Plug - osnovna tema

Ja mislim da je ovo veće od 10", daske su prevelike za tako mali zahvat, ovo je najmanje 12" ako ne i 14". Vidi se i da je dosta masivan, što znači da mora imati i veći zahvat. Ja imam gotovo isti ovakav obrtač i 539 se igra s njim, veoma je lagan ali moj ima zahvat od 10". Ev ovo je moj:

2z9ilvk.jpg

25rlcud.jpg

2v8pkko.jpg
 
Onaj Vogel Noot je 12 coli 100%,vidi se iz aviona i bogami je masivniji od tvog zombie.Ali da je dobar,tu nema sta da se kaze.
 
Ni vlasnik nezna koliki mu je zahvat.
Nemogu da vjerujem da ima 500kg. Ako ima i 400kg to je za IMT 539 mnogo.
Zombie, jel ti prodajes svoj i koliko bi bila cijena.
Kako rade ti prevrtači, nisam nikad s tim radio. Pričaju da je dosta teško podesiti da lijepo slaže s obe strane.
 
Pa bar je zahvat lako izmjeriti? Ovaj moj je lagan totalno, 539 uopšte ne osjeti kad ga nosi, mislim da nema više od 250kg nikako. Ovaj tip obrtača radi na isti način kao i obični (ovakav obrtač se naziva "winkeldreh pflug" na njemačkom), okretanje se aktivira ručno, pomoću poluge, a samo okretanje funkcioniše "samostalno" tj. vozač ga samo aktivira, dok gravitacija odradi svoje. Znam čovjeka koji ima obrtač sličan tom koji ti hoćeš da kupiš, samo je njegov 2x14" i vozi ga sa Renault 751 (duplak, nekih 75ks), nije se žalio na njeg i rekao mi je da pravo dobro ore. Ovaj moj sam samo malo koristio, orao baštu gdje sadim povrće i radi odlično, lako se vuče, ubio se za manje traktore, nisam primijetio da ne slaže brazdu al nisu ni oni svi isti naravno, moj je marke Eberhardt a taj sa slike je VN, vidio sam da je i Rabe pravio ove "ugaone" obrtače. Moj plug je na prodaju, ali o tome ću ti pisati na PP, nije ovo mjesto za tu priču.

EDIT

Spasoje, ovi stari plugovi su x puta bolji od većine novih. NIje bitno jel se radi o mom ili nekom drugom plugu, ali stari plugovi su radjeni od mnogo, mnogo boljeg materijala, sama izrada je mnogo kvalitetnija, varovi su fantazija za ove današnje...ista priča kao i za starije traktore, svi znamo da su nekad bili kvalitetniji nego danas. Stvar je samo u tome da treba pronaći očuvan i nepohaban stari plug a to kod nas nije lako. Ja sam ovaj moj mali obrtač kupio u Njemačkoj za 539, kupljen direktno od vlasnika, vozio ga mali oldtimer Fendt od 40KS. Na njemu su još uvijek originalni lemeši sa Eberhardt pečatom, oštri kao žilet. Veliki Rabe Taube 60 sam takodje kupio tamo od prvog vlasnika, plugu je nešto više od 35 godina a i na njemu su originalni lemeši i na njemu nema nikakvgo traga trošenja, ni na daskama ni na lemešima jer gotovo da nije ništa ni radio - vlasniku je bio mali pa je 30 godina stajao u šupi. Kad mi je stigao ovamo, samo je trebalo omesti prašinu i paučine sa njeg te ga podmazati. Čak nije ni mnogo plaćen jer tamo svi jedva čekaju da se riješe raznih starih mašina pošto tamo ne možeš nešto baciti tek tako - sve mora da se plati na otpadu (ti plaćaš otpadu, ne oni tebi). Dokle to ide, evo mali OFF. Kada sam kupovao presu tamo, prodavac mi je za 1000E davao Fendt od 60KS, mašinu za sijanje krompira, vadilicu, 6-redni špartač za kukuruze, sjetvospremač, neki plug te pride prikolicu za rasturanje stanjaka besplatno, samo da mu to odnesem iz šupe sve to jer je htio da je ruši (deda umro i unici rasturaju imanje). Nisam ništa od toga mogao uzeti jer em ni ne treba (doduše, spremač i prikolica bi itekako trebali) ali prevoz je nenormalno skup, do te mjere da je to nemoguće platiti. Kada je zet išao da natovari presu, tamo je zatekao neke Bosance kako tovare sve mašine redom i još pride sve što su našli u toj šupi, nekog alata, raznih guma sa felgama i ko zna šta sve ne. Prodavac mu je rekao da su mu dali 600E za sve to. Eto, zamisli samo koliko su ti Bosanci zaradili kada su te mašine malo ofarbali i prodavali ovamo kao da su Svetog Petra kajgana.
 
Poslednja izmena:
Zemo ti opet pises postove u vise tomova . Ko rat i mir a vec sam ti jednom prijateljski sugerisao na to. Vecina tvojih konstatacija je ovde na mestu to svi znamo ali ja kad pogledam ove daske sve mi je jasno . Daska; jako niska polozena duga, iznad raonika siroka skoru duplo sira: Taj plug lepo slaze i dosta odgrce brazdu .Medjutim kod zahtjevnijeg oranja(dubljeg tezeg)tezi je za vuci nego recimo plug sa kracom i uzdignotijom daskom i uzom iznad raonika kao sto su plugovi novije generacije .Ima i sada leskovca i batuje sa takvom daskom eno ih u korovu..:ppozdrav:
 
Slažem se sa time Spasoje, stariji plugovi zaista imaju dosta drugačije daske od današnjih no ja sam govorio o kvalitetu materijala i ukupne izrade. Stari plugovi su pravljeni da veoma lijepo slažu i prevrću brazdu pa su nešto teži za vući, no nekada davno to nije bio problem jer su se sve operacije, a oranje posebno, obavljale dosta sporije nego danas. Moderni plugovi su optimizovani za što veće radne brzine i što manji otpor dok se slaganju brazde ne posvećuje posebna pažnja. Dovoljno je vidjeti snimke sa takmičenja i raznih skupova oldtimera da se vidi razlika u oranju - svaka brazda je jednostavno kao nacrtana, savršena. Cijena tog savršenstva je niska brzina, veći otpor i manji učinak. Danas se sve vrti oko učinka i smanjenja troškova pa se i mašine izradjuju u skladu sa time. Isto važi i za traktore kao i za sve druge mašine u poljoprivredi pa i u industriji u cjelosti.

Čitao sam da su stari plugovi imali daske koji su prevrtali zemlju za 180 stepeni a moderni plugovi to rade za 135 stepeni, ali to je bilo dosta davno pa se možda i varam oko brojki, neka me neko ispravi ako griješim.

Što se dugačkih postova tiče, to je "profesionalna deformacija", radio sam kao asistent pa sam navikao da sve naširoko i nadugačko objašnjavam, a inače, bavio sam se takvom oblašću mašinstva (Proizvodni sistemi) gdje se sve mora vrlo podrobno definisati. Prešlo mi u naviku, magistarski mi npr imao 250 strana :)
 
Cuo sam,a nisam licno video,da obrtaci koji se mehanicki obrcu znaju da naprave problem pri obrtanju na velikim nagibima,bas zbog gravitacije.
 
Da, to je istina. Kod mene je samo jedna njiva ravna, sve druge imaju nagib po dužini i, srećom, male ili nikakve nagibe poprečno. Zato okretanje funkcioniše bez problema ako plug okrenem dok sam još u brazdi ili kada se okrenem za sledeći prolaz, problem bi možda bilo jedino okretanje na uvratinama kada se ore poprijeko. Kao što rekoh, nemam nigdje veliki nagib poprečno tako da mislim da neće biti problema. Sutra ću da probam pa će biti snimaka.
 
Taj traktor je jedan od najboljih koje je JD ikada proizveo, ali je zato skup, sto bi jedan nas clan rekao, kao prva ljubav. Za njega 3x30 cm je dovoljno da se prilagodi svim zemljistima.
evo pluga koli je kupio bojim se da je mali i nezan za JD?
wl2iox.jpg
rhkbyx.jpg
331hg9f.jpg
bojim se da ce JD gaziti jednu brazdu jer zadnje gume su mu ogromne 560/38
 
Plug je kao bombona,ali je mali za JD,ima da gazi jednu brazdu samo tako.Koliko je bio::novac::
Nojmajer ima jako kvalitetnu mehanizaciju.
Ovo je oko 14coli,mozda gresim.
 
Mirko 015 ovakvih bonbona , pa i malo zescih ja ovde ostavljam za staro gvozdje. Ako je 14 coli onda je OK (mislim , zato sto mu zadnje gume kao na moj Stayer) Ali njemu su prednje gume ogromne zbog utovarivaca.

---------- Poruka napisana u 23:14 ---------- Prethodna poruka je at 23:12 ----------

Ako se daske budu narucile kod nas u neku firmicu onda je oko 200ex6=1200e , a ako se kupe original onda su oko 250-300e komad.
 
Najbolje bi bilo da je plug i traktor na daljinski,pa samo od kuce rukovodimo situacijom na terenu.Ali nije pa nam je i ovaj svaba premija.Njemu nista ne fali ako nije pokrivljen,gomila gvozdja koja moze da posluzi u pametnim rukama jos 100godina.

Daske se naruce kod hudjika ili plamena.Nisu one nesto preterano skuplje od IMT.Narucivao sam za jedan Rabe dve daske,napricali mi pricu da kostaju preko 100 eura,kad ja naruci u plamenu,one 60 eura komad.Sta im fali,jos rade kod coveka.
 
Nazad
Vrh