Plug - osnovna tema

rešetkaste daske su bolje kada je suvo ali kada je mnogo vlažno onda baš i nije sretno rešenje
 
Za cenu ne znam mogu da pitam.ja sam ove godine orao po malo vlaznijoj zemlji i lepo se uzoralo,ja sam imao resetkaste daske ,a tata obicne i moje oranje je bilo mnogo sitnije i tacno svaki krug se poznavao ko je gde prosao
 
Ja sam opet cuo da je bilo problema s PLAMEN resetkastim glavama. kad se namontiraju na 757 ramu da se plug jako jako tesko da nestelati i da ga se nikako ne moze dobiti da ore fino sa sva tri radna tjela... Znam za slucaj gdje je covjek vratio resetkaste glave i dobio obicne za 757 i ore normalno s plugom...


To je bilo prije par godina, moguce je da su nesto dodali na glave s resetkastim daskama, da je bilo nekih promjena ili je ovaj covjek bio jedan od rijetkih koji nije mogao sastelati taj plug...
 
Onda bi bilo najbolje da za 757.20 uzmem Hudjikove resetkaste glave. Kako su se u praksi pokazali raonici sa izmenljivim spicom?
 
Po kvalitetu mislim da je hudjik u debeloj prednosti,jesu malo skuplji ali se to isplati,ja sam na mom plugu pre sezone stavio nove raonike (cantavir) i uzorao sam 20 jutara,toliko su se pojeli da plug nije hteo u zemlju,stavio sam sada hudjik koji su isto uzorali oko 20kj i uopste se nisu istrosili
 
Povećanje zahvata IMT 756

Razmak prve i druge plužne glave povećan za 4cm ubacivanjem delova profila 40x80 debljine zida 4mm. Delovi spremni za ugradnju na slici:

23vn5tx.jpg


Ugrađeni deo napred:

4sjzic.jpg


Ugrađeni delovi nazad:

8xrnus.jpg


Utrošeno oko 7 sati rada bravara i 3 moga. Šarafi oko 1300 din, možda je moglo i manje da nisam kupio 3 skupa brunirana šarafa sa sitnim navojem od čega su 2 ispala višak jer nisu bili dosta dugački, oko 80cm profila i malo farbe i žice za var aparat.

Kako će se pokazati na Ursusu 360 videćemo sutra.
 
Pa nije malo nego punih 10cm više. Onda ta prva daska uvek preliva a druga poluprazna. Ovako će, nadam se, da se izjednače sa zahvatom od tih cca 70cm. Ideju za ovaj zahvat sam dobio ovde na forumu, nisam prvi koji je to izveo. Nije mnogo para i vremena a možda pomogne.
 
Ovu ideju sa sirenjem pluga sam predlozio mojem susjedu prije godinu-dvije... kad me pitao kako da ga rasiri, ja mu rekao da imam nekih djelova IMT rame koje moze iskoristiti u tu svrhu. nece plug biti punih 12" ali prosirit ce ga dovoljno... Napravio je tocno ovo sto je gore na slikama prikazano i taj plug vuce IMT 539. bolje zaorava nego standardan 755, a jednako se tesko vuce.
 
0vaj je vukao ursuz 160ks. piramida je nakarabudzena zesce, 3 i 4 brazda su spojene sa sarafom kroz cev, a ne na maticu kao fabricko resenje, koje je takodje lose odradjeno...sve u svemu mrsav plug.
 
Nazad
Vrh