Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
120 polka i to je ta cena katastrofa onolikog ulaganja i rada
 
Ne znam za vas, ja sam sa 120 u minusu..

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sta se desava sa otkupom maline kod nas stao otkup u cemu je problem jel to neki kolektivni bojkot ili to hladnjacari hoce da nas dovedu u red zbog toga sto smo se zalili na nisku cenu otkupa?
 
Kod nas pala cena na 110. Polako počinju da smanjuju

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Napisiti sortu pored cene, da ne bude zabune. Jer negde jos beru vilamet na visim terenima a hladnjace nekada imaju istu cenu, a nekada razlicitu.
 
Kod nas nema sorte uzimaju sve redom i na računu samo piše malina rod 2017 mada sad čujem da su i ovde prestali otkup

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ja sam upravo došao u hladnjaču Mondi u Kraljevu i kaže mi čovek ispred mene kao neće više biti otkupa, kao samo će otkupljivati organsku. Ako on laže mene, lažem i ja vas. Cena je 120 dinara za prvu klasu polke, 100 dinara za drugu.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Ako je ovo tačno ugasili smo kod nas u mestu ima oko 300kj što polane što polke od toga je pola 1 godina gde berba traje do prvih mrazeva , šta će biti sa tim ljudima sami bog zna a 50% njih je uzelo kredit ili se zadužilo da bi pokrenuli proizvodnju.
 
A ja potvrdio sadnice za jesen i sreca nisam jos platio avans:sta:

Bas sad ne odustaj .

Vidis da se cena krece ciklicno .

Prosle god je (cena maline ) dostigla svoj zenit a ove je u padu . . . ( minimum izgleda )

Znaci sledecih par god ce rasti dok dostigne maximum i onda sledi pad i tako u krug ( ciklicno )
 
Ja sam večeras pričao sa drugarom koji ima svoju neku mrežu maloprodaja koje snadbeva voćem i povrćem i pitam ga kako se kreće malina na veliko, kaže da je cena skoro pa duplo pala na kvantašu ove nedelje... Početkom nedelje je bila i do 350din/kg da bi danas dan završila na 180... Znam-znam... Pijaca nema veze sa ovim našim cenama, ali možda nekome to kretanje cene može da "ukaže" na nešto veće... (otkud znam) :)
 
Ova drzava se igra sa svojim narodom...
Pre samo par dana objave na svim medijima kako je cena akontna uz sav dogovor sa ciniocima
podignuta za 20 dinara.......te objave da je postignut dogovor na 160 dinara....
Onda pre 3-4 dana Nedimovic izlazi i dalje izjavu da se nada konacnoj ceni koja mozda bude i 160 dinara.
Ovo je za mene cisto zajebavanje.
Jug Srbije je hladnjacare naucio da malinu mogu da uzmu mnogo jeftinije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh