Plug - osnovna tema

Nije samo to. Skuplji je i transport i radnici i sve ostalo . Racunaj plata jednog sofera ovde u CH je oko 5000f= 4000e Odakle ce da se plati taj sofer koji je prevezo plug , sem ako se ne podigne cena pluga. Kod nas je plata jednog sofera koji vozi za inostranstvo mislim oko 800e
 
Bećarino,
jel za onaj jednobrazdni misliš da je Batuje.
Šta misliš kolko ima cola ako je Batuje. Jel valja kao model. Meni nekako izgleda klimavo. Onaj dio sto drži plužna tijela se klati.
Skontao sam da se tako podešava pravac brazde.
2zxoz7k.jpg
[/IMG]
Ovaj se vidi da je prilčno loš, al dalo bi se i srediti.
Meni to treba za male, teške površine gdje ne mogu s 2x10.
 
@Žeks: Taj plug okretač je Batuje model TV 025, radni zahvat 32 cm (možemo zaokružit na 30 cm ili 12"), optimalna dubina oranja 24 cm, klirens 47 cm, potrebna vučna snaga 14 ks +, težina 202 kg. Plug je tvornički opremljen sa dva dubinska točka i dva diskosna (glatka) crtala. Inače to je plug koji je prvenstveno predviđen za agregatiranje sa traktorima Tomo Vinković serije 700 (730, 731 i 732) 30 ks, ali i za sve ostale male traktore. Predpostavljam da je kategorija kopčanja 1 N, e sad jel to 100 % ili nije nebih ti znao reć. Neznam kako bi radio u agregatu sa IMT-533-539.

To što se plug klima znači da treba prepiksirat čaure di su bolcnovi, zamjenit bolcnove i pregledat samu okretnicu tj. rastavit ju i vidjet kakva je situacija u njoj.
 
Pa što nelogično,uglavnom je sve u Evropi skuplje nego ovde.
@ leka , ne bih se složio s tobom.
zavisi naide i pokoji jeftin a dobar plug al to ode za tren kad sam ja trazio bilo je par dobrih al doksam stupio u kontakt prodato a ono skuplje ili lošije to stoji duze ovakav plug u sloveniji 1500eu u francuskoj od 800-1400 e sad zavisi ko i zašto prodaje uglavnom ako je gazda umro i prodaju naslednici onda je jeftinije
sdc11171.jpg
 
dalsu najbolji ili ne neznam, ja sam dosad imo leoparda stalno me jedio na oranje mije bilo muka i pomisliti tako da kadsam ovaj kupio jako samse iznenadio toje milina snjim raditi,slozi brazdu samo tako a i lako ide traktor ga neoseti sve sakrije neostaje ni perce gore ,jasam zadovoljan,a kolko sam gledo ima iste daske kao plug KUN,
 
Cim nije prodavac slikao daske iz velike blizine , to znaci da su mu daske pri kraju. Cena jeste interesantna ali stanje nije.
 
Preobrtaci plugovi....kakvih sampiona ima na tim oglasima!!
Pa mozda i jeste preobrtac,nece da se obrne za jedan krug vec produzi pa obrne na isto:osmeh:

---------- Poruka napisana u 22:08 ---------- Prethodna poruka je at 22:06 ----------

Cim nije prodavac slikao daske iz velike blizine , to znaci da su mu daske pri kraju. Cena jeste interesantna ali stanje nije.
Daske sve cetiri nove po uzorku oko 200 eura ili samo umetci i cepaj dalje
 
Svi obrtaci se takpo okrecu po pola kruga , jer ako bi obrnuo ceo krug , onda bi se vratio na isto.

Nije bas tako da sve 4 200e da je tako ja bi se obogatio za kratko vreme.
 
Meni su po uzorku u Plamenu pravili raznorazne daske po 50-ak evra,za domace i strane plugove.Ove nisu velike,ako su vece,veca je i cena:ppozdrav:

Dragane,pogresno sam napisao,tacno je okrecu za pola kruga.Jbg malo sam puko:spavam:
 
Mirko ja ocu da kazem da je ovaj plug dobar , mene ljuti samo to sto trgovci ne slikaju daske iz velike blizine i iz profila. Daske jesu izlizane pri kraju , ali one se uvek tu i lizu kod Ott plugova. Moze da se ore snjima sve dok se ne istrose do kraja. pozadi kad se lizu nije isto kao i sa prednje strane, mislim ne smeta toliko.


Ja sam nailazio na ovakve plugove , ali nisam nesto puno jurio za njima, jer kod nas i ne vlada neka velika potraznja za 2 brazde obrtaci. Meni se licno ne svidja sto nisu non-stop. Nego imaju sistem da se otkaci brazda i okrene naopacke.

Neznam koji oce da kupi ovaj plug, ali moj savet je : stavi 200e vise i kupi ga malo noviju generaciju i sa bolje daske ili da ima bar 1 od ova 2 uslova. Jer ipak se 1 plug kupuje jednom u 30god. Kad podelimo te 200e kroz te 30god svaticemo da to nije nista , a kad racunamo muku koju ce da mucimo kroz te godine sa taj plug , e to je posle mnogo.
 
To me drugar iz srema pitao veceras za njih.Stvarno nemam iskustva sa OTT plugovima,posteno neznam ni sta da mu kazem,ja vecinom trgujem sa ravnjacima i domacim i stranim a obrtaci me ne zanimaju bas mnogo.Hvala ti za info za ove plugove.Upravu si,daske su izgleda potanke,zato nema slike izbliza:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh