Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dule kod kojeg si nosio

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
A kako je kod one dvojice

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
A pricaju nešto da ovaj plaća 125 prvu klasu a 110 drugu ali zato nisam još čuo da je nekome priznao prvu klasu već sve ubacuje u drugu. Kako su ljudi naivni odmah potrče i na kraju budu izigrani.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
I da skoči cena na 160-180 dinara, uvek će naći razlog za drugu klasu koju će plaćati 100-120 dinara.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Znate kako, kukamo od početka, i ja isto, al niko od nas nije prestao da predaje malinu. Ja znam zbog čega je teram u hladnjaču a i vi kao moje kolege terate zbog toga, a to je zato što smo u govnima. Pokušavamo koliko toliko da se povadimo i pomirili smo se za zaradom da je neće biti. Sad to koriste i pobedili su nas. Sa tim moramo da se pomirimo,ispali su jači od nas, i to nam dokazuju iz dana u dan. Nema razloga da se ljutite na mene zbog ovoga ali to je tako. Ova cena ostaje a sledeće godine će biti još manja. Ali ne zbog toga što smo nesložni, ili da su pametniji od nas, nisu pametniji ali jači jesu. Imaju kapital.
 
RTS 19;30 ( pre 30-tak min )

Gledam vesti veceras kad ono na samom pocetku prve udarne slike borovnice i maline ??? pomislim najzad ugovorene konacne cene na nivou cele Srbije ( a i najavili su da ce biti u Avgustu ) pojacam ton a u stvari cujem voditelja kako kaze da je Hrvatska 22x povecala takse na uvoz voca i povrca sto ce otezati i onemoguciti izvoz istih .

Vest mi nije nova , ceo dan se vrti (od sabajle ) , jedino mi nije jasno zasto su to povezali samo sa malinom i borovnicom kao da ne postoji jos neko voce i povrce i od kada je Hrvatska toliko vazan igrac u kupovini i potrosnji jagodicastog voca ( dok je isao prilog sve vreme prikazuju nase hladnjace i neke pogone gde pakuju i skladiste malinu i borovnicu )

Prilog izgleda toliko vazan da je isao kao prva vest a meni se nesto cini ko da je porucen za nekog , a sve u cilju da veliki hladnjacari , izvozni lobi i vlada stvore utisak kako je trenutna otkupna cena jos i dobra s obzirom na situaciju prilikom izvoza .

p.s . . .. . na negodovanje Rasima Ljajica povodom ove situacije Hrvati su samo kratko prokomentarisali kako ova mera nije uperena samo protiv Srbije vec se odnosi na SVE zemlje van-Evropske unije a sve u zelji da zastite svoje proizvodjace
 
Poslednja izmena:
Poljska, Hrvatska, Mađarska, Slovačka štite svoje proizvođače a mi se ovde nudimo i prodajemo Evropi za sitne novce... To je cela priča a iskreno bolje nismo ni zaslužili...

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Sitni smo svi mi druže Ivane da bilo šta preduzimamo. Ja sam rekao braću je i ako bude 40 dinara, nek matori peče rakiju ako ništa drugo. Žao mi da gledam kako propada. A žao mi i beraču da uskratim i smanjim dnevnicu, ako se već neko bogati na mojoj muci, ja na njihovoj neću. Pa kako mi bude. Berite, borite se, setite se ranijih godina i cene od 80-ak dinara, pa je opet skočila cena i bila je pristojna.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Drage kolege,hrvatska mera je strasan samar Srbiji,mozda vise u politickom i simbolickom smislu.Srbija koja se klela u slobodno trziste i koja je Hrvatskoj izlazila u susret u svakom smislu-dovoljno je pomenuti poslovanje Agrokora kod nas-dozivela je izuzetno ponizenje,cak Hrvati namerno koriste termin ''zemlje treceg sveta'',dozivljavaju nas kao urodjenike u zemljama Afrike,jer jos samo tamo veruju u slobodnu i fer medjunarodnu trgovinu.U ono sto nam pricaju PP (poznavalav prilika) i Limeni.
Uzgred,da napomenem da je Srbija prvi put,i poslednji,prosle godine imala suficit u razmeni poljo proizvoda sa Hrvatskom.
P.S.
Da nije tragicno,bilo bi smesno jer ce hrvatski proizvodi ulaziti u Srbiju kao i do sada de facto bez carine iz razloga jer Srbija primenjije JEDNOSTRANO SSP sa EU,
 
Poslednja izmena:
Nista cudno, takav stav se nece promeniti ni u narednih 100 god.

Sent from my Samsung A5
 
Oni su uveli sankcije Rusiji pa se Putin mnogo potreso. Isto tolko je vazno i ovo sto su uradili sad. Samo sto im se kod nas pridaje velika vaznost. Mozemo da predpostavimo zbog cega.
Cena 120 dinara.
 
Za Aca

Da,ali Rusi su uzvratili kontramerama,a Srbija je izjavila da ce pojacano kontrolisati kamione :haha:,dakle nista.Uzgred,ako budu maltretirali vozace kamiona na granici bez cvrste pravne osnove rizikuju tuzbe medjunarodnim institucijama.No,Srbija je navikla da uvek izvuce deblji kraj.To je tako kad su elektricari poznavaoci medjunarodne trgovine.
 
Surdulica polana/polka sve 100 din. Pre neki dan bila 110, juce oborili na 100 din. Ako bude pala jos koji dinar necu da berem za kojekakve bitange i klosare, koji se hlade u hladovini a meni sviraju k... kako mi gajbice prepune, los kvalitet i slicne stvari. Samo bih voleo da budu bar 5 min u mojoj kozi i da se peku na onom suncu kao ja danas, i da posle kad odu na otkupno mesto osete njihovo gostoprimstvo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh