Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci treba da se organizujemo u trojke ili gerilu popalimo par vecih hladnjaca potpisemo se kao gerilska unija proizvodjaca malina i problem resen na svaku ovakvu zajebanciju sledi dalje paljenje i da vidis kako bi se doveli u red,a ne oni nas sad da je..bu i dovode u red jer smo ih tuzakali minustru za monopol pri otkupu maline.

- - - - - - - - - -

Da i da dodam svi koji su isli na te famozne pregovore kao ispred nas proizvodjaca su se ugradili za svoj dzep i njih bas zabole ona stvar oni su izboxovali sebi neku cenu od 2e-kg i neki bespovratni kreditcic za kombajn ili dalje sirenje i sad cute i tavore i smeju se kako smo glupi i naivni.
 
E moj Tomo davno sam ja to govorio.U Arilju je 28 juna na protestu doslo do manjeg fizickog obracuna sa predstavnicima tih monopolista,spremalo se blokiranje hladnjaca,pa su tek tada podigli malo cene otkupa za Vilamet i Miker.Ali tek u avgustu cemo znati konacne cene,kod nas se predaje na otvoren racun.
 
Svako prilikom predaje maline u svojoj hladnnjači gde je predaje neka fotografiše istaknuti cenovnik, obično je javno istaknut i sa tim cenovnikom neka ode do lokalne kancelarije ministarstva poljoprivrede pa nek prijavi istog otkupljivača za nepoštovanje sklpljenog dogovora. Bar možemo probati....
 
Eliksir i bella devet sto posto proverena info. Uzimace jesenje sorte sve dok ih bude bilo. Meni su u obadve firme rekli da bukvalno dokle god budem imao da ce uzimati.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Znaci jedino kroz prevoz ako se uklapa... U pitanju su jako male kolicine maline mozda covek i nema zaradu na nama :)
(cene su naravno konacne, kod nas akontna ne postoji)
 
Pantelic na otkupnom mestu u Ratini spustio cenu Polke drugoj klasi.
Nekad je bilo 120 i 100 a sada je 120 i 80.
Sve vise pokusavaju da guraju malinu u drugu klasu cak i ono sto valja
 
Pa ja sam prestao da teram u Mondi. A Pantelić radi za njih. Cena je 120 din. Ja radim organik tako da nemam veliki prinos a sad krecem sa manjim kolicinama koje oberem da pravim sirupe a nesto cu i u liker. Ja cu da nastavim vece kolicine da im teram ali ako pokusaju u drugu klasu da ih stave ide prosipanje na sred hladnjace po vagi pa nek prebiraju. To i vama preporucujem bar po jednu turu da se oprostite da terate u preradu vasu a jedne turu da im prospete na vagu. A ako bude trebalo ja sam prvi sa vama da izadjemo i da im prospemo svako po 10 kg ispred koje god hocete hladnjace nas 10 po deset kg to je 100kg pa nek ciste posle.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh