Plug - osnovna tema

Pretpužnjaci se montiraju sa četiri šrafa po glavi i plug ima nosač, samo mislim da mu nisu potrebni jer ima velike zavrnute Kvendelans 9 daske. A i kad bi se stavili pretpužnjaci mislim da bi se tek onda gušio.
Inače pretpužnjake koštaju 300e par tojest za četvorobrazni obrtač 1200e.
 
@kristi
jer uvek ides 1 brzom ili moras 3 srednjom? jer postoji varianta pluga i sa predpluznjacima?

Traktor je Yto 1204,zahvat je 4x36cm bar tako pise to je bio ugar na nekih 16-18cm,za brzinu nemam pojma koja je posto nemam brzinomer ali po knjizi stoji da je 10 km/h,kad sam zimus orao na kukuruzistu nije se gusio ali je bilo paljeno,ove godine planiram da ga testiram na nepaljeno kukuruziste da ga vidim kako se ponasa,uvek idem sa 1 brzom,nisam imao slucaj da moram da idem sa 3 srednjem jedino kad sam poceo njivu da izvucem sto ravniji pravac ili kad zavrsavam,postoji i varijanta sa predpluznjacima ali Vladimir iz Agrodiva mi je rekao da mora da se naruci posebno ali kao da je ova varijanta bolja,mozda zato sto je manji razmak izmedju glava...
 
Nedavno sam kupio traktor imt 578 od jednog coveka a plug 757.20. Probao sam da orem i moglo bi da se ore kad mi se plug ne bi zabrazdivao. Samo da napomenem da je taj plug covek vukao sa imt 565 i pretpostavljam da ga je pomerao u odnosu na osovinu u desno, tj. da prva glava manje hvata. Moje pitanje je da li neko od vas ima ovu kombinaciju (imt 578 i imt 757.20) pa da izmeri odredjene dimenzije (ne znam kako da se izrazim) polozaja pluga u odnosu na osovinu za kacenje za traktor, ako me razumete.
edit: da, citao sam ovu temu od pocetka i vidim kakve je probleme imao jedan clan sa time, ako se ne varam kupio je veci plug. Mislim da je i ovde to problem, tj. ne velicina pluga nego sto je odbrazden
 
@jjovaNemam tu kombinaciju, ali ti mogu reći uopšteno:Ako se plug zabražđuje (teži da hvata više nego što je njegov zahvat, tj beži u neorano), to onda znači da je linija otpora pluga sa desne strane u odnosu na liniju vuče traktora (računaj da je to na simetrali traktora). Da bi se to zabražđivanje smanjilo, iako je na prvi pogled nelogično, potrebno je ručicom postići da se plug još više baca u neorano (ručicu povlačiti prema nazad gledano u pravcu kretanja pluga). Time se postiže da se linije sila vuče traktora i otpora pluga poklope, i tad nema kose vuče pa plug hvata samo širinu svog zahvata. (Naravno, tu još posle dolazi korekcija zahvata prve brazde kao i prethodno podešavanje traga zadnjih točkova, pa ti preporučujem da pogledaš ovaj mali video klip o podešavanju pluga http://www.youtube.com/watch?v=4tA5lpnyhDg .)Ne mogu ti konkretno odgovoriti koliko treba pomeriti kolenastu osovinu na tom plugu, ali je jasno da ne treba gurati plug po kolenastoj osovini u desno, već ga malo odbiti od kolena u levo (gledano u pravcu kretanja pluga).
 
Ne nije zbog obrtaca , to je zbog traktora. A sta je zbog obrtaca to ces nam ti reci , jer ja ga skoro nikada nisam u zivotu vozio.
 
Bogami, ni ja nisam vozio plug obrtač, sigurno je vrlo udoban. Ja imam ravnjak i baš je zeznut za vožnju! Eto, već godinama ne mogu da nađem na njemu pedalu gasa, a paljenje što mu je lošeeee... Da imam para, bacio bih ga u staro gvožđe gde mu je i mesto, a kupio bih neki obrtač pa bih ga vozio kroz centar sela s takvim merakom... Ju, ju, ju! Ne smem ni da zamišljam!

(P.S. Ne kudim obrtač - daleko bilo. Samo mi je čudan taj termin *vožnja pluga* :D)
 
Poslednja izmena:
Momci ja bi postavio neku sliku , ali nedostaje mi ikona za postavljanje slike. Kako bi mogo da postavim sliku?
 
P.S. Sad sam primetio! Zanemarite prethodno pisano! Dakle odete na *idi na napredno*, šaltate nadole i videćete dugme *ubaci sliku*.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh