo se iskrzao.Pređem na drugu njivu i pri otvaranju brazde plug iskoči napolje.Ja gledam šta mu je kad taj novi raonik se iskrivio pošteno_Ostala tri raonika su takođe njihov proizvod koji je kupljen pre 3 godine i ni jedan se nije iskrivio niti iskrzao a naorali se poprilično.Više ne prave takve jer vizuelno gledano samooštreći deo su nekada navarivali a sada je samo nanesen autogeno.
 
Ne znam kako je kod vas,ali ni hudjik ove godine nista,sramota od samoostreceg sloja,nanesega samo na jednu stranu raonika,i neravnomerno,tako da je negde ostao sloj posle rada,negde ne.shvatam uslove rada ove godine,ali sto je malo-malo je.4400 din komad,pa vi vidite za te pare kvalitet.
 
Ove sezone sam uzorao 50-ak KJ. Imam tobrazni Vogel i stari IMt-ov plug,koji su clanovi foruma 'krstili' kao 601 ili 610... Traktor je belarus 820. Zito smo posejali na nekih 7 jutara i sve je bilo istanjirano. Pocnemo orati repiste sa dignutom brazdom i nema sanse. Trza,kida,lomi... i lepo uzmem ja taj stari plug i polako. Ako vec kidam neka kidam ovaj stariji. On je uzorao sve ostalo. E sada me intersuje gde mogu da nadjem ispravne daske za ovaj plug? Ove moje su se nekako pojele tu iznad raonika i na jednoj,mislim prvoj brazdi, mi je skroz pukla ali iza ima neki metal pa zemlja i dalje klizi preko nje. Znaci trebaju mi dve daske za IMT-ov plug 610.
 
Ako je 610.14 delove moze naci gde god hoces. Moja preporuka je Mikron Sirig i da uzmes komplet uvozne potrosne delove za plug ako ne zalis malo vise para jer ce mnogo vise trajati..
 
Nazad
Vrh