Plug - osnovna tema

Ja uzimam Obicne raonike za sve plugove koje imam Hudjik ili Plamen i pokazali su se odlicno,kao i nozevi za frezu Hudjikovi.A za ove raonike samoostrece smo se zeznuli.Svaka skola se placa:ppozdrav:
 
mirmagСвака част за вар!Некако ми је геометрија-врх сумљив на овај раоник
 
Poslednja izmena:
Nasao sam na internetu jednu interesantnu sliku IMT plugova(Original 100%):haha:Slika je sa jednog sajta,distributera poljo mehanizacije.Varovi su zestoki i nalepnice.Ove plugove izgleda kopira ko stigne
28tdhjo.jpg
 
...
Pomerio sam plug po kolenastoj osovini u levo (tj. kolenastu sam pomerio u desno tako da je od kolena do tela pluga 15cm) i time dobio da plug ide iza traktora sa otpuštenim španerima (osim na jako tvrdim deonicama gde je još uvek malo bežao u zabrazd), bez kose vuče, ali sa ukupnim zahvatom oko 70 cm. Tu je jedan mali tanki pojas ostajao nepodsečen, ali se on polomi i sklizne u brazdu.
...
Zar nisi pomeranjem po osovini dobio veći zahvat prvog plužnog tela i neravno oranje?
 
Tačno, ukoliko ima snage da vuče takav plug u određenom zemljištu. Ali uzmimo da traktor ima snage da vuče zahvat od 70cm u datoj zemlji. Rekoh već da je u kombinaciji 560 i 756 prisutna kosa vuča. Ja sam ove godine orao sa tom kombinacijom i pokušao sam nešto drugo. Pomerio sam plug po kolenastoj osovini u levo (tj. kolenastu sam pomerio u desno tako da je od kolena do tela pluga 15cm) i time dobio da plug ide iza traktora sa otpuštenim španerima (osim na jako tvrdim deonicama gde je još uvek malo bežao u zabrazd), bez kose vuče, ali sa ukupnim zahvatom oko 70 cm. Tu je jedan mali tanki pojas ostajao nepodsečen, ali se on polomi i sklizne u brazdu. Dakle, skidao sam brazdu od reda do reda kao što bih i sa 757. Međutim, pošto ovako (uglavnom) nije bilo kose vuče, mogu da kažem da se ipak lakše vukao plug nego da je u pitanju bio 757.
Prilikom ove moje probe oba pluga su bila podešena na zahvat 70 cm.
Plug 756 mora biti podešen da ore od reda do reda i da ore dosta duboko da bi mogao kvalitetno da zaore džombu. Otpušteni španeri su pokazatelj da je plug dobro namešten i traktor će ga lako vući.
Moram priznati da sam ove jeseni na pojedinim njivama gde je bilo jako suvo i tvrdo morao orati sa zategnutim španerima.
Plug 757 me je oduvek interesovao zbog toga što je višlji i duži pa se na njega mogu namontirati pretplužnjaci.
Plugovi sa pretplužljacima bolje zaoravaju džombu bez obzira na zahvat pluga a mogu kvalitetno da zaoru džombu i pri manjoj dubini oranja.
Kada sam rekao da je plug757 kao stvoren za IMT 560 mislio sam na to da je ovo traktor koji ima poluge druge kategorije a plug ima priklučne tačke takođe druge kategorije. Ovaj plug se vrlo lako našteluje da lepo ore.
Na ovom forumu je pisano o tome kako proširiti plug 756 što po meni nije toliko bitno, više bi me interesovalo kako bi se plug mogao produžiti. Nedavno sam video jedan produžen plug756 ali je bio mrak pa ga nisam uspeo slikati što ću učiniti prvom prilikom. Autor prepravke tvrdi da plug ore dobro.
 
имт560,гуме16.9,плуг имт757.2

Питање
-На коју рупу плуга се качи топлинг.
-Растојње од колено(десно)
Хвала унапред.
 
Mirko, Ti plugovi su u mom kraju, u toj trgovini sam kupio MAJEVICU 4T prikolicu... i dok sam cekao da rijese papire neke, isao pogledati sta sve imaju jos, dosao do plugova i okrenuo se nazad. Par dana kasnije pricam s jednim kolegom i kaze mi da on i zna tocno da se u tri radione u nasoj blizoj okolici prave razni djelovi i da se u 4. radioni ti plugovi sastavljaju i farbaju.

Na oglasima se nadje malo-malo takav plug uslikan na betoniranoj podlozi i vidi se da jedan lemes drasticno "bjezi" od drugog. Plug skoro nov, prodaje se ispod svake cjene ;)


A cjena u toj trgovini skuplja nego igdje drugdje, gdje je veca sansa da dobijes originalni plug sa neke zalihe, nego ovo cudo. Kupovali ljudi u mom kraju, pa nekima rade dobro, al nekima strasno lose. teze e vuku od originalnih IMT plugova, a losije rade i u zutoj zemlji se motaju, ako ih vuce dobar traktor (vecinom 558 i 560). Ko ima 549, ili manji traktor, ne moze ga pomotati i taj je donekle zadovoljan s tim plugom.

Ja lijepo otisao u drugu trgovinu i kupio Vogela 2x12" i makar znam sta imam u dvoristu, a sramota je za reci da me plug s dokupljenim deflektorima i polovnim braznim tockom izasao jeftinije nego ova kopija sa slike a neusporedivo je oranje jednog i drugog.
 
Vidim i ja da svi danas prave IMT plugove.Razumem sto su radile velike firme u bivsoj jugi te IMT plugove(Lemind,Olt,MIN-Celik,5.decembar,i da ne nabrajam dalje)to je bilo u kvalitetu iako nije original IMT,a ovo danas rade ih sasvim slobodno svi zivi i jos stave original IMT plocicu,a kvalitet da se najezis sto se i na oko vidi.
Sto ti kazes Bobo njih mogu samo da vuku ovi manji traktori na manje dubine jer ih nemogu saviti.
 
bobo ako bi mogla koja slika vogela meni interesantan plug gledao sam u okolini ima jedan cica imt vogel ali je plug starije proizvodnje i zelene je boje 2x12 plug se malo teze vuce od 756 ali oranje se nemoze porediti a sto se tice kopija jedan clan naseg foruma pravi kopije i tih ,,majstora" ima koliko hocete na svakom vasaru ih ima desetak i varaju ljude
 
Nazad
Vrh