Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aca opel onda to dodje na isto i ja predajem po 130 sa prevozom. Ili su hladnjace nespremne da prime malinu cim nemaju dovoljno gajbica (kazu kod mene nikada tolike prilive sveze maline nisu imali ) ili namerno ne izdaju gajbice i da jedan deo gajbica cuvaju u magacinu. Slicno izgleda rade i kod vas u Lebanima Leskovcu Medvedji jer i vi imate isti problem sa gajbicama. Ili je mozda ljudi zaista ovo jedna od najboljih berbi maline u Srbiji. Treceg nema.
 
Aca opel onda to dodje na isto i ja predajem po 130 sa prevozom. Ili su hladnjace nespremne da prime malinu cim nemaju dovoljno gajbica (kazu kod mene nikada tolike prilive sveze maline nisu imali ) ili namerno ne izdaju gajbice i da jedan deo gajbica cuvaju u magacinu. Slicno izgleda rade i kod vas u Lebanima Leskovcu Medvedji jer i vi imate isti problem sa gajbicama. Ili je mozda ljudi zaista ovo jedna od najboljih berbi maline u Srbiji. Treceg nema.
Mislim da je ovo jedna od najboljih berbi u novijoj istoriji i da zato nema gajbica......
 
Kod nas jeste najbolja berba zato sto smo mi poceli zadnjih nekoliko godina da se bavimo malinarstvom. Tako da smo sad u usponu. Steta od mraza ima malo, a od nepogoda fala Bogu nema. Znaci kod nas je solidan rod. Jedino sto vilamet pocinje da zuti kao da je jesen. Inace su pre par dana neki putnici iz Arilja ovde slikali malinjake da pokazuju tamo. Kazu da kod njih sad dobar malinjak tesko moze da se vidi.
 
Kod nas jeste najbolja berba zato sto smo mi poceli zadnjih nekoliko godina da se bavimo malinarstvom. Tako da smo sad u usponu. Steta od mraza ima malo, a od nepogoda fala Bogu nema. Znaci kod nas je solidan rod. Jedino sto vilamet pocinje da zuti kao da je jesen. Inace su pre par dana neki putnici iz Arilja ovde slikali malinjake da pokazuju tamo. Kazu da kod njih sad dobar malinjak tesko moze da se vidi.
U Arilju su unisteni malinjaci posle svih nepogoda koje su nas pogodile.Kod mene,posle proslogodisnjig 230 kg po aru ove godine ce prinos pasti na oko 100 kg,nadam se....
 
To i ovi ljudi kazu. Mada kazu da ima dosta malinjaka koji se suse, a da navodno ne znaju sta je uzrok. Ostaje nam samo da makar izvucemo neku bolju cenu jer je ovo stvarno malo.
 
malina u pozezi 160din.
Info od otkupljivaca sa tog reona,sad da li svi prate 160 to ne znam ali se definitivno moze predati po 160 + otvoren racun za dalje

- - - - - - - - - -

Inace info od prijatelja sa carine ide rolend malo pakovanje preko 3evra. Neka narode neka mlate ovi hladnjacarski botovi javljajte se potvrdite informacije iz Ivanjice i Pozege. Ja potvrdjujem za 150 +otvoren jer mi je to nudjeno,a ostalo su mi preneli veoma pouzdani izvori
 
Jug Srbije, Surdulice, tj jedan njen deo gde otkupljuje neki " master fruits " i dalje akontna cena od 110 d.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh