Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno,recicu to sto znam o cenam za Vilamet.Yugent 155-159 (zavisno od vremena predaje)akontne cene na hladnjaci.Nemam informaciju za konacnu kod njih.Crops za sada isplacuje po 150 bez prevoza sto se moze smatrati i konacnom cenom.Ne verujem da ce kasnije biti doplate.Sirogojno Co nezvanicno 160.
Ako je to Yugentova cena,onda je to i cena cele grupacije Descour,uzimajuci u obzir da je Descour vlasnik Yugenta
 
Da li mene neko zeza ili poruke nestaju. Opet moram da uputim izvinjenje zbog master fooda koji sam pomesao sa master fruitsom. Pobrkao sad slican naziv jbg
 
MALINA ARILJE
Moj komsija MALINA ARILJE puno se trudi da doprinese radu ovoga foruma ,ali covek nema niti jednu tacnu informaciju. Sve informacije su mu u potpunosti netacne. Master fruits nema nikakve veze sa firmom Krops. Master fruits je nasa domaca hladnjaca ,a Crops je Belgijska hladnjaca.
Pitam se samo da li covek izmislja ili ga neko "lozi" pogresnim informacijama.
 
MALINA ARILJE
Moj komsija MALINA ARILJE puno se trudi da doprinese radu ovoga foruma ,ali covek nema niti jednu tacnu informaciju. Sve informacije su mu u potpunosti netacne. Master fruits nema nikakve veze sa firmom Krops. Master fruits je nasa domaca hladnjaca ,a Crops je Belgijska hladnjaca.
Pitam se samo da li covek izmislja ili ga neko "lozi" pogresnim informacijama.

Sad kontam ali tesko. Da li su cene koje su pomenute cene master fruitsa? Ta me bas hladnjaca zanima :)
 
Neznam otkud" Radojca,Limeni,Poznavalac prilika",imaju iste informacije sve oni znaju cjene ,hladnjace. Kodaje ista osoba u pitanju! Da niste sta u rodu?
 
kad sam ja rekao da master fruits ima veze sa cropsom. Master food radi sa kropsom sto je neko i napisao ,a ja pogresio i napisao da ne rade jer sam mislio na master fruits. A crops uopste nije belgijska firma vec su oni samo partneri sa nasim covekom koji drzi polovinu ako ne i 50% +1 akciju ali u to nisam siguran. Nadjite na apr-u.

- - - - - - - - - -

Ako te zanima cena master fruitsa odes kod njih i pitas.

- - - - - - - - - -

Inace arilje i dalje nema cenu maline
 
kad sam ja rekao da master fruits ima veze sa cropsom. Master food radi sa kropsom sto je neko i napisao ,a ja pogresio i napisao da ne rade jer sam mislio na master fruits. A crops uopste nije belgijska firma vec su oni samo partneri sa nasim covekom koji drzi polovinu ako ne i 50% +1 akciju ali u to nisam siguran. Nadjite na apr-u.

- - - - - - - - - -

Ako te zanima cena master fruitsa odes kod njih i pitas.

- - - - - - - - - -

Inace arilje i dalje nema cenu maline

Pa ti si brate rekao da znas cene, ne vidim zasto je moje interesovanje lose ako imas neke info ,jer nas hladnjacar jos ne zna def cene...ccc po toj logici sta ima i da pisemo ovde ako ce svako otici i za sebe saznati ,valjda je cilj da se podele info i misljenja sa drugima
 
Ja do sada predavao po 130+5 i danas mi kazu znace se cena kasnije (predao sam oko 1)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk
 
Pa ti si brate rekao da znas cene, ne vidim zasto je moje interesovanje lose ako imas neke info ,jer nas hladnjacar jos ne zna def cene...ccc po toj logici sta ima i da pisemo ovde ako ce svako otici i za sebe saznati ,valjda je cilj da se podele info i misljenja sa drugima
Jel ti citas sta ja napisah gore. ARILJE NEMA CENU. Niko se ne oglasava svi cute. Niti se zna uopste kada ce cena biti objavljena. Jedino sto je doalo do mene je ona prica od 150+30 u oktobru ako taj hladnjacar laze lazem i ja vas.
 
Crops deli obracune na cenu od 150 din.To je definitivno,sigurno je tako i u Arilju.Ako bude kakve doplate,oni kazu da ce dati,mada ja sumnjam da ce biti.
 
ZOMBI13
mi smo samo malo bolje informisani od ostalih,a to ne znaci da smo pametniji,i ne pravimo se pametni vec sa vama delimo prave informacije.
To sto se vecini te informacije ne svidjaju nije nas problem.Svako zeli da cuje ono sto mu odgovara,a od koga cuju nesto drugo ,odmah ga nazivaju lopovom i drugim pogrdnim imenima.Da sam ja hladnjacar ,u lice bi vam rekao da zelim da vam kupim malinu i kupinu za 1 dinar.Vi ako ste ludi dacete mi malinu.Ako neko zeli da kupi malinu jevtino
on nije lopov jer postoji na stotine drugih koji ce platiti vecu cenu od jednog dinara.
 
Velike kolicine maline polke i polane odmah posle branja stavljaju se u burice i sipaju se u cisterne sa vodom i tako izvoze bez zamrzavanja (za sokove) , cena izvozna je bedna i iznosi oko 1 euro, slicno je i sa kupinom (cenu izvoznu u cisternama za kupinu nisu mi javiili ovi moji prijatelji iz Macve) . Hladnjace se zale da su pretrpane malinom i da nemaju mesta da primaju nove kolicine.Na ovu vrucinu cudi me da uopste neko i bere i ima sta da bere.
 
Marko jesi li ti svestan da je rod 2015 bio veci nego ove godine?A rashladni kapaciteti znatno manji,bar kod nas u Uzicu.Bilo bi lepo da mi odgovoris na pitanje kome si predavao maline?Izvozna cena je veca od evra jer je toliko placaju u otkupu i nigde nisam cuo da je sipaju u cisterne pored ovoliko hladnjaca.Ako neko nema gde malinu,posalji mi pp,moje komsije i rodjaci imaju manje hladnjace pa mogu prihvatiti rod da ne propada.
 
To da su pretrpani to su samo priče za široke mase da bi opravdali nisku cenu i ništa više.
Kod nas danas viša cena za 10 dinži u odnosu na juče i iznosi 120 dinara.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Velike kolicine maline polke i polane odmah posle branja stavljaju se u burice i sipaju se u cisterne sa vodom i tako izvoze bez zamrzavanja (za sokove) , cena izvozna je bedna i iznosi oko 1 euro, slicno je i sa kupinom (cenu izvoznu u cisternama za kupinu nisu mi javiili ovi moji prijatelji iz Macve) . Hladnjace se zale da su pretrpane malinom i da nemaju mesta da primaju nove kolicine.Na ovu vrucinu cudi me da uopste neko i bere i ima sta da bere.
Velike kolicine pothladjene maline u cisternama se izvoze iz jednog prostog razloga,a to je nedostatak maline u Poljskoj.Inace se malina u cisternama oduvek izvozi(najvise je izvoze firme iz okoline Brusa,Osecine ....) ,a ove godine je pojacana zato sto Poljaci imaju manje kolicine.Cena pothladjene maline je 1.2 eura,a nepisano je pravilo da je cena rolenda 2,2 puta veca od cene pothladjene maline,pa vi sami izracunajte koliko je to......
P.S.Nije tacno da se sveza utovara u cisterne,vec se radi o pothladjenoj na temperaturi 0-2 stepena,ako se dobro secam...
 
Sticajem okolnosti sam nekada utovarao cisterne sa malinom i znam kompletan proces oko pothladjene maline.Poenta je da je cena od 1-1.2 evra odlicna cena,uzimajuci u obzir da se u cisterne tovari najlosija malina,odnosno otpad,blok i sl. uz dodatak vode koja ide do 20% u zavisnosti od sastava maline.Hladnjacama se isplati izvoz jer im je cista zarada na onih 3-4000 litra vode koje prodaju po ceni maline.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh