Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kula 120, ne berem iz principa Polanu....Porodicno beremo Polku, koliko mozemo,ostalo propada ....Ko je ovde lud, mi nemamo akont nego je to i akontna i krajnja itd....Na ovoj ceni je minus, malina jos nije u punom rodu..... Raspitaj se za Kolut,tamo imas otkup.....Pratis li ti da mi svi protestvujemo zbog cene...


OVO JE POSLEDNJI PUT DA ODGOVARAM NA PITANJA O OTKUPNIM MESTIMA I CENAMA DOK TRAJU PROTESTI U VOJVODINI...
 
Bio sam na putu nedelju dana...jutros se vratio pa reko da vidim sta i kako ....hvala na odg...stvarno je smesna cena...pozdrav
 
I ovde je bila skuplja prethodnih godina, dok se nije zasadilo, e sad kad ima kolicine cena ide dole, ista prica kao i za sve ostalo u nasoj drzavi.
Ja kada sam pricao kolegama sta ce biti kada se nasadi malina,svi su me napali da samo ja hoci da zaradim,e pa izvolite gospodo,sada nemam ni ja cija porodica radi malinu i zivi od nje 40 godina,a nemaju ni oni koji je rade poslednje 2 godine.....Svima dobro.....
 
Poslednja izmena:
Ja kada sam pricao kolegama sta ce biti kada se nasadi malina,svi su me napali da samo ja hoci da zaradim,e pa izvolite gospodo,sada nemam ni ja cija porodica radi malinu i zivi od nje 40 godina,a nemaju ni oni koji je radite poslednje 2 godine.....Svima dobro.....
To je to druze.
Srecom pa postoje pisani dokazi,pa svako moze pogledati moju prepisku sa clanom Zoran55 i sa ove distance utvrditi ko je od nas dvojice bio u pravu u proslogodisnjoj polemici.
No nije ni bitno,vole ljudi da drze svoj stav i da misle da sve znaju.
Tako cemo sledece godine brati malinu po 80 dinara,A oni polku i polanu po 60,i cak ce oni biti u prednosti,mislim na one koji kupe kombajne za berbu.
Trzisna utakmica.
 
To je to druze.
Srecom pa postoje pisani dokazi,pa svako moze pogledati moju prepisku sa clanom Zoran55 i sa ove distance utvrditi ko je od nas dvojice bio u pravu u proslogodisnjoj polemici.
No nije ni bitno,vole ljudi da drze svoj stav i da misle da sve znaju.
Tako cemo sledece godine brati malinu po 80 dinara,A oni polku i polanu po 60,i cak ce oni biti u prednosti,mislim na one koji kupe kombajne za berbu.
Trzisna utakmica.
Sva sreca,pa sam predvideo sta ce se dogoditi,rezervni plan je napravljen,a ko hoce neka je bere po 50 centi......Malinarstvo u ariljskom kraju polako umire,toga smo svi svesni
 
Ja kada sam pricao kolegama sta ce biti kada se nasadi malina,svi su me napali da samo ja hoci da zaradim,e pa izvolite gospodo,sada nemam ni ja cija porodica radi malinu i zivi od nje 40 godina,a nemaju ni oni koji je rade poslednje 2 godine.....Svima dobro.....

Svi koji su sadili u zadnje dve godine oni ce je lako i povaditi, jer svima je to bila opcija brze zarade, al se situacija preokrenula, nazalost u stetu svih ...
 
Svi koji su sadili u zadnje dve godine oni ce je lako i povaditi, jer svima je to bila opcija brze zarade, al se situacija preokrenula, nazalost u stetu svih ...
Na zalost,i ako povade posledice ce biti trajne.....Megalomanost nekih ljudi mi je neshvatljiva,zaleteli se da zgrnu "milione" za kratko vreme i na kraju ce izgubiti milione,sta da im radim.....Generalno svako ima pravo da radi sta hoce,proizvodjaci mogu da sade po 10 ha maline,veliki izvoznici mogu da uvoze koliko god hoce maline,pa ko koga zajebe na kraju.....Bojim se da cemo mi koji generacijama zivimo od maline biti najveci gubitnici ni krivi ni duzni......
 
Svi koji su sadili u zadnje dve godine oni ce je lako i povaditi, jer svima je to bila opcija brze zarade, al se situacija preokrenula, nazalost u stetu svih ...
Ne bih se bas slozio sa tobom.
Postoji mnogo ljudi koji zive u bedi u Vojvodini,pa su probali na svojih par jutara zemlje da obezbede egzistenciju,a naravno da tu nece da sade soju ili kukuruz,jer na toj povrsini od ratarstva hleba nema.
Sasvim je legalan i legitiman taj njihov pokusaj, i to im ne moze niko osporiti.
Samo je mali problem sto ce cena narednih godina ici strmoglavo dole,pa ce tesko izvaditi noge iz blata.
Tu mislim na bedu koja je podizanjem malinjaka mislila da obezbedi sebi 3 obroka.
A oni malo veci ce preziveti kupovinom kombajna,i snizavanjem cene berbe na minimum.
Takvi neka zarade i 20 dinara cisto po kilogramu,u odnosu na povrsine koje imaju,imace pozitivnu racunicu.
 
A bice i subvencija za kombajn.Ako se ne razdvoji Miker i Vilamet od ostalih sorti, malinama na teritoriji uze Srbije ce uskoro doci kraj.
 
@Ariljac80

Pa dobro, vi opet dole trenutno imate najvecu cenu, koja je cena sada kod vas? 150din ili ?

To sto su vase hladnjace u problemima to nikoga posebno ne zanima... Sisate im polako supstancu, jos jedna godina da bude kao prethodna i mnogi iz vaseg kraja ce na hladnjace moci da stave katance. Nisu jednostavno konkurentni...
 
Bačko Dobro Polje 120 dindži

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh