Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A mi smo im verovali da će biti fer.. E pa to je to. Ko ne radi sa zapadom, nije uopšte svestan u šta se upušta, jer mi nismo takvi a njima se može.
Ajd da ne radim sa njima 15 god u IT gde možemo da se kurobecamo a o poljo da ne pričam šta nam rade. Jedino kad smo zube pokazali to su razumeli i to vrlo dobro, i to daje rezultate.

da me ne bi poklapali sad ovde, pogledajte kako Turska to lepo radi, mogu da im prdnu, i ne mislite da smo mi tolko mali i nebitni pa da nismo uticajni, sve njih to boli. Oni samo silu razumeju, da pojasnim ne mislim samo na fizičku, nego i na političku, ratnu, ekonomsku, verbalnu itd.
Vidim da mi Srbi sami sebe mnogo potcenjujemo i to je naša slabost a nadam se da će biti i snaga kad dođe vreme....a doći će ako se dozovemo pameti... ja sam to naučio radeći sa njima. Shvatite ovo.


Inače sam 50 years old and....
Dipl ecc BU, System Net Admin, coowner of IT software company (20 programmers for last 15 years ago), orchard and land owner i tako dalje i tako dalje.... tako oni pišu na zapadu....
 
@ kompo pole
Pronadji svoje, i moje postove,od pre par meseci, i uporedi ih sa ove distance,pa onako realno,ljudski,ako mozes, napisi ko je bio u pravu,a ko je debelo omanuo u proceni.
Jadno je to,sto ti pises o botovanju,a jedan si od retkih,a ako ne i jedini, koji ovde brani aktuelnu vlast,koja nam vocarstvo vodi u ociglednu propast.
Zajebite vise price o kukavicjem jajetu, i podmetanju drugima svojih reci.

Tacno je bojkot pomaze,ali apsolutni.
Te price 10 posto,20 posto,su smesne,jedino ako ih izgovori Branko kockica.
Uzeli su ispod svake cene malinu ove godine,tako da naredne mogu da kalkulisu kako im volja.
Tako su prosle godine otkupili kupinu po 25 dinara,pa sada ovu mogu da placaju i po 40,iako je procenat briksa na mozda i najvecem nivou otkako se proizvodi kupina.

Nije lose ponekada biti realan,ma koliko to bolno bilo.


Pitanje je da li branim ili ne ...al mi se namece razmisljanje i iz drugog ugla....Aktuelna vlast je zauzela stav da se hladnjacarima pojaca kontrola sezonskih radnika jos krajem prosle god ....za uzvrat hladnjacarski lobi je vec u martu i 29 aprila zauzeo stav ...cena akontna 100-120 krajnj a 160-180 din....? Vidi i onaj nepismeni bez naocara...sta je u pitanju...?

Sta ce biti do kraja videcemo...?

A stose tice MOG politickog opredelenja ,,,,ako mi je dozvoljeno javno i ne stidim se...? Ja sam socilalista....kao i vjeru ne mogu to promeniti..? Licno mislim da je Hristos naj -socijalist..?

I kao takav jace je od mene da ...mozemo i sa plavima,zutima ,radikalima...pa i sa naprednjacima...? i sa svima i niko ne moze bez NAS? a sta je to u nama ...? prst na celo..?
 
ima li ko da potvrdi da li Ljubojevic vrsi konacnu isplatu Vilameta po 160 din bez prevoza?Tako sam cuo,ali nemam potvrdu te informacije.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne biva to.
Konstruktivni dijalog na pogrešnim premisama nije moguć.
Još hvala treba da mi kažeš.


Oću.

Srbija je jednostrano primenjivala prethodni, tzv prelazni trgovinski sporazum sa EU.

Ona je krenula sa njegovom primenom 2009. a on je zvanično stupio na snagu tek 2010.
Kad je potpisan pravi sporazum o stabilizaciji i pridruživanju, SSP, 2013. godine, taj prethodni sporazum je prestao da važi.
SSP važi, i moraju ga se pridržavati potpisnice, od dana stupanja na snagu, do dana ulaska Srbije u EU.
Tad on prestaje da važi, a ne da se tad počinje primenjivati, kako ti kažeš.
Daj nadjite se ljudi negde u gradu na picu pa o politici do sutra brateee... ima li konacnih cena maline to je ono sto zeli saznati covek na ovu temu ovde ...preterali ste jbg
 
jedina sansa kao i na pocetku sezone je deskur ako oni isplate po 150 kraj. Jedino oni mogu da gurnu cenu niko drugi nece to je sigurno

- - - - - - - - - -

najnovija vest je da je jedan hladnjacar iz ivanjice informisao svoje kooperante da ce isplata biti po 150din uz doplatu od 30din u oktobru. Proverena info od kooperanta te hladnjace
 
jedina sansa kao i na pocetku sezone je deskur ako oni isplate po 150 kraj. Jedino oni mogu da gurnu cenu niko drugi nece to je sigurno

- - - - - - - - - -

najnovija vest je da je jedan hladnjacar iz ivanjice informisao svoje kooperante da ce isplata biti po 150din uz doplatu od 30din u oktobru. Proverena info od kooperanta te hladnjace
Koja hladnjaca?????
 
Na nivou cele Srbije gde je bila akontna cena ili samo vezano za tu hladnjacu?

Sent from my Samsung A5
 
Malina Arilje i Bane Loznica
Na zalost u Ivnjici ne postoji ni jedna hladnjaca koja ima direktne kupce i ta proverena informacija sigurno nije tacna.Nikada se nije desilo da neka hladnjaca i Ivanjici isplati vecu cenu od Ariljskih i Pozeskih hladnjaca niti ce se to u skorije vreme desiti. Jedino je mozda Radovic,dok je bio direktor hladnjace u Prilikama (znate to je ona hladnjaca sto je drzava napravila i dala mu da je vodi a on je upropastio jos u prvoj godini rada) placao najvece cene u Srbiji.
 
Malina Arilje i Bane Loznica
Na zalost u Ivnjici ne postoji ni jedna hladnjaca koja ima direktne kupce i ta proverena informacija sigurno nije tacna.Nikada se nije desilo da neka hladnjaca i Ivanjici isplati vecu cenu od Ariljskih i Pozeskih hladnjaca niti ce se to u skorije vreme desiti. Jedino je mozda Radovic,dok je bio direktor hladnjace u Prilikama (znate to je ona hladnjaca sto je drzava napravila i dala mu da je vodi a on je upropastio jos u prvoj godini rada) placao najvece cene u Srbiji.

Mene pozeska i zanima :D i nadam se da je tako kao sto kazes...
 
Juče su svi kooepranti Master Fooda (rade u sistemu Crops-a) dobili obaveštenje o finalnoj ceni maline 150 W i 170 M.
 
---------------
Kome da se žalimo mi što verujemo u Hromog Dabu (pošto je zabranjen)?

drugarski pozdrav
 
Poslednja izmena:
Polka u Loznici dostigla svoj vrhunac od 110 din, jos treba da budes srecan kad je predas jer to je dobra cena mozes da kupis 2l flase nehladjene vode ,ako hoces hladjenu moras da doplatis pa pij do mile volje:ppozdrav:
 
Master food ne radi u sistwmu Cropsa vec su zasebna velika i firma jaka koliko i crops.

- - - - - - - - - -

Ja nisam ni rekao to sto pominjes u postu da su Ivanjicke hladnjace jace od Ariljskih,a da ima direktnih izvoNika naravno da ima. Informacija je od kooperanata hladnjacara koji radi za jednu veliku hladnjacu nije on veliki hladnjacar vec radi uslugu,a to sto sam napisao je obavestio ljude na sastanku koji su mu predavali malinu
 
U uzickom kraju pominju da ce se cena maline vilameta zatvoriti na 135 dinara + vuca 5 dinara. (za miker 20 dinara vise) Da li jos neko ima tu informaciju?
 
Potvrdjujem cene za hladnjacu Master Food,dakle Vilamet 150,Miker 170,cene su bez prevoza.Nezvanicno prevoz jos 8 din.Da,Master Food posluje u sistemu Cropsa.

- - - - - - - - - -

Marko kome si predavao maline?Nigde nisam cuo da ce ostati tako niska cena.Yugent,Crops,Sirogojno Co,svi su izasli sa vecim cenama
 
Potvrdjujem cene za hladnjacu Master Food,dakle Vilamet 150,Miker 170,cene su bez prevoza.Nezvanicno prevoz jos 8 din.Da,Master Food posluje u sistemu Cropsa.

- - - - - - - - - -

Marko kome si predavao maline?Nigde nisam cuo da ce ostati tako niska cena.Yugent,Crops,Sirogojno Co,svi su izasli sa vecim cenama

Zasto ne podelite sa nama te vece cene :)
 
Naravno,recicu to sto znam o cenam za Vilamet.Yugent 155-159 (zavisno od vremena predaje)akontne cene na hladnjaci.Nemam informaciju za konacnu kod njih.Crops za sada isplacuje po 150 bez prevoza sto se moze smatrati i konacnom cenom.Ne verujem da ce kasnije biti doplate.Sirogojno Co nezvanicno 160.
 
I da ti dam jedan savet naravno ti razmisli o tome ili nemoj. Svu tu svoju energiju koju koristis ovde za izivljavanje ulozi u rad. Ne obracaj paznju na budale pijanice povezi se sa dva tri normalna coveka saradjujte pomazite se zajebi kukanje i busanje od toga nema nista. Evo imas sad sansu ima konkurs za osnivanje zadruga i daju 50000 evra beapovratnih sredstava do oktobra je otvoren. Nadji 4 coveka informisite se napravite zadrugu uzmite svi po 10k evra ulozite u proizvodnju. Nemojte samo malinu malo kupine borovnice za 10000 moze sto sta da se uradi. Nemoj kukati i biti kivan koristi svaku sansu koja ti se pruzi jer ako propuatis jednu ko zna kada ce sledeca doci.
 
bravo malina arilje za ovakav pravi kolegijalni savet glavu gore bice ponovo cene od 250 dinara cuvajte i radite svoje malinjake.
 
smirite se kolege malinari ovo sto se sad desava desavalo se i 1998 i 2005 i 2011 bice bolje... polako ovi novi malinari nemaju strpljenja... posadila i kurta i murta i doktori i policajci i inzenjerei i seljacai i vodoinstalateri malinu i ocekuju da cena stalno raste. Kad paradajz preplavi pijacu cena mu pada kad ga ima na samo dve tezge cena mu raste to su pravila koja vaze i za malinu ali i za sve ostalo. Strpljen spasen. Ova vrucina je mnogima poremetila razum.

Ove godine je trziste prazno. To sto je mediska kampanja o hiperprodukciji na snazi ne znaci da je se treba hvatati odmah bez ikakvog predznanja o kolicini maline u svetu ove godine

- - - - - - - - - -

A 250 din neces videti dok su ovi na vlasti to ti potpisujem. Ako je ove godine nisu platili nece nijedne. Necu da iznosim tacne cifre ali cene griza i rolenda su astronomske u odnosu na cenu sveze
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh