Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Polka ide za sada po 120 dinara + na kraju sezone jos po 20 dinara na ime kontrolisanje zastite. Placanje odmah na rudi, PDV na svakih 15 dana.

Pozdrav zupa100!
 
Hladnjaca Yugent - Uzice,cena maline Vilamet sa prevozom do hladnjace 160 din.Bez prevoza,na terenu,pojedini otkupljivaci za pomenutu hladnjacu pisu cenu 155,drugi ne pisu nista.Cene su akontne.
 
Mondi Polka i Polana prva klasa 120din fiksna cena,nema doplate.Druga klasa 100din takodje bez doplate od danas cena se menja na dnevnom nivou.
 
Bas gledam kod mene ovde. Prosle i ove godine, sve vise njih se odlucuje za gajenje malina, uglavnom polke. Mada, neko je zasadio i vilamet. Sto ne smatram bas pametnim. Ipak, ravnicarski je deo, a ona trazi "visinu'. Ne znam, ali kako bilo da bilo, nek im je sa srecom. Mada, iskreno poneli su se proslogodisnjom cenom, i misle da ce svake biti ista, ili pak veca. Kamo lepe srece da tako bude. Eto, polka je sad 100din, akciona cena, kako kazu, a daj boze da bude na kraju veca od 160-170din. Bitno je da se usred sezone uvozi tudja, i plasira po abnormalno visokim cenama, po trgovinama, a nase da se otkupljuju po jadno niskim, i krajnje zalosno-smesnim cenama. Eh, Srbijo, drzavo lopova i prevaranata.
 
DEHbTMVXoAECXQY.jpg
 
Ljudi, jesu li ovo konačne cijene? Iz BiH sam a kod nas još niko ništa nezna što se cijene tiće a malinu beremo i predajemo ko da je sve u najboljem redu.Ako su ovo konaćne cijene, mislim ako nema mogućnosti da se još to podigne onda se nama ovamo crno piše jer su ovdje cijene uvijek bile manje nego u Srbiji.
 
Koliko sam ja čuo za taj tvoj kraj nešto oko 0.80eur za Polku/Polanu (trenutno), a i Amiru, mada ne znam koliko nje i ima uopšte...
 
Pozdrav za malinare iz BIH. Kod nas u Srbiji je cena losa a kod vas je katastrofalna.Ne podrzavam one koji nas dele po bilo kome osnovu pa i u malinarstvu.Administrativne mere zabrane kretanja roba,pa i maline,ne vode nas prosperitetu.Trziste maline mora biti jedinstveno udruzeno, a zdrava konkurencija (kvalitet ,zdravstvena bezbednost i prinosi) trebaju
biti jedini parametri za opstanak na trzistu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh