Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemam informaciju da je pocetna 180 dinara u Kursumliji.Ovde na forumu sam vec postavljao pitanje u vezi proizvodnje organske maline,posto su od ove godine svi hladnjacari presli da propagiraju proizvodnju takve.Pa su i ugovori vezivani za proizvodnju organike i deljeni su preparati od strane hladnjacara.Mozda je ta cena povezana sa takvom proizvodnjom te maline,jer sam video da se ta cena spominje i za druge krajeve Srbije kada je u pitanju organika.
Ja bi je pre nazvao integralna proizvodnja a ne organska,da ne duzim zasto...
Ako nesto saznam u vezi cene javljam posto sam svakodnevno na forumu...pozdrav
 
Kod nas i dalje 140 i to je to...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Cena kod nas se nemenja 120 dinara + prevoz 5 , govore da ce da nam ukinuti dodatak i pare za prevoz, kazu ako ides na pijacu da nosis robu niko ti ne placa prevoz na tezgi nego prodajes po krajnjoj ceni. sta je odluceno danas na protestu u Arilju nisam mogao da dodjem jer mi je pocela berba, a berace nigde 3 mi otkazala u poslednjem momentu
 
Ja bio u VA brdima 140din za kg. Pomalo dovlaci sirotinja po par gajbica. Valjda nije jos krenulo punom parom. Naravno dovozi se u traktorskim korpama, zajedno sa prasinom i prljavstinom koja se uz put pokupi i natalozi u transportu. Kakva cena takav i odnos prema robi.
 
Nova info od prijatelja iz Ivanjice na par mesta cena sinoc i veceras je 160din. Necu da imenujem otkupljivaca ali znam i ko je i za koga radi. Izgleda da polecemo gospodo i vreme mu je jer robe nema ,a to pogotovo vazi za Ivanjicu gde je rod sigurno prepolovljen

- - - - - - - - - -

Inace grad pre par dana ojadio Lisu ,Crnjevo , Rascice i jos par sela u Ivanjickoj opstini u kojima je i bilo ponesto dobrih zasada. Sad moze da se kaze da je ova godina katastofalna za Ivanjicko malinogorje

- - - - - - - - - -

Ariljci i dalje mudro cute ali morace i oni da krenu
 
U okolini Lebana najava da nece biti gajbica za branje. Ja sam vec u problemu nemam u sta da berem. Kazu da ce ovakvo stanje trajati neka tri dana.
Ima li problema negde drugde?
 
Požega Hladnjaca BNM malinas cena 120 vilamet 130 miker. Veliki problem sa malinjacima suse se mnogo iz dana u dan sve vise ne staje susenje uopste. Maline nece biti sve manje je ima. A inace slabo zri malina sto ne znam...
 
Kod nas i dalje cena nepromeljiva 120 dinara + prevoz 10 dinara, (ako je blizu hladnjaca na manje od 10km i 5 dinara), i dalje se prica da ce ukinuti pare za prevoz od povecanja cene maline za sada nista (pricaju i da cena moze i da padne a ne da poraste) neveveovatna su ovde naglabanja muka mi je vise da slusam, svi cekaju sutrasnji sastanak hladnjacara i malinara u ministarstvu
 
Danas sam predao po 130. Doplatu za prevoz sam trazio, ali me cudno gledaju. Za gajbice bas nategnuto. Medjutim, svetla tacka je sto neki obecavaju 140 ovih dana. Nadam se da ce masina da se zahukta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh