Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro ako ce konkurenti podbaciti, kako to sada da znamo? Kako uopste da znamo kakav je rod u Srbiji? Sta cemo sa onom robom koja nije prodata? Sta cemo sto su hladnjace prosle godine izgubile novce pa ih ove godine banke nece tako lako finansirati. Lako je malinu kupiti, tu malinu posle treba preraditi i prodati a od trenutka kada proizvodjac dobije otkupni list i svoj novac sva njegova briga se tu zavrsava. Ja sam pre za partnerski odnos proizvodjac-hladnjaca gde bi obe strane delile rizike, gubitke ali isto tako i zaradu. To je jedini pravi i ispravni put sve ostalo su spekulacije. Ja jos nikada nisam cuo proizvodjaca da kaze kako ima robe ili hladnjacu neku kako robe nema, svako brani svoju poziciju i svoje interese a istina ona je uvek negde izmedju.

Kao i dosad što smo delili zaradu
 
Zadruzni sistem je tako funkcionisao e sad sto smo ih mi unistili pa bi sad ponovo da ih pravimo to je neka druga prica. Pogledajte kako zadruge ili kooperative funkcionisu recimo u Italiji ili Nemackoj, gde su proizvodjaci udruzeni imaju svoje organe koji ih zastupaju znaju se pravila igre i svako radi svoj posao najbolje sto zna, niko se nikome u posao ne mesa.

Tesko ce sada neko izaci sa cenom cena ce biti akontna. To su pravila igre ako vam se takva igra ne svidja, ili se organizujte ili zamrznite sami svoju malinu ili osmislite neki drugi model. Defetizam nikad nikome nije pomogao.
 
100 din istaknuto na jednom otkupnom mestu u Majuru. Inace "beraci" traze 230din satnicu + prevoz. Da li je brati uopste...
 
Ako se dobro secam prosle godine sam imao formiranu cenu oko 10.06,kada sam trecinu roda,predao po najnizoj ceni koja se je kod nas na jugu drzala oko 7 dana tako da mi je otisla i druga trecina ,onda je krenuo skok cene i poslednji deo maline je dat po visoj ceni.

Sto bi oni menjali taktiku kada im ovako bolje ide nemamo vreme da se udruzimo a i da jesmo sta cemo kad nemamo cenu kako da je posaljem za Valjevo ili Sabac kad ne znamo tamosnje cene. Ispasce bojim se vec vidjeno.

Posetio danas 4 otkupna mesta dobio jedinstveni odgovor a sta bi drugo? cena se nezna,al vicu nece biti visoka ,ja im reko moze li odgovor cena se ne zna ali nece biti niska ,samo cute....
 
@Srb1n

Poljaci imaju dve berbe. Makar da jedna prodje posle ce da bude lakse.

@Aca77
Vi na jugu ste u naravnopravnom polozaju u odnosu na druge delom i zbog toga sto nema konkurencije a delom zato sto nema velike proizvodnje tu. Da je vise robe ssigurno bi se privukle i druge firme, ipak je jug poznatiji po visnji.

- - - - - - - - - -

@demo86

To je akontna cena. Nece cena tu ostati.
 
Bio drug pre par dana u Krnjevu kod Velike Plane i tamo mu pricali da je krenuo otkup, a cena 240. Posle toga svrati u LE u neku poljo apoteku i taj mu reko da u LE placaju 180. Sad ako su te velike hladnjace izasle sa nekim mizernim cenama pitam se koji su onda ovi sto placaju vise?
 
http://jagodnik.pl/beda-zbiory-owocow-jagodowych-2017/

Malo informacija iz Poljske,oni ocekuju 20-30% manji rod koji ce znacajno kasniti iz razloga sto su pokosili malinu kad je smrzla i pustili je da izraste ponovo,sto opet moze da rezultira daljem smanjenju prinosa ukoliko jul i avgust budu susni....Nama predvidjaju 20% manji rod sto je generalno obecavajuce.....
 
Malo pre pricam sa komsijom koji radi malinu, neko u Macvi kome on predaje morao je izaci sa cenom zbog inspekcije, 155 +PDV, ali kaze da ne placa nista jos.
 
Bas me interesuje otkud bas 155,ako je zbog inspekcije,mogao je izbaciti cenu i 1 dinar,nesto mi ne stima u toj prici
 
Ne verujem da je ovo nešto relevantno, ali možda za poređenje sa nekim drugim pijačnim mestima, u Surčinu na pijaci u ponedeljak (glavni pijačni dan) pakovanja od pola kilograma 250dinara.
 
Ne treba nagadjati. Kad kazu cenu snacemo o cemu se radi,i koliko ce biti korektni i realni.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Elixir jos nije izasao za sad i dalje akontno 100. A bella 9 danas su izasli sa cenom 130

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam koja je isplata je sve preko računa (čuo sam svakakve priče) i problem je što nemaju dovoljno gajbi nego koliko predas toliko uzmeš što znači kupiš 200 gajbi i beri jbg. E srbijo medju šljivama....

- - - - - - - - - -

Inače oni svake godine plaćaju oko 20 din više nego svi ostali u Šapcu
 
Kolege da li je istina da je Abd Sabac, Jevrrmovac izbacila zvanicnu cenu 120 din plus 10 din prevoz i da je to trenutna cena

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh