Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Loznica do 13.6. biće isplaćeno 130 din od 13.6. po 140..Trenutno to je manja briga,veći problem je što se malinjaci iznenada suše pričam od poslednjih 5-7 dana..Odradio sva prskanja,prihranu kap po kap,amiksol ali ne vredi.Kakvo je stanje kod vas?
 
Potrvrdjuju mi poznanici da je cena skocila u Sapcu i da ja 150 dinara sa prevozom (140+10) kvalitet maline ubrane odlican, cena ce i dalje da skace, blizu je ono sto sam napisao vec ranije da ce dvojka kolo da vodi (cekamo ariljce kad oni krenu skok je 40 dinara po podizanju na dan)
 
Meni drugar iz elixira nije javio sad cu da proverim sa njim

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Evo kakva je situacija u elixiru

e7956c42adfb837923a0603971274dbe.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Stanje sa terena, konvenciona od 120-140 zavisno od otk.mesta, "organska" 180-200... Surova realnost... I kako vec cini mi pole rece, bilo tona ili sto hiljada tona u srbiji cena ce biti niska, tako nam je kako nam je... Druga jos gora stvar, malinjaci se suse komplet, ili list zuti sa vrha kao da je kraj berbe a ne pocetak, tako da problemi se samo nadovezuju ....
 
Stanje sa terena, konvenciona od 120-140 zavisno od otk.mesta, "organska" 180-200... Surova realnost... I kako vec cini mi pole rece, bilo tona ili sto hiljada tona u srbiji cena ce biti niska, tako nam je kako nam je... Druga jos gora stvar, malinjaci se suse komplet, ili list zuti sa vrha kao da je kraj berbe a ne pocetak, tako da problemi se samo nadovezuju ....
situacija nije skoro bila ovako zajebana sa malinom.
 
Jug Srbije Leskovac,Lebane Medvedja, 120+5 ,ili 120+10 za prevoz u zavisnosti od otkupne stanice.

Interesantno prosle godine na 200-220 po kilogramu imaju silne zalihe a sada na ovoj ceni stvorice jos silnije zalihe pa ce onda to polako da distribuiraju a MENI zbog raznoraznih promena i bolesi smanjenja roda preostaje samo krcenje jel to ispravno .

Tako vam je to drage kolege kad ljudi iz branse spekulanata postanu hlad....i !



boban nikolic obrisi poruke iz pp
 
Od jutros se šire infornacije po Lebanu da je otkupna cena 160din.
Večeras predajem malinu na otkup pa ću da znam za sigurno i javljam.
 
u pravu si,,, istaknuto 120 u obliznjoj hladnjaci, jbg, strasno...
 
Poslednja izmena:
Informacija je da je cena u okolini Lebana ostala na 120. Nova (dez)informacija je da hladnjacari spremaju proteste, hoce da smanje otkupnu cenu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh