Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
130 elixir, bella 9. Placaju polanu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Nema je, rod nam je drasticno podbacio u odnosu na proslu god.. Bere se, sa smanjenim brojem radnika, placamo ih 170 din na sat a uberu 15/16 kg. dvadeset retko ko za osam sati rada, uz dve pauze... Veoma lako izracunati da nista ne ostane..
 
Mislim da će ove godine biti manje maline nego prošle iako je posađeno duuplo višeu odnosu na prošlu godinu ,što zbog načina berbe što zbog vremenskih prilika a sve to diktira i niska otkupna cena.
 
Kada je vecina to i prognozirala pre pocetka sezone branja, hladnjacarski botovi su prosipali price kako bez obzira na to cena nece biti veca, sad ih boli glava sto im kapaciteti polu prazni, e pa zabole me mnogo

Sent from my Samsung A5
 
Da nije smešno bilo bi žalosno... O čemu ovaj čovek priča, pa ovo nije realno. Aloooooo rođače, obezbedi akontne cene na nivou cele Srbije a ako neko hoće preko neka izvoli... A ne ovako,na jugu 90, Rasinski okrug 120, Zapadna Srbija 160...
 
Dali bi akontne cene da se štrajkovalo. Neće Arilje nama da obezbedi cenu nego kad krene berba na ulice zato sad nemojte da kukate!
Na ulice treba da izadju svi i ratari i povrtari , vocari bas svi jedino tako moze da se uradi nesto a ne ovako posebno i svako za sebe.Treba jedinstveno da se bori za poljoprivredu i za seljaka.Psenica je kod nas 14 din na otkupu al nema veze mi cutimo malina 100-130 al ako nema veze nafta 140+ dok u komsiluku ispod 100 nema veze mozemo mi jos.Bostan 5 din u ovoj susi sa prinosom od plafon 15t po hektaru u redu je najeli smo se mi Albanskog.. Za ocekivati sve je unisteno u ovoj drzavi jos se seljak po malo kobelja i kocoperi bas mi je i pomalo drago zbog ove suse kad nema neka nema dibiduz mozda nam i nesto udje u glavu al TESKO.
 
Na ulice treba da izadju svi i ratari i povrtari , vocari bas svi jedino tako moze da se uradi nesto a ne ovako posebno i svako za sebe.Treba jedinstveno da se bori za poljoprivredu i za seljaka.Psenica je kod nas 14 din na otkupu al nema veze mi cutimo malina 100-130 al ako nema veze nafta 140+ dok u komsiluku ispod 100 nema veze mozemo mi jos.Bostan 5 din u ovoj susi sa prinosom od plafon 15t po hektaru u redu je najeli smo se mi Albanskog.. Za ocekivati sve je unisteno u ovoj drzavi jos se seljak po malo kobelja i kocoperi bas mi je i pomalo drago zbog ove suse kad nema neka nema dibiduz mozda nam i nesto udje u glavu al TESKO.
Na taj način samo kratkoročno može da se nešto uradi. Izlazak na ulicu nije rešenje. Za prava rešenja se možemo izboriti samo kroz sistem. Dokle god vlada partokratski sistem nema napretka. Dok ne uspostavimo meritokratski sistem, možemo da se slikamo.
 
Ma dobro na ulice treba mozda samo dok se ne nadje pravo resenje ili ti ljudi koji ce da brinu kako da rese probleme srpskog seljaka.Moja poenta je da nije samo problem u malinarstvu vec u celoj poljoprivredi trebao bi nam neko ko bi zastupao interese u vladi.Znam da imamo ministra al zabole njega za seljaka .
 
Za zcurcica

A kako se menja sistem?Mozda ce te im reci "partokratija vam je glupa,hajde da od sada bude meritokratija"?
 
Bravo kolega... Napokon da neko izadje i sa pravim dokumentom... Ajd' sad da vidimo sta ce da kazu oni sa komentarima tipa "A gde je pečat"!? :osmeh:
 
Sta je u pitanju, preko mobilne aplikacije se vrlo slabo, gotovo nista ne vidi

Sent from my Samsung A5
 
Pa pošto ovde ima dosta onih poznavalaca prilika - kod ivanjice :) rekoh daj malo da ih prodrmamo da ih probudimo pošto su se uspavali malo
 
Nista to njima ne znaci. Reci ce da je to usamljen slucaj i da su hladnjace na gubitku jer su pokupili rod za neverovatnih 120-130 dinara. Samo daj Boze da ne traze da mi njima doplatimo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh