Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bačko Dobro Polje 120 dindži

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Obavestenje gospodi koja je u zabludi oko cene maline za 2017 :

Lebane 120 din/za kilogram sveze maline extra kvaliteta.


Da ne spominjem da kod mene trenutno niti jedna fabrika radi osim: Opstine -gde radi najveci broj svalerki trenutnih politicara ,drage televizije i novinari prosetajte gradom i pitajte gradjane da se uverite ,sjajna prica. I jos koja republicki i lokalno finansirana institucija i to od nasih para.


Trenutno najveca fabrika na otvorenom je nasa privatna MALINARSTVO,finansira na hiljade ljudi i porodica odrzava ih na ivici egzistencije problem jer sto se taj krug koji sami vrtimo uskoro zatvara tj sezonski je ,a onda cemo da se dovijamo za zimski period ali znam kome necu dati glas dok je ziv kao ni veci deo malinara .
 
U Paragama se predaje po 120, nose za Bačko Dobro Polje

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas na sastanku zimus tj obracanje hladnjacara ljudima pominjao je da ce cena maline u naredne 2 do 3 gofine biti niska. I bas je pominjao cenu od 1e. Pa sad da li je trziste upitanju ili dobar dogovor hladnjacara.
 
120din predaju ljudi kod nas za BDP se isto nosi. Danas pricao sa 2 proizvodjaca, svi besni, ali beru i rade.
 
Cena maline za rod 2018 bice 0,50 eur-a,kaze clana unije izvoznika maline inace vlasnik najstarije privatne hladnjace u nas a bizvsi direktor ZZ(doveo je do kolapsa).On je namerni espesimista ali je ove godine gotovo pa pogodio cenu 0d 1 Eura a kod nas i dalje prkose svemocnom i ceni od 160 din,a ja pomislih da on moze pomoci.
 
Kako su veliki krenuli sa uvozom maline,ne moraju ni da otkupljuju u Srbiji malinu.Ovih dana su uvezli silnu malinu.....Oj Srbijo medju malinama......
 
E, a jedno mozda glupavo pitanje, ali me interesuje :)

Da li se i na uvoz voca vrsi povracaj PDV-a, kao kada uzimate i neku tehniku preko? :) Tj, ustvari, da li ima PDV na uvoz voca npr iz Bosne koja nije u EU i Bugarske koja je clanica EU?! Ili je to individualno od drzave do drave shodno nekom dogovoru i slicno?
 
Jeste 100 danas bila cena
I čudi me da par njih pišu da nose kod nas a ovde cena bedna
Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh