Plug - osnovna tema

Izgleda ti niti si radio sa Rakovicom niti poznaješ nekoga ko je ima a zna sa njom raditi.
donosiš neke bez veze zaključke. No to je tvoje mišljenje.
Da je savršen traktor,sigurno nije (imam ga i ja) da odradi puno posla, odradi (Bar kod mene,20 g je i orala ove se penzionisala).
ps. pročitaj u temi o rakovicama kako se šteluje hidraulika što je objasnio naš član Borko Jagodinac,pa onada probaj a zatim nam tvrdi nešto u šta se ne razumeš.
Čovek se uči dok je živ.

da,da,znam,hvala na savetu:osmeh:
 
Sa nekim ko ne vidi da je ovo off ne vredi ni raspravljati....
Rakana nit je bila a niti ce ikad biti orač,tako da glupo je i spominjati pokušavati obrtače kačati za nju,jer njena hidraulika se zasniva na sistemu od pre 100godina. Moj mali Mačak IMT539 ima savršenstvo od hidraulike naspram nje. Čisto primera radi komša kupio prošle godine kod Bucala novu 65 Rakanu,posle 10rs bosch pumpu mu zamenuli,kad je zakačio presu kardan nije hteo da se uključi a kada je kod Bucala preuzeo traktor to nije ni proveravao,pa su ga na pola morali seći,kada je došlo vreme da se ore,najbolji orači našeg sela nisu mogli plug da našteluju,pa su 5 plugova probali i na kraju ustanovili da eks centar nije uredu,pa su i to zamenuli sad kao radi al trza,povučete ručicu ka gore 10cm i on tek tad reaguje. Smešni su to traktori,to je samo da vuče prikolicu i šepuri se po selu,ništa drugo.
 
imt 757-20

Pozdrav svim forumasima,s obzirom da je sada sezona jesenjih radova a svakako da je oranje jedna od zahtevnijih operacija koje iziskuje mnogo vremena i goriva,te je izbor pravog pluga za dati traktor od neprocenjive vaznosti,ja sam preprosle godine kupio plug imt 757-20 ali traktor ga dosta tesko vuce iako bi s obzirom da je od 100 konjskih snaga trebao da se igra snjime.Cuo sam da na trzistu ima dosta kopija imt plugova a vi mi recite sta mislite za ovaj moj plug da li je original ili kopija inace raonici mu nemaju kljun na dole nego su ravni a kazu da ovi plugovi idu sa kljunastim raonicima.Unapred zahvalan,evo slika pluga

---------- Poruka napisana u 12:44 ---------- Prethodna poruka je at 12:27 ----------

bey255.jpg
[/IMG]<br>

---------- Poruka napisana u 12:45 ---------- Prethodna poruka je at 12:44 ----------

jsejbl.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 12:47 ---------- Prethodna poruka je at 12:45 ----------

2clfs7.jpg
[/IMG]
 
Plug je IMT 100%,a kako se meni cini,daske i raonici su od 756,nesto mi male daske:sta:.Plug 757 ima vece daske i bolje je kad ima kljunove,barem se tako pokazalo u praksi,ali ovaj ima 4 srafa na raoniku:sta:.Ako imas traktor od 100ks on mora da se igra sa ovim plugom kakva god da je zemlja.757 idu odlicno,veoma dobri plugovi.:ppozdrav:

Sta pise na toj plocici od pluga?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da se ispravim,sad sam pogledao nas 757,iste su daske.Nekako mi na slici izgledaju male.Ovaj plug mi vucemo sa rakovicom 65 kod nas u brdu,guta sve zivo.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Tesko je sa slike provaliti da li je plug original. Pogledaj kakav je navoj i koja je oznaka kvaliteta na velikim srafovima kojima je pricvrscena pluzna glava. Ako je original, trebalo bi da bude navoj sa sitnim korakom a kvalitet 8.8.
Takodje, ako je plug bio podesen kao na slici onda to nije dobro.
Ja sam juce probao da orem sa istim plugom zakacenim za IMT-542 i ide bez problema na dubini oko 25cm, ali kod mene zemlja nije preterano teska za obradu.
 
treptaj sa kojim traktorom vuces
lucky kako si ga zakacio za 542 mora da si preradio okca kao ja na drugu kategoriju ali mi nije jasano kad sam kacio nije mogao ga digne visoko pa u oranju kaci po zemlji inace sam sa njim oro bastu dubina je bila 32 cm a radio sam drugom sporom inace bolje da sam zakacio moj jednobrazdni plg od 20" i da oren ko covek
 
Moj 540 nemoze da podigne visoko 757,ili bolje receno moze da ga podigne 2cm od zemlje i to je plafon sto moze hidraulik da ide uvis.Moracu uskoro da resavam taj problem koji je fabricki na 540,542,549.
Ja mislim kad bi na ovaj plug stavio klasicne raonike sa kljunom da bi isao kao lud.Sta moze drugo biti problem??
 
Moj plug nije fabricki 757. Ja sam od dva jednobrazdna IMT-a napravio jedan dvobrazdni. Znaci klirens je 63cm, razmak izmedju plužnih tela je 85cm i radni zahvat 70cm. Imam i kopiju pluga 755 i mogu vam reci da si nista lakse ne vuce od 757 bez obzira sto je razlika u zahvatu 20cm.
 
Poslednja izmena:
Lucky,jel moze koja slika tog pluga 757,tj.taj sto si sastavio od dva jednobrazna.Imam u planu nesto tako raditi,cak praviti trobrazni.:ppozdrav:
 
Lucky,jel moze koja slika tog pluga 757,tj.taj sto si sastavio od dva jednobrazna.Imam u planu nesto tako raditi,cak praviti trobrazni.:ppozdrav:
Ima slika na 86 strani ali sam tada slikao deflektore pa se ne vidi ceo plug. Slikacu za vikend jer sam sada u BG. Mogu ti reci da plug odlicno ore, jedino sam napravio gresku sto sam priblizio pluzna tela na 85cm a trebao sam na 95cm kao sto je kod fabrickog 757.
 
Nemogu oni ni niski klirens nesto visoko podici,veoma lako nasednes negde sa plugom.Mi smo sa 549 dva puta sjebali pumpu jer smo nasadili 756.A i ovaj 540 slabo rastavi od zemlje plug.Moracu pomerati ove ruke na zubima uvis.
 
Pozdrav svim forumasima,s obzirom da je sada sezona jesenjih radova a svakako da je oranje jedna od zahtevnijih operacija koje iziskuje mnogo vremena i goriva,te je izbor pravog pluga za dati traktor od neprocenjive vaznosti,ja sam preprosle godine kupio plug imt 757-20 ali traktor ga dosta tesko vuce iako bi s obzirom da je od 100 konjskih snaga trebao da se igra snjime.Cuo sam da na trzistu ima dosta kopija imt plugova a vi mi recite sta mislite za ovaj moj plug da li je original ili kopija inace raonici mu nemaju kljun na dole nego su ravni a kazu da ovi plugovi idu sa kljunastim raonicima.Unapred zahvalan,evo slika pluga

---------- Poruka napisana u 12:44 ---------- Prethodna poruka je at 12:27 ----------

bey255.jpg
[/IMG]<br>

---------- Poruka napisana u 12:45 ---------- Prethodna poruka je at 12:44 ----------

jsejbl.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 12:47 ---------- Prethodna poruka je at 12:45 ----------

2clfs7.jpg
[/IMG]





pomeri ga ulevo po poprecnoj osovini za jedno 10-12,5 cm, a onda rucicu pomeri unazad za jeno dve rupe i desnu polugu hidraulika skrati za 3-5 cm, onda probaj i javi. tocak podigni za 10 cm i vozi. pozdraf



i da, otpusti malo topling, za jedno 3-5 cm.
 
Pozdrav forumasi pa evo zasto ja mislim da plug mozda nije original,imam i jednobrazni plug imt 752 koji je cale kupio ima pre oko 20 godina i kada poredim njegovu dasku i raonik koji bi trebalo da su indenticni sa 757 ima razlike,prvo raonici nisu isti i ovaj od jednobraznog nenailazi na 757 jer ima dodatak sa strane te nemoze da naidje a i daske su na ovom novom tanje,sto se tice ploce na tornju pise i serijski broj model i to ali opet ni to mi neuliva poverenje s obzirom na pomenute razlike u odnosu na stari plug 752,pogledao sam strafove koji nose pluznu glavu na njima pise 8.8 ali je krupan navoj inace vucem ga sa traktorom imt 5106 i nije mu svejedno prednji kraj vuce na oranje a ponekad cak i zaslajfuje kao da pravi veci vucni otpor nego sto bi trebalo,da nije nov kupljen pomislio bi da je kriv plug ovako pomisljam da nije kopija pa da nesto nije dobro odradjeno mada on lepo ore i slaze brazde gledacu da snimim njega u radu pa da vidite.Pozdrav svima.
 
Ako nije sitni navoj na vijcima to je jedan razlog vise za sumnju u orginalnost pluga. Jeste da raonici nemaju ( kljun) ali mislim da to nije razlog tvog problema.Po meni oni imaju solidnu velicinu i odgovarajucu dubinu. Mozda je previse tvrda i zilava zemlja pa je puno kida...:sta:
 


i ja imam imt757 ali razlikuje se po ove dve stvari ,na moj sam nabudzio daske od imt 755 i radi solidno,vuce ga imt 560





 
Poslednja izmena:
sitni,krupni navoj,okrugla cev,kvadratna cev,nemaju veze dali je plug orginal.Posto mi je prvi komsija bivsi radnik IMT penzioner,bio neki inzenjer tamo pa sam od njega saznao celu istoriju preduzeca.Oni su radili od cega su imali i kako kad je stizao materijal tako se i sklapalo.Za njih je najvise plugove sklapao Lemind i naravno njihov FOP.Kopije su radili Braca Karic na kosovu,MIN-Celik Zitoradja,OLT-plug posavac i kasnije jos po neki privatnik u razdoblju 1993-2000.
Uglavnom najtanje daske su radili Lemin i FOP mislim 5-6mm,a najdeblje je radio OLT 8mm.
 
Nazad
Vrh