Plug - osnovna tema

pa smanjis zahvat ,i zasto ici tako duboko moze to i plice?nema tamo nista dole :sjasi:
 
znači ja da očekujem tužbu pošto sam ove godine orao 32-35cm razbijao plužni đon i izoravao pradedine opanke :haha:
 
Pa mozda i jeste preobrtac,nece da se obrne za jedan krug vec produzi pa obrne na isto:osmeh:

---------- Poruka napisana u 22:08 ---------- Prethodna poruka je at 22:06 ----------


Daske sve cetiri nove po uzorku oko 200 eura ili samo umetci i cepaj dalje
.Jeste cepaj dalje al samo par godina i opet nove dasake za 50eu,kakva cena daske takva i roba(tvrdoća).
 
30b0ejc.jpg


2dvlvv9.jpg


Nisu hteli vise u zemlju...
 
pitanje za one koi su varili gibanj a koriste ga umesto diska (crtala ) za odsecanje zemlje , šta im se bolje pokazalo ? ja bih na plugu 610 x1 izbacio disk i stavio predplužnjak*
 
3,25mm Rutilen 2000s(jesenice zute) Znam da to nisu odgovarajuce elektrode,ali do sad mi se nije desilo da pukne var.Narocito sto prodje i kovacke ruke bez pucanja.Predhodni vareni gibanj se odkinuo na kamenu medjasu,ali ne na varu.Prave elektrode za tu namenu(ne znam kako se zovu )kostaju oko 4000din/kg
 
Poslednja izmena:
3,25mm Rutilen 2000s(jesenice zute) Znam da to nisu odgovarajuce elektrode,ali do sad mi se nije desilo da pukne var.Narocito sto prodje i kovacke ruke bez pucanja.Predhodni vareni gibanj se odkinuo na kamenu medjasu,ali ne na varu.Prave elektrode za tu namenu(ne znam kako se zovu )kostaju oko 4000din/kg

Zavarivao sam tim elektrodama ali ne te debljine jer nemam aparat za to, radio sam samo sa 2.5mm a aparat je kineski Einhel. Zuta Jesenica se da zaista lijepo zavarivati, fantastično se topi a šljaka se odvaja jednostavno savršeno. One su elektrode opšte namjene, zato i mogu da zavaruju tako dobro širok dijapazon materijala. Ja sam Jesenice plaćao 6KM/kg tj. 3E/kg, zavario sam gomilu stvari sa njima (npr, cijeli valjak, Batuje plug koji je pukao po sredini, poluge na IMT539...) i nikad ništa nije puklo a sve je u upotrebi. Na spomenutom Batuje kojeg sam prodao zetu sam ojačavao raonike sa tim elektrodama. Tamo gdje on živi tlo je jako kamenito pa se lemeši poderu za 1-2 hektara oranja, stoga sam mu na nove lemeše sa gornje i donje strane navario trake izrezane od ogromne rezne ploče za kamen (izuzetno elastičan a tvrd materijal, sličan gibnju samo bezbroj puta kvalitetniji) i tako napravio novu reznu površinu. Evo tri sezone ore sa njima (mnogo radi uslužno) i lemeši su još oštri a varovi drže. Kad budem išao u Tuzlu prvi put slikaću da vidite kako to izgleda.
 
Nemam problema u zavarivanju koje god bile elektrode...Aparat je stariji od mene,Elektroda Zagreb...izvinite za :off_topic:
 
Elektrode Jadran su opste namene,a rutilen 2000s je za jaca celicna varenja,bolje receno profesionalna elektroda,zato je i skuplja od ostalih.Pravi aparat,pravi zavarivac i nema brige za pucanje sa rutilenom.

Nego imam pitanje,koliko u vasim krajevima kosta pokivanje raonika(npr.756).Kod mene vise i nema kovaca,samo ostali oni koji i danas pokusavaju da pokivaju:ppozdrav:
 
Kupovao sam samoostrece,jos uvek su na nasem 757 i mogu ti reci da su se pokazali lose na ovoj nasoj ilovaci.Tupe se samo tako,nemogu sami da se naostre,vec su zaobljeni kao da treba da se pokivaju.Kad smo kupovali kod Hudjika te raonike,covek nam lepo rece da ne kupujemo samoostrece nego najobicnije za kovanje.Lepo rece da nisu oni za zutu ilovacu,vec za vojvodjansku zemlju.Sto bi nas covek lagao,u interesu mu je da proda skuplje a mi kao pametni pa se zeznuli.Kod nas u selu svako ko ih je kupio vise ih nije uzimao.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh