Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
135 Mondi Vrdila cena za Vilamet

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
sve govori da ce biti oko 150din. Malina ide napolje po ludackim cenama a nama daju 150din. Jbg mora da se zaradi sa novog dzipa proale godine bije moglo. Gospodo dobro razmislite sta sa malinom u narednih par godina banda ce da vlada dok je ove bagre u Beogradu koja je drzi,a kad sjase kurta uzjahace murta i opet sve isto. Ove godine se zaradjuju milioni,ali proizvodjaci od toga nema ni evro da vide.
 
@MalinaArilje

Iz kojih izvora imate informaciju da malina izlazi po kako vi kazete ''ludackim cenama''...? Za Rolend maline tesko da moze sada i 1,70 eura da se dobije fco Srbija. Sta cemo sa grizom koji je jos jeftiniji? Nema tu ni govora o nekim spektakularnim cenama, cak stavise rekao bih da sve jos uvek stoji, kupci jos cekaju, taktiziraju i niko ne ugovara neke vece kolicine.
 
@MalinaArilje

Iz kojih izvora imate informaciju da malina izlazi po kako vi kazete ''ludackim cenama''...? Za Rolend maline tesko da moze sada i 1,70 eura da se dobije fco Srbija. Sta cemo sa grizom koji je jos jeftiniji? Nema tu ni govora o nekim spektakularnim cenama, cak stavise rekao bih da sve jos uvek stoji, kupci jos cekaju, taktiziraju i niko ne ugovara neke vece kolicine.
I ja sam cuo da su skocile cene,juce mi komsija prica dok smo pili pivo ispred zadruge.....Inace,on mi je covek od poverenja i uvek ima tacne informacije
 
Ta carina sa strane Hrvatske ako ovi nasi ne odreaguju kontra merama, i jesmo govna i treba da naj *ebu svi redom.
 
Posteno od njih,cak su i najavili cenu za sledecu godinu,pa kome se isplati neka radi malinu :)
Kako sam cuo,najavili su 20% manju cenu nego ove godine.
 
Pa ništa, tražiće se bolje.
Nije sad čovek tačan šta da radi za ulaganja, ljudi kivni i u fazonu ''Džak kana i kopriva i udri''
 
Pa ništa, tražiće se bolje.
Nije sad čovek tačan šta da radi za ulaganja, ljudi kivni i u fazonu ''Džak kana i kopriva i udri''
Ulaganja srazmerna ceni,a proizvodnja u porodicnim okvirima,to je najbolji nacin da se umanji proizvodnja maline u Srbiji za 60% (mislim na vilamet i miker)...Sto se tice sorti polke i polane,one mogu masinski da se beru i velike su sanse da postanu dominantne sorte u Srbiji,pa da se koljemo sa Poljacima oko cene....Vesela buducnost srpske maline......
 
Klasika.
Platice Wilamet sledece godine 80 dinara,a imace brdo polke i polane po nizoj ceni,masinski obrane,tako da im nece faliti za miks.
U toj varijanti njima je i 1,5 eura za rolend dobra cena.
Pisalo se prethodnih godina sta nas ceka,a sada su stvari jos izvesnije,samo bi bilo fer da izadju na prolece i kazu za ovu godinu je ta i ta cena minimalna.
Pa se onda svako presabere,i odluci koliko ce hemije,djubriva,i radnih sati uloziti u svoj malinjak.
A ne da razni prodavci hemije u prolece najavljuju cenu od 230 dinara,a posle im se izgubi svaki trag dok zadovoljno broje novce.
Mada ima i onih koji su pozivali i druge da ne beru svoje malinjake,pa posle prijavljivali da su nabrali 20 plus tona,eto cisto da pokriju troskove.
 
@ Markonator...Danas bar ne bi trebalo da ti odgovorim na ovako Jadnooom koment...? Al ako mislis da 20+ t nije i previse za jednnog pr...subjekta ...da doprinese balansu ponude i potraznje...i uticaju na vecu realnu cenu ...onda si u velikom problemuuuu? Kad bi SVI ..ne brali samo 10-20 % .. po botovima ..? nista se nebi promenilo! hm ,hm.
 
Malo matematike, ispod 0.5e i kombajnom se ne isplati raditi. Lokalni poznavaoci prilika mi kazu da je isvesna ta cena, jer otp dogodine ce biti x2 polane (masa je posadjena jesen 2016 i ta tek dogodine ima pun rod). Kod nas 105din polana.
 
@ kompo pole
Pronadji svoje, i moje postove,od pre par meseci, i uporedi ih sa ove distance,pa onako realno,ljudski,ako mozes, napisi ko je bio u pravu,a ko je debelo omanuo u proceni.
Jadno je to,sto ti pises o botovanju,a jedan si od retkih,a ako ne i jedini, koji ovde brani aktuelnu vlast,koja nam vocarstvo vodi u ociglednu propast.
Zajebite vise price o kukavicjem jajetu, i podmetanju drugima svojih reci.

Tacno je bojkot pomaze,ali apsolutni.
Te price 10 posto,20 posto,su smesne,jedino ako ih izgovori Branko kockica.
Uzeli su ispod svake cene malinu ove godine,tako da naredne mogu da kalkulisu kako im volja.
Tako su prosle godine otkupili kupinu po 25 dinara,pa sada ovu mogu da placaju i po 40,iako je procenat briksa na mozda i najvecem nivou otkako se proizvodi kupina.

Nije lose ponekada biti realan,ma koliko to bolno bilo.
 
Ta carina sa strane Hrvatske ako ovi nasi ne odreaguju kontra merama, i jesmo govna i treba da naj *ebu svi redom.

Nije bas izvodljivo , jer . . .

Kako prenosi beogradski list, manevarski prostor Srbije je sužen, jer nijedna odluka koju bi Srbija donela ne bi mogla da se tiče samo Hrvatske nego trgovanja sa Evropskom unijom.

A ulaziti u carinsko-trgovinski rat sa Evropskom unijom na duze staze se ne bi isplatili nikako .

pozZz . . .
 
Pa može roba iz Hrvatske da se pusti u Srbiju a da se na svaki kilometar ometa putovanje..... da se šalju inspekcije.... da se utvrdi da nije 'zdrava'... da se javno da preporuka da se ne kupuje hrvatska roba... ali neće tu narod da strada... stradaju tajkuni koji izvoze poluproizvode i sirovine.... na kraju će tajkuni da dobiju nadoknadu iz budžeta a preko naših leđa....

Evo na primer da se uvede nadoknada od 50 eura svakoj osobi koja prolazi preko graničnih prelaza i još 100 eura ko ide tamo na letovanje.... Izgubili bi na putarinama silne novce....

Za dva dana bi spustili carine....
 
Neshvatam kako si se uopšte uklapao u cenu od 110. Gde je zarada u toj ceni ???

- - - - - - - - - -

Netreba da budemo gerila nego da napravimo zadruge i svaka zadruga da ima profesionalni menadžment i još malo nekih caka koje se baš ne pričaju u javnosti i svi hladnjačari mogu da ga p.......
 
Ti mislis da si otkrio nesto? To sto si napisao je otkrice tople vode. Angazuj se pa napravi kooperativu, nadji kupca, speditera itd.
 
Pre nekoliko godina,jos pre ovih na vlasti,Srbija se obavezala da ce ukinuti sve vrste carina i drugih oblika nameta na sve vrste robe koja dolazi iz EU u Srbiju.To je cuvena jednostrana primena SSP-a jer mi nismo bili u obavezi da primenjujemo takvu ekonomsku politiku pre punopravnog clanstva u EU.Inace to je jedinstven primer da je neko ukinuo sve oblike zastite domace proizvodnje pre punopravnog statusa clana EU i pre pocetka koriscenja svih benefita koje clanstvo nosi.(Kod poljoprivrede to su razni oblici subvencija na nivou EU,cime se bar delimicno ublazavaju stetne posledice po poljoprivrednike slabo razvijenih clanica)Hrvati koriste sve te fondove i IMAJU prilicno razvijenu poljoprivredu,posebno su zadnjih godina dosta ulagali u sve vrste mehanizacije da bi bili konkurentni,uz punu podrsku svoje drzave i EU.
Srbiju niko ne zeli u EU,ona ce postati clanica kad i Turska,odnosno nikada.
Mi jedino mozemo i trebamo da se povucemo iz SSP-a.

- - - - - - - - - -

E zbog primene SSP-a mi sada ne mozemo da odgovorimo Hrvatima istom merom jer smo se obavezali da ni pod kakvim uslovima necemo uvesti bilo kakav namet na bilo koju robu koja nam dodje iz EU.EU,odnosno nijedna njena clanica se nije obavezala da jednako postupa prema robi koja stize iz Srbije.Po sporazumu,clanicama EU je dato pravo da po svom nahodjenju postupaju sa robom iz Srbije.To znaci da ako zele Srbiju mogu tretirati kao clanicu EU ili ako zele mogu je tretirati i kao Severnu Koreju ili Zimbabve.Srbija ima pravo da izadje iz SSP-a,ali nema pravo da na bilo koji nacin otezava ulazak robe iz EU i siguran sam da Hrvati nece sedeti skrstenih ruku na odgovor Srbije,ako ga bude,sta vise moj licni utisak je da jedva cekaju neku glupost odavde da bi u skladu sa tim preduzeli sledece korake.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh