Plug - osnovna tema

Misli druze kako hoces, sta da ti kazem. Ja sam terao i jednog i drugog sa takvim plugom kod nas u selu na istoj zemlji i znam kako se koji ponasa..
 
Ej kolege, od dede sam nasledio ovaj plug ,ali ne znam koji je to model. Uspeo sam da procitam da je IMT ali koji model nema sanse. Ako neko zna bilo bi super... Pozdrav
 
Kolege.Imam jednu molbu,ako neko moze da pomogne.Resio sam,iz raznih razloga(da vas nedavim detaljima)da sam opravim,sredim plug.Radi se o IMT-u visoki klirens.Iskrivio se.Moja je molba ,da li neko zna ili ima osnovne mere takvog,a moze i drugih pugova?Pod tim mislim na uglove:daske u odnosu na glavni gredelj na kome se i nalazi,zakrivljenost same daske,kako se ona dobija,pravi ili konstruise,crtez ugla raonika u odnosu na zid brazde i sl.Stvarno mi je neophodno.Unapred hvala:osmeh:
 
IMT 701 je izlazio sa oblom gredom i to je sigurno.Mislim da je izašla i neka serija IMT ,verovatno 752.2 sa oblom gredom.Imao sam takav plug jedan dan.Kupio sam ga i odmah odneo na opravku i tada je greda zamenjena.Za broj nisam siguran ali ako me sećanje služi bio je 752.2
 
I ja mislim da je 701,razdoblje od 1970-1980.Ma IMT je pravio sto kombinacija plugova,a i Lemind je radio za njega.
A sta je ovo,vlasnik nije znao_Otislo mi ispred nosa za 60 eura.
wi7qtx.jpg

30kyf7s.jpg
 
citat iz teme "da li spaljujete zetvene ostatke"

jer 758 isti kao 757? samo je razmak 40 umesto 35? ili ima jos neke razlike?

Jeste da su daske iste,ali je veci razmak izmedju glava,vislji je od 757 i nema gusenja tuluzine na plugu....
 
Ne gledam na redove jer i ovako dobro zaorava dzombe...Za visinu sam siguran 100%...Vislji i duzi od 757

Moram samog sebe ispraviti... Visina je ista kao i na 757 znaci 72cm. Razmak pluznih tela je 108cm u odnosu na 94cm(757) 758 je tezi za 35kg od 757 i duzi je za 20-ak cm...

Kada sam kupovao plug,kod gazde jesu stajali jedan pored drugog 757 i 758...ovaj drugi je bio i vislji i duzi i deblja konstrukcija...e sad po po fabrickim podatcima pise kao sta sam napisao u ispravci....
 
Poslednja izmena:
Kod 757 i 758 je razlika sledeća:
Radni zahvat kod 757.2 je 70 cm sa klirensom 72cm i razmakom između glava od 94cm dok je ko 758.2 zahvat 80cm klirens takođe 72cm ali razmak glava 108cm.Plug 758 je predviđen za radnu dubinu do 35 cm dok je 757 za 30cm.Plug 757.2 je težak oko 290kg dok je 758.2 oko 324kg.Nadam se da sam rešio neke nedoumice.
Da još dodam da je 757.2 dugačak 220cm ,a 758.2 je 240cm.
 
Rastojanje izmedju pluznih tela nemoj da meris od spica do spica raonika.U teoriji je to ispravno ali u praksi zbog istrosenih vrhova i "dozvoljenih" odstupanja pri izradi pluga nije merodavna dimenzija.Najbolje ga meri gore od jednog sarafa ( 20mm) do drugog na drugom pluznom telu.A sad sto se tice zahvata pluga IMT757.20 jeste li sigurni da je 70 cm.Po katalogu jeste ali ne zaboravite da su na taj plug montirani raonici od 16 coli.Ima li razlike u raonicima izmedju 757 i 758 ? Nema, Pa stim i zahvat 757.20 je malo veci od deklarisanog a to je __
 
Nema veze koliki su raonici, već na kolikom su međusobnom rastojanju, a to je u ovom slučaju 35cm. Ako je raonik duži, onda njegov zadnji kraj ide u prazno, odnosno u već podsečeno zemljište od brazde ispred.
 
Nazad
Vrh