Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kula isto 120din juce predao danas legla lova svaka im cast na brzini od reci su skroz!
 
Branje zavrseno pre 7 dana.
Cena proizvedenog 1kg maline = 114 din/ kilogram.
Prinos 4,87 kg/m1(nabrano- proizvedeno vise ali nismo najredovnije brali, dobar deo propao).
Tonu prodao po 140din.
Ostalo, 6.600kg, dao na akontnu cenu od 120din. i cekam konacnu cenu.
Cena se kod nas kretala izmedju 140 i 150 dinara.


Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
 
Napisao sam za cenu u hladnjacama, ne kod prekupaca, da ne bude zabune.
Inace smo brat i ja proizveli nesto oko 12.000kg
U pitanju je vilamet, prva godina branja.
Cena kilograma prizvedene maline je sa branjem, bez naseg rada i amortizacije za mehanizaciju(kako neko rece jeftinu), mora se tu dodati i neki procenat za zemlju( isto neko napisa: loseg kvaliteta) i jos samo ulaganje u plantazu( podeljeno sa 10 godina)
 
Poslednja izmena:
Jel se zna cena polke u Kraljevu?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je 100 din, ali najlakse da proveris je da pozoves i pitas

Sent from my Samsung A5
 
Bačko Dobro Polje 120 dindži

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Mondi Vrdila 125 dinara. Podigli za 5 dinara. A druga klasa je 100 i to je konačna cena za drugu klasu i neće vršiti doplatu. Znači sad će većinu gurati u drugu klasu i praviće prosek kako njima odgovara da što više profitiraju na našoj muci.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Mondi Vrdila 125 dinara. Podigli za 5 dinara. A druga klasa je 100 i to je konačna cena za drugu klasu i neće vršiti doplatu. Znači sad će većinu gurati u drugu klasu i praviće prosek kako njima odgovara da što više profitiraju na našoj muci.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
Mondi nije digao cenu nego jos uvek ima akontnu od 120din, to i pise na listicu jedino je u krajnji zbir dodat i pdv od 8% koga pre dva dana nije bilo pa je cena sa pdv-om 137,78din.Druga klasa je 100din i za nju nece biti doplate a prebacuju je(za sada) zbog velike kolicine maline sa ozegotinama.
 
arlje vise nema maline sve je suvo bar dolina prolazio jutros tuda mogu sada da plate i 250 dinara nema tu vise sta da se kupi osim suvaraka iz kojih se ni sok nemoze iscediti
 
http://jugmedia.rs/leskovacki-malinari-izgubili-bitku-predlazu-hladnjacare-za-oktobarsku-nagradu/
Sa žaljenjem saopštavamo da je srpsko selo i seljak izgubio još jednu neravnopravnu bitku protiv monopolista otkupljivača – hladnjačara uz prećutnu podršku države i lokalnih samouprava”, konstatuje se u današnjem saopštenju, u kome se podseča da je radna grupa Vlade Srbije na sastancima sa predstavnicima hladnjačara i proizvodjača malina iz Arilja i Ivanjice postigla dogovor da akontna cena maline bude 160 dinara, “da već danas ona iznosi 180 dinara pa se pretpostavlja da će do kraja berbe dostići 200 dinara”.

O cemu prica ovaj covek,kakvih 160,180,kamoli 200.Verujem ja da je sitacija u Leskovcu gora nego u Ivanjici,ali nece poboljsati sopstvenu sitaciju ovakvim glupostima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh