Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Leskovac i okolina velika nestašica gajbica. Otkupljivaci ne daju gajbice kažu hladnjace koče, berba se stopira. Cena konačna 130 Nektar.
 
Lebane danas 110

Dva dana bez gajbica . Onda dali nove sace i koja slika

- - - - - - - - - -

[url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_299648342_DSCN0583.jpg]
[/URL]

- - - - - - - - - -

Reci su suvisne ,ono sto je bilo do mene uradjeno a od strane hladnjace se osecam da sam izdat od strane drzave jos gore ogorcen sam . Treba povesti racuna kome cemo na sledecim izborima zaokruziti ,ovima sada dacu praznu gajbicu .

- - - - - - - - - -

Povrsina je oko 20 ari ,sami smo sa suprugom berbu priveli kraju na ovu cenu nisam pozivao berace predali sto predali nesto otpalo nesto ce u rakiju .

Na 3 slici problem koji poljoispektor Srdjan iz leskovca nemoz da resi vec 6 godina a ni sudstvo ,mi smo samo nazovi drzava

Da ne odem od teme od danas zbog jakog sunca skoro sve ide u 2 klasu po 90 din.

- - - - - - - - - -

Pocinje polako da vene deo po deo primecuje se zutilo ovakvim tempom za 14 tak dana svenuce stara sto i nije dobro.
 
Aco , super su maline .

Prosto mame da se probaju ( steta sto nisi blize )

Bas su krupne ( vidim na ovoj slici sa prstom ) , kod nas ( u piljari ) se neke duplo sitnije prodaju po 285 din kg
 
Joj za sedam dana kad prodju ove vrucine i malina ce zavrsiti al ce onda da trce za malinom.
U Arilju samo sto je krenula berba a vec iz dana u dan sve manje priliva maline u ladnjacama.
Jutros sam rano bijo na autobuskoj stanici masa beraca je otpustena odlazi svojim kucama.
 
100 dindzi. Nesto je stvarno preseklo zrenje i maline juce i danas nema kao predhodnih dana. To su mi rekli i kad sam predavao da je se svima berba odjednom prepolovila.
 
Malina slabo zri,cena nikakva od 120 dinara,nastave li ovakve vrucine za neki dan gotova berba,bolje da je odnese velika temperatura nego da se pecemo dzabe,bice ovo najbrza berba u istoriji malinarstva.
 
Elixir 140+10 u ponedeljak imaju sastanak neki oko promene cene. Nije znao da mi kaze da li ide gore ili dole. Sto se gajbica tuce i tamo je problem jer su mnogi veci pocukli velike kolicine gajbica a ne vracaju tempom kojim treba.
E sad najvaznije za mene i ostale koji imaju polku i polanu. Cena u startu 90-100din . Medjutim kaze mi da u zadnjih 10 dana pocelo da stuze sve manje i manje maline, tako da ako se taj trend nastsvi kaze ocekuj da ce polka i polana mogu izaci i skuplje od vilameta.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
U Maksiju u Loznici jutros kupio pakovanje maline 125gr, po ceni od 99.99 din. Imam slike pakovanja i fiskalnog računa ali neznam da ih postavim.
 
Ja cuo 120.Ukinut dodatak za prevoz.
U Lesnici kazu da je 90,mada ne verujem,ali sve je moguce.MOzda ima neko iz tog kraja da potvrdi.Narod svasta prica,tesko je naci istinu.
Govorka se da se kupina i jesenja malina nece ni okupljivati.
Govorka se da maline ima previsi.Bar oni ljudi koji je voze tako kazu.Valjda vide dnevne koiicine koje pristizu u hladnjacu.
Zato i "nema" gajbica.Zatezu jer je ima puno pa obaraju cenu.
 
I ja sam video danas u maxi isto. 125g 99din.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da ga proglasimo falsifikatom,nebi to oni nama radili nikada...

- - - - - - - - - -

Eeeej gde se dede sličica

- - - - - - - - - -

Džaba brišeš,ja je zakačio na fejs
 
Šta sve ovaj narod piše.... Strašno, koje bre pune hladnjače, kakvi bakrači... Pune jesu ali višnje, dave se u višnji trenutno. A i glavne berbe maline neće još 7 dana. Sve se vraća, sve se plaća, samo neka glume ludilo sa tim gajbicama. Proizvođač je vredan, naće će nešto drugo da radi, a ta grupa prevaranata kojoj je glavi cilj da prevare seljaka će uskoro isčeznuti.
 
Ja cuo 120.Ukinut dodatak za prevoz.
U Lesnici kazu da je 90,mada ne verujem,ali sve je moguce.MOzda ima neko iz tog kraja da potvrdi.Narod svasta prica,tesko je naci istinu.
Govorka se da se kupina i jesenja malina nece ni okupljivati.
Govorka se da maline ima previsi.Bar oni ljudi koji je voze tako kazu.Valjda vide dnevne koiicine koje pristizu u hladnjacu.
Zato i "nema" gajbica.Zatezu jer je ima puno pa obaraju cenu.
Malinr nema jer se malinjaci suse kao ludi. Povlace se velike kolicine maline iz okruzenja trenutno sve se sliva u Arilje. Mi jos nismo posteno ni krenuli sa berbom ali ako ovo sunce nastavi ovako nece berbe ni biti jer ce da skuva biljku.
 
Nisam ja administrator prebacio u drugu temu. Ne znam zašto jer nema veze sa protestima nego sa cenom maline 2017. Al ajd opet da je metnem....nadam se da se neće ljutiti. Nije falsifikat
5lv1qe.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh