Plug - osnovna tema

@mikulaš
odličan plug za te novce, ali mi se nesviđa sto ima tako mali razmak. kako si merio rastojanje od špica raonika po špic? 86cm mislim da ces imati problem u kukuruzovini sa gušenjem,
visina klirensa je OK,
javi kad pocnes da ores kako se vuce, daske su po meni OK
 
U potpunosti te razumem za rastojanje ,sigurno je bolje kad je veće ali odmah je i mnogo duži a samim tim i teži.
A ja kukuruzovinu prvo istanjiram a posle orem, tako smo radili i dosada sa plugovima Imt 757-30, ali posle na površini se nije videlo šta je bilo sejano.
Napisaću kako radi kad počnem sa oranjem tamo za jedno deset dana, mada sam ja razgovarao sa trojicom vlasnika ovakvok pluga i ni jedan mi nije rekao da je imao probleme sa zaoravanjem i sa zagušenem .:ppozdrav:
 
Tema je isuviše opširna da bi pronašao ono što me interesuje. Planiram da kupim imt 539 za svoje potrebe i ne znam koji jednobrazni plug da izaberem! Imt-ov 610.10 ili lemind ili neki treći i da može da ore 30 cm. Totalni sam laik i neznalica po tom pitanju pa ako neko može na brzinu da mi preporuči šta da uzmem. Ja sam u okoklini Zrenjanina, a zemlja je ako se ne verujem teža za oranje pa molim pomoć da ne pogrešim. Hvala!
 
Ja sam danas kupio ovaj Poljski obrtač sa Kvendelans daskama. Odgovarala mi je i cena i njegova težina nije pretežak ima 1150kg
2d1vlt3.jpg

Odlican je plug imam i ja isti takav, :bravo:
 
Ljudi koji se plug bolje pokazao u Banatu IMT 757.2 ili Leopard (te velicine).
Planiram da kupim jedan od ta dva pa me zanimaju vasa iskustva .
 
Definitivno IMT 757.2. Kod mene u Padini se 90% koriste IMT 757.2 i IMT 757.3.
Ali nemoj da kupiš neki koji je varen ili iskrivljen, ako kupiš u dobrom stanju bićeš zadovoljan.
 
Nazad
Vrh