Plug - osnovna tema

ma plug je extra, ali je lose podesen. tacno se vidi da vuce u orano. plazovi prosto dodju pod uglom od oko 15 stepeni u odnosu na zid brazde i naravno da ce vuci u orano.
daske skoro dodju normalno na pravac kretanja traktora i to zabacuje traktor u oranje. dobro je da nisi nesto polomio do sada.
samo podesi kao sto sam opisao i vozi ima da ore na ler u drugoj brzoj, to je za njega mali plug. i kada pustis volan, traktor ce ici pravo.
 
Decki moji, ja vidim sa slike da nije plug original. vi recite sta god hocete, al redom od naljepnice, varova, segmenata za stelanje, crtalo, deflektori... ma milijun detalja tu ima... Plocica je najmanji problem, jer sam isti tako na svoje oci vidio ciste IMT plocice, samo stampas na nju sto ti treba... Budala nisam uzeo par komada. Plocica je najmanji problem.

Ja pouzdano znam da su se u mojem kraju pravile kopije IMT plugova od pocetka do kraja do detalja. Mozda se jos i prave, ali nemaju trgovca koji ce ih "podturivati" pod prave... lici to na IMT, ali kad ga zabrazdis, mota se, teesko se vuce, varovi ninasta ne lice, pucaju, cjevi nisu debele stjenka, ma ima tu svega i svacega...

Na oglasniku njuskalo.hr sam vidio bezbroj kopija plugova IMT gdje je plug NOV na prodaju i uslikan na betonu a raonici nisu pod istim kutem na podlozi i takve stvari...
 
Samo novi raonici sa kljunom i gas,nista njemu ne fali,ako dosad nije pukao nece ni sad.Ako je prekopiran kao IMT, zasto nebi isao dobro,pa plug je samo brdo gvozdja(lepo obradjenog):osmeh:


Evo i Minav-Blace 755 i oni su ga radili za IMT i pre dok se fabrika zvala "5.decembar"
2nscgnt.jpg
 
Moj brat je prodao Lemint leskovac za rakovicu . 2 diska i plug i 2para raonika uz plug. Sve to je otislo za 220e
 
Decki moji, ja vidim sa slike da nije plug original. vi recite sta god hocete, al redom od naljepnice, varova, segmenata za stelanje, crtalo, deflektori... ma milijun detalja tu ima... Plocica je najmanji problem, jer sam isti tako na svoje oci vidio ciste IMT plocice, samo stampas na nju sto ti treba... Budala nisam uzeo par komada. Plocica je najmanji problem.

Ja pouzdano znam da su se u mojem kraju pravile kopije IMT plugova od pocetka do kraja do detalja. Mozda se jos i prave, ali nemaju trgovca koji ce ih "podturivati" pod prave... lici to na IMT, ali kad ga zabrazdis, mota se, teesko se vuce, varovi ninasta ne lice, pucaju, cjevi nisu debele stjenka, ma ima tu svega i svacega...

Na oglasniku njuskalo.hr sam vidio bezbroj kopija plugova IMT gdje je plug NOV na prodaju i uslikan na betonu a raonici nisu pod istim kutem na podlozi i takve stvari...

I ja sam vidio takve stvari ovdje u BiH. Dok sam tražio traktor stvarno sam obišao mnogo toga i vidio sam na dosta mjesta žestoko sfušerne nove IMT plugove sa istim manama koje ti opisuješ: katastrofalni, neujednačeni i isprekidani varovi, nejednake daske, lošu završnu obradu i farbanje direktno na koroziju (al onu tešku, duboku koroziju sa pitingom)... Na jednom mjestu sam čak vidio i dva ista modela IMT pluga, neki 75x nešto, naizgled potpuno isti (poredani u dvije odvojene grupe) dok ne pogledaš malo bolje, a prodavac čak i ne krije, kaže ovo je kopija a ovo original, čak je i cijena kopije nešto manja. Znam za čovjeka iz moje okoline koji je prošle godine uzeo nov IMT (kopiju) visoki klirens za IMT 577 DV (bile dobre subvencije i čiča uzme nov plug), prošle jeseni je baš bilo ugodno za oranje, zemlja vlažna i lijepo se oralo. Plug se nakon pola hektara iskrivio (nosači brazdi) do te mjere da je bio neupotrebljiv. Čiča mi pričao kako je išlo lijepo i onda je traktoru bilo sve teže i teže i teže i on stane i digne plug i imao je šta da vidi - brazde smotane nadole.
 
Upravo tako... domudrili su se pa su kako vrijeme odmice sve blizi originalnim plugovima po izgledu, ali neke stvari se ne mogu sakriti, npr "noga" crtala je na IMT plugovima s gornje strane strojno obradjena i prolazi saraf gore, dok kopije imaju spresan vrh. Sam nosac crtala treba pogledati, od tanjeg je materijala i drugaciji nego original, nastavci daski nisu od profiliranog metala, vec samo "usukana" plocevina i tako, ima tu mali milijun detalja koji ukazuje na kopiju.

Problem kod nas je taj sto su se kopije prodavale po cjeni originala... 756.20 s dva crtala (kopija naravno) kostao oko 1000€ a ovaj moj vogel 2x12" koji znam da je original, kostao manje, ali jedno crtalo i bez deflektora. mislim, jaka stvar plasticni IMT deflektori ili ova tanka plocevina koja se ispravi nakon 3 prohoda po njivi a prednje crtalo bih svejedno skinuo, meni to samo smeta.
 
Pozdrav forumasi,po vama Bobo nije original i ja cisto sumnjam da je original zbog stvari o kojima sam pisao u prethodnim postovima,on u sustini dobro slaze brazde i dobro zatrpava zetvene ostatke ali se tesko vuce i zabrazdjuje,traktor imt 5106 bi trebalo na leru da ga vuce da se igra snjime,on zapinje zabrazdjuje se prednji kraj vuce na oranje,znam da na kosu vucu utice i sirina izmedju zadnjih tockova traktora koja kod 5106 nije mala i sigurno neodgovara za dvobrazne plugove ali opet mislim da bi trebalo lakse da ide cak mislim da bi trobrazni vogel not u najmanju ruku isto vukao ako ne i lakse ali sta je tu je,evo da vidite njega u radu.Pozdrav
 
A zašto uopšte vučeš dvobrazd sa IMT 5106?On ima 100KS valjda, zar ti je zemlja tako teška? Kod mene je i brdo i teška zemlja, al 100KS bi vuklo tri brazde kao od šale.
 
Taj plug je jako zabražđen. Da bi ga odbrazdio treba da pomeriš kolenastu osovinu u desno, tj. da pomeriš plug po kolenastoj osovini u levo (gledano u pravcu kretanja). Čak se vidi po oguljenoj farbi na kolenastoj osovini da je bila ranije tako postavljena i da ju je neko pomerio skroz do kraja (do samog kolena) u levo. Pored toga je još potrebno i ručicu pomeriti nekoliko zuba u nazad (tj. tako je pomeriti da koleno kolenaste osovine ode napred). Možda će ti se to učiniti nelogično jer time još više vučeš plug u neorano, ali ne brini, to je samo na prvi pogled nelogično... I otpusti lance koji drže poluge, pogotovo ovaj desni koji sad drži plug da ne ide više u zabrazd (da hvata više). kad mu daš "slobodu", plug će se sam namestiti tako da ne vuče ni u jednu stranu već ide tačno iza traktora. Kad to namestiš, tj. kad postigneš da plug nesputano ide tačno za traktorom i ne vuče više ni u jednu stranu, i prva brazda hvata tačno svoj radni zahvat, eee - tad si dobro uštelovao plug!:osmeh:
 
U brate kod tebe to ekstra ide,a i zemlja idealna.Da vidis moje danasnje oranje,sahranio traktor a orao 15cm duboko.Stene kao u kamenolomu.Dok nepadne kisa dobra ili sneg nema posla,samo da pokidam i traktor i plugove.
 
Nazad
Vrh