Plug - osnovna tema

Ovaj tvoj 5106 mora da guta cak i cetvorobrazni plug,a o trobraznom i da ne pricamo.4x12coli ili 3x12-14coli.
Ovaj 757 je za njega kao jednobrazni za 577.
 
Montoya ima 5106 i takav traktor kod nas vuče bez problema 3*35 trčeći,a može i da ide sa 3*40,ipak je to 105ks a i traktor je težak ima on to da vuče
 
Kod nas pucaju sigurnosni srafovi (ko ima naravno) samo tako. Sreca kod mene su autorest opruge koje u ovakvim uslovima vrede zlata.
 
Za to su plugovi sa autoreset sistemom mnogo skuplji nego obicni. Mozda cek za 50% . Nek me ispravi neko koji zna tacnu razliku u ceni.
 
Djeluje jako dobro, ako je Finski onda i kvalitet mora biti vrhunski. Poznate su mi ovakve daske, al ne mogu da se sjetim gdje sam ih vidio? Ako su daske dobre (nisu istrošene i tanke), ako ram nije lomljen i zavarivan, nije kriv (nešto da se vidi odokativno), mislim da bi to bila dobra kupovina, mada mi ne djeluje da je visoki klirens.
 
pise da je visoki klirens, danas ce otac zvati tog coveka pa ce videti, kaze da ga je gonio sa zetorom od 65 ks, a meni treba za imt 560. trazio polpvan imt-ov 756 cena im je oko 800 km= oko 400 eura ali su losi, vareni, ma nikakvi a ovaj je 650 km = 325 eura. verovatno cemo otici ovo dan, dva da ga pogledamo.
 
... ako nije problem neka mi neko napise iskustva-shvatanje-princip rada pluga obrtaca sa jednim crevom za hidrauliku... da li se radi o jednosmernom klipu, ili sta vec svako objasnjenje kako to radi i jel valja mi je dobrodoslo....
 
Daske definitivnu vuku na kverneland ali ostalo slabo . po meni je on pre 14 coli nekako mi delujer sirok. Dosta je kratak a i nizak . Mislim da se nebi proslavio u tezem zemljistu i dubljem oranju . Bolji je 756...:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 17:56 ---------- Prethodna poruka je at 17:54 ----------

... ako nije problem neka mi neko napise iskustva-shvatanje-princip rada pluga obrtaca sa jednim crevom za hidrauliku... da li se radi o jednosmernom klipu, ili sta vec svako objasnjenje kako to radi i jel valja mi je dobrodoslo....
Maloprelistaj o tome je vec puno negde napisano...:ppozdrav:
 
pozdrav forumasi,hvala na komentarima,slazem se sa vama da bi trebalo brze da ide i veci plug da vuce 5106 medjutim kada slusas zvuk motora na 1500 obrtaja on smanjuje gas reze, moras da mu drzis gas na 2000 obrtaja da se nemuci po tome trobrazni nema sanse da bi vukao a kamoli u prvoj brzohodnoj zato mislim da mozda nesto nije uredu sa plugom mozda ugao glava ili nesto drugo na njemu e sad sto se tice potrosnje po hektaru ona ide negde oko 27 28 litara,inace traktor je polovan kupljen radjena mu je pre tri godine generalna motora gume su mu nove a i pumpe u transmisiji su remontovane.Usustini traktor je u odlicnom stanju ali cini mi se da bi mu trebao drugi plug ovaj mu nekako nelezi trebao sam kad smo kupovali plug umesto dvobraznog da sam uzeo vogel not trobrazni i verujem da nista teze nebi isao cuo sam da se vogeli bas lako vuku neznam sta vi kazete za njih i koliko se oni krecu sto se tice cene i to i da li ih ima vise vrsta mislim na trobrazne, pozdrav
 
Nazad
Vrh