Plug - osnovna tema

Kverneland

2mqu4w3.jpg
29ngqaq.jpg
2ikcmf5.jpg
 
E ovakav sam sličan polovan kverneland ,samo 4 br , gledao neki dan kod komšije.Na prodaju je ,dovezli ga iz Švedske. Naoko u solidnom stanju.Kad smo došli do cijene =7000e.
Pitam vas, pa zar nije bolje kupiti nov VN?
 
Novi imaju slicnu cenu ( Kverneland i VN ) , a taj sto se prodaje u Srbiju VN nije original.
 
Nije nego Dragane!VN dozvoljava da neko u Srbiji prodaje plugove sa njihovim logom a da ih oni ne proizvode.
Pretera ga covece!Pa sta ti mislis da smo mi ovde debili.
 
Možda je nov Kverneland za nijansu bolji od novog VN (u sličnoj opremi) ,ali porediti npr nov VN i polovan Kverneland je van pameti .Da ništa drugo to je novija tehnologija.
Dobar je i polovan renomirani plug ako je očuvan ali za 20-30% cijene novog.
 
Perhane skup je ovaj . Ja sam samo stavio sliku radi lepote , inace ovaj je oko 5000e.

bewisa ne mislim ja , nego postoji neko kji nas svo vreme pravi na debile. pa ne idu isti automobili za zapadnu i istocnu evropu , a sto nebi jedan plug .

Moja zena je zubarski tehnicar . Ovde njen materijal za zube u CH je 10x, a mozda i vise skuplji nego kod nas u srbiju . A i nasi zubari rade sa istom svajcarskom markom materijala. Gde je tu logika?
 
Nije nego Dragane!VN dozvoljava da neko u Srbiji prodaje plugove sa njihovim logom a da ih oni ne proizvode.
Pretera ga covece!Pa sta ti mislis da smo mi ovde debili.

djelimicno ti je tocno rekao ovi V&N koji se prodaju na trzistu EX YU su radnjeni u madjarskoj ( Moson Magyarovar ) tako nisu to ono pravi V&N

---------- Poruka napisana u 23:54 ---------- Prethodna poruka je at 23:51 ----------

E ovakav sam sličan polovan kverneland ,samo 4 br , gledao neki dan kod komšije.Na prodaju je ,dovezli ga iz Švedske. Naoko u solidnom stanju.Kad smo došli do cijene =7000e.
Pitam vas, pa zar nije bolje kupiti nov VN?


malo je to ipak previse jer ovaj je brat platio nekih 4 500

d72de12d.jpg
 
To ti isto dodje kad kupis Masey Ferguson iz Brazila ili iz Indije. Isto pise i ista je boja , ali nista vise sem toga nije isto.

mbranko . Nije previse. jer 7000e na nasim prostorima je vec dosta povoljna cena. A ovaj Regent je dzabe. Znam jos jednog naseg kolegu koji je kupio 4 brazde lemkena sa resetkaste daske za 3700e.

Nadje se po neki jeftin , ali jako tesko. I to ako se nadje jedan , to neznaci da ce svi ostali biti po istoj ceni,
 
Ma nije tačno, ako je Masey Ferguson onda je Masey Ferguson. Ako se neka serija (obično manja) radi u Brazilu,Indiji ili Turskoj možda je kvalitet neznatno pao nego nekada prije ali i ako kupuješ u Francuskoj taj model dobićeš made in Brazil npr.
Bavim se trgovinom autodijelova i kod mene u radnji je npr Continental remen jeftiniji 50% nego u Njemačkoj u maloprodaji ,a isti , nemaju oni dvije trake za proizvodnju.
Razlike su samo u maloprodajnim cijenama , ali to je priča za sebe (marže,troškovi porezi itd..)

Što se renomiranih proizvodjača tiče bitno je samo ime , a ne zemlja porijekla .Samo to je istina i ništa više .
Nije firma VN gradila svoje ime 100g da ga sada uništi preseljenjem proizvodnje.
 
Ja pitao za lezaje na mog sejata na zadnji tockovi . Zamislite koliko kostaju ovde 250e. nemam izbora kupicu ih u Srbiju.

I ja mislim da fabrike ne mogu da imaju dve proizvodne trake.
 
Da i to je tačno Dragane18 ,koliko mogu prodaju po skupljoj cijeni a ostalo po koliko mogu . Ili drugi primjer za tržišta sa jačom konkurencijom ,npr jedan isti auto nov u Evropi skuplji 20-30% nego u Americi.
 
U prodavnici IKEA elektricni sporet u Svajcarsku je recimo 1000e a isti u Francusku u istu prodavnicu je 300-400e.

Ako vi tvrdite da su ti VN plugovi isti oni iz Austrije po kvalitetu , ja bi mogao da ih uvozim u CH i da ih ovde prodajem.
 
Vogel je kupio IMT-FOP u Novom Beceju sad neznam sta rade osim setvospremaca i plugova.Ali setvospremaci su im ekstra spram ovih sto rade privatnici ne sto je vogel vec zbog kvaliteta izrade.Bitno je da je to orudje kvalitetno odradjeno,zilavo i izdrzljivo.Svima je nama jasno da su fabrike smestene u Kinu,Indiu,istocnu evropu,juznu ameriku...zbog jeftine radne snage
 
Da i to je tačno Dragane18 ,koliko mogu prodaju po skupljoj cijeni a ostalo po koliko mogu . Ili drugi primjer za tržišta sa jačom konkurencijom ,npr jedan isti auto nov u Evropi skuplji 20-30% nego u Americi.

mada smo u off topicu ali razlike su velike izmedju automobila za evropu i sad (od sigurnosnih zahtjeva pa do materijala). ovo sto se tice proizvodnje za siromasnija trzista stoji jer primejrice nije svejedno da li su stavljeni SKF, FAG ili CX,KG lezajevi, pa gume itd. osobno sam vidio na claasu i MF da u austriji ima bosch alternator a u hrvatskoj iskra itd.


@dragan ovaj je obicni i pera su vec dosta poderana (cijena jednog originalnog kod nas je od 70 do 100 €) burazov je vario (od 13 do 20 cola) i cijena je bila FCO do kuce. tako da bi ovaj tvoj (mislim na hrvatsku) dosao jos nekih 700 € vise (pdv plus transport) nego njegov.
 
Nazad
Vrh