Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZOMBI13
Da sam ja hladnjacar ,u lice bi vam rekao da zelim da vam kupim malinu i kupinu za 1 dinar.Vi ako ste ludi dacete mi malinu.Ako neko zeli da kupi malinu jevtino
on nije lopov jer postoji na stotine drugih koji ce platiti vecu cenu od jednog dinara.
Ma jeste brate ali ovde je u pitanju monopolsko udruzivanje cak sa elementima prisile na drzanje niske cene. Jel ti verujes da u Krusevcu cena za Polku i Polanu je 100 dinara a za Tripl crown i Loh Nes 50din. lako je dokazati da je ovo monoposla cena ali iza njih stoji drzava koja radi orotiv nas.
 
Ma jeste brate ali ovde je u pitanju monopolsko udruzivanje cak sa elementima prisile na drzanje niske cene. Jel ti verujes da u Krusevcu cena za Polku i Polanu je 100 dinara a za Tripl crown i Loh Nes 50din. lako je dokazati da je ovo monoposla cena ali iza njih stoji drzava koja radi orotiv nas.

Za kupinu to mozda i nije toliko losa cena u odnosu na malinu ?
 
"Radojca" Niste vi bolje informisani nego svirate istu muziku!Prvo "poznavalac" 20 dana smara,pa onda stafetu preuzima LImeni 20 dana,a treci u ekipi si ti ,sadje tvoji 20 dana.Fali vam cetvrti za stafetu!Izmislite tamo nekog Ludog Milojka pada budete kompletni!Brate providni ste,nema kovas nije procito,al razumjem vas treba zaradit platu.
 
Marko jesi li ti svestan da je rod 2015 bio veci nego ove godine?A rashladni kapaciteti znatno manji,bar kod nas u Uzicu.Bilo bi lepo da mi odgovoris na pitanje kome si predavao maline?Izvozna cena je veca od evra jer je toliko placaju u otkupu i nigde nisam cuo da je sipaju u cisterne pored ovoliko hladnjaca.Ako neko nema gde malinu,posalji mi pp,moje komsije i rodjaci imaju manje hladnjace pa mogu prihvatiti rod da ne propada.

Jefto ja sam poceo da predajem svezu u pocetku berbe a kad sam video niske akontne cene, odlucio i zamrzao usluzno (resio sam da se kockam ove godine) pogresio sam sto je nisam prodao Jugentu jer su oni najvise placali ove godine (nisam radio po njihovom programu zastite i nisu hteli da me prime) , ostali u nasemem kraju se jos neckaju sa cenom i dalje cekaju Sirogojno da izadje sa konacnom cenom, mislim da ce oni biti presudni za cenu kod nas.
 
Poslednja izmena:
ovo moze lako da bude godina sa najmanje robe na trzistu jer mi smo debelo podbacili,a ako se nastave ovakve vrucine i poljska podbaci ode cena ne u nebo nego u svemir. Ako samo bude nastavilo ovako toplo vreme do kraja avgusta do nove godine nece maline biti nigde ni grama u hladnjacama.
 
Tek ce biti potraznje,trenutno je sezona godisnjih odmora i smanjena je potraznja zbog toga,a posle 20.avgusta ce svasta da se dogadja :)

Kod nas se bere heritidz ,tek krece, bilo kako bilo dodaju se pare ispod javne cene samo da te dovedu i kompenzuju nedostatak vilameta. To je ono sto ce svako da cuje u nasem kraju ali nikako u javnosti ;) i da ne zaboravim ,do ove godine nisam imao pozive otkupljivaca i hladnjaca a sada ih ima i te kako....
 
Evo najzad malo vremena da i ja nesto napisem..
Informacije iz Mondi Lamexa su da ce rod Vilameta biti isplacen do 15-og i tada ce se znati konacna cena.
Obavestenje da je cena polke 120 din i da nece biti doplate je sklonjeno i sada kazu da je cena od 120din(ovo vazi i za vilamet) jos uvek AKONTNA.
Ono maline sto se donosi je tuga da se vidi na sta lici,sitno,skuvano puna ozegotina.
Inace crnogorski sleperi samo tovare i odvoze robu iz hladnjace za Bar.
 
Evo najzad malo vremena da i ja nesto napisem..
Informacije iz Mondi Lamexa su da ce rod Vilameta biti isplacen do 15-og i tada ce se znati konacna cena.
Obavestenje da je cena polke 120 din i da nece biti doplate je sklonjeno i sada kazu da je cena od 120din(ovo vazi i za vilamet) jos uvek AKONTNA.
Ono maline sto se donosi je tuga da se vidi na sta lici,sitno,skuvano puna ozegotina.
Inace crnogorski sleperi samo tovare i odvoze robu iz hladnjace za Bar.
Moze se ocekivati da ce i Pantelic nesto slicno uraditi?

Sent from my Samsung A5
 
Ovde u Backoj od pre dva dana se nesto cudno desava, zovu za malinu, koje inace nema, rod je skroz propao, nema vise veze boja gajbica, nema klasiranja, pare odmah, mada se cekalo na isplatu....Cujem da su se pojavile hladnjace koje se ovde pune i odlaze preko za Austriju...Imam ponudu da je berem za 200 u one kadice od 0,5 kg.. Sad kada je skuvana i nema je za 1 kl....Inace ova za cisterne ide i dalje po 120, bila je 110..

Ima dosta malinjaka, gde ljudi nisu ni ulazili u berbu, redovno se beru samo mali porodicni zasadi u bastama, u vecim zasadima radnici nece da beru za 60 din. po kg. zato sto nista ne mogu da zarade, ubere se do 12 kg i to je ljudima malo a umiru po ovim vrucinama..Neki dan je dvadeset ljudi na 1 ha malinjaka ubralo 204 kg i nece vise da dolaze.....
 
Nesto se gadno mulja ili ide cena gore u subotu vece bio da predam malinu i tamo jedan crni dzip skroz zatamnjen stoje dvojica krupnijih od mene i samo vade lovu iz dzepa i solarno placanje! Jednino sto vise ne klasiraju gajbice nego su im sada sve od 500gr tu nas opet zakidaju na kolicinu.
 
ovo moze lako da bude godina sa najmanje robe na trzistu jer mi smo debelo podbacili,a ako se nastave ovakve vrucine i poljska podbaci ode cena ne u nebo nego u svemir. Ako samo bude nastavilo ovako toplo vreme do kraja avgusta do nove godine nece maline biti nigde ni grama u hladnjacama.

Cenim tvoje postove zaista. Samo tako nastavi. Koliko je tacno ovo sto pises da roba ipak izlazi po dobrim cenama napolje? Da li je tacno da su hladnjace u zapadnpj srbiji pune robe sa juga iz Nisa, Leskovca...? Jedan manji hladnjacar mi kaze mrtvo more, nema upita. Kaze nemogu hladnjace do nove god da prerade ovo robe sto trenutno ima u njima?
 
Tomo pa kod nas nikad ni nisu klasirali gajbice, svaka im je 500gr a nema veze sto ih 60% nema ni 400 a kad se uhvati neki prosek na tu kolicinu ispada da bar jedan dan mesecno beres dzabe i poklanjas im malinu.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Cenim tvoje postove zaista. Samo tako nastavi. Koliko je tacno ovo sto pises da roba ipak izlazi po dobrim cenama napolje? Da li je tacno da su hladnjace u zapadnpj srbiji pune robe sa juga iz Nisa, Leskovca...? Jedan manji hladnjacar mi kaze mrtvo more, nema upita. Kaze nemogu hladnjace do nove god da prerade ovo robe sto trenutno ima u njima?

Haldnjace zapadne srbije su se napunile uvozom jeftine maline iz Bosne, svakog dana prolaze hladnjace koje dolaze iz pravca Visegrada Bajne Baste.... (svi veliki kupuju u Bosni tamo je malina placena 1.90 KM ili oko 104 dinara proizvodjacima) zato i nema potraznje na nasem trzistu zamrznutih orginala, (to me sada najvise interesuje jer sam usluzno i zamrzavao) slicna je situacija i sa malinom sa Kosova. Opet ce kao i prosle godine malina brana u zapadnoj Srbiji cekati za prodaju kada se prodaju sve ove jeftine maline iz okoline. Sto je najgore poljaci imaju normalnu temperaturu u Lubinu je sada 27 C kisa od cetrtka pa sunec do 26 C idealno za malinu.. Mozda cemo uskoro gajiti narandje i limun sobzirom na klimu koja se menja/
 
Ok. A jel tacno da Sirogojno co kupuje francuz? Jeli tacno da Stanic trazi inopartnera za fuziju ili udruzivanje? Ovde 140 vilamet i sve pod njim, miker 160. Ostaje taj famozni prevoz od 10din navodno kasnije da se uplati. Inace jedan otkupljivac dominira i naravno placa iz god u god nize za 10-15din nego Ar Ue.
 
Zasta prvi put cujem da neko kupuje Sirogojno (Francuzi) znam samo da je malo otkupljivao sveze maline u odnosu na prethodne godine (verovatno je kupovao orginale zamrznute) o Stanicu bolje znaju Ariljci
 
Zasta prvi put cujem da neko kupuje Sirogojno (Francuzi) znam samo da je malo otkupljivao sveze maline u odnosu na prethodne godine (verovatno je kupovao orginale zamrznute) o Stanicu bolje znaju Ariljci
Ja mislim da Sirogojno co nikada nije bio jaci,cisto sumnjam da se prodaje.Za Stanica nisam nista cuo,a evidentno je da je postao ogroman sistem koji je tesko odrzati.Prica se po Arilju da vec ima mocne partnere,mada se ja trudim da ne verujem u carsijske price....
 
Cenim tvoje postove zaista. Samo tako nastavi. Koliko je tacno ovo sto pises da roba ipak izlazi po dobrim cenama napolje? Da li je tacno da su hladnjace u zapadnpj srbiji pune robe sa juga iz Nisa, Leskovca...? Jedan manji hladnjacar mi kaze mrtvo more, nema upita. Kaze nemogu hladnjace do nove god da prerade ovo robe sto trenutno ima u njima?
Druze ne znam sta bih ti rekao jer i do mene sad dolazi budo informacija koje su kontradiktorne. Mogu ti reci ovo veliki izvoze za lepe pare ,srednji i mali se ubise od kuknjave kako ne mogu da prodaju malinu. Jug nas zavi u crno. Mentoli prodaju originale po 145 din. Alo bre kreteni pa svima nam obarate cenu. Nadam se da ce nwko od mentola ovo da procita. Kupili malinu jeftino i dzabe je i daju. Ovi nasi je kupuju cim naprave mesta u hladnjacama. Veliki problem sa srednjim hladnjacama je taj sto su pokupovali brdo jeftine maline ali ne mogu na brzinu da je izbace pa sad kuknjava po Arilju ne pitajte. Naviki su vec u septwmbru da pocnu pare da im se slivaju u dzepove ali ove dve godine su kriticne. Osim velikih iz arilja retko ko izvoi. Ili se prodaju originali ili rolend ali velikim hladnjacama,a one su sad pune sa jeftinom robom iz bosne sa kosova i juga da ne znaju gde ce sa njom koliko je imaju. Vrlo cudna situacija iz koje nemam pojma sta ce izaci. Inace poljski institut za statistiku izasao sa zvanicnim saopstenjem da je rod malina znacajno smanjen i do 50% u odnoau na proalu godinu. To je ono sta se trenutno desava.
Sto se tice stanica nije mi poznato da trazi bilo koga.
Vlasnik sirogojna nema koga nije zajebao da izvinete tako da niko sa njim nece da radi to stoji ali da prodaje hladnjacu nisam cuo.

- - - - - - - - - -

Ovo sto su hladnjace pune ne znaci da robe ima mnogo vec da je sve povuceno u Arilje,a cak ni arilje ne moze da primi svu malinu iz boane sa juga i kosova i ostalih delova srbije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh