Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bih podržao ovaj koncept akontne cene... Neka bude 100 dinara. Ali da se jasno definiše koliko % od cene preko toga ide proizvođaču a koliko hladnjači. I da postoje organi koji će garantovati da to sve bude transparentno, bez nekih duplih računa i šta ti ja znam čega... Ovo bi bila neka sigurnost i jednima i drugima.

BRAVO. Ovo treba da bude formula za određivanje cjene malini.
 
Svi bi oni da bucaju organsku malinu, ali po ceni iz standardne proizvodnje.
Neka je zasade u parkiću ispred zgrade, ili u žardinjeri na terasi, pa neka se slatko najedu, živo nas zabole.
Navrzli sa da nam upropaste i ovo nalinjaka što se iole dobro drži, pa da onda diktiraju cene kako oni hoće.
 
Jedina novost je da su dr. Lepoosavica kaznili zbog davanja izjava o stanju nasih malinjaka i smanjenom rodu, nekome ne odgovara istina.... J...m. te zemljo..
 
Sad cu poslati poruku drugaru koji radi u elixiru u direkciji. On mora da zna. On mi je i rekao da je akontna cena 100din

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
i ja cekam da mi javi drug iz elixira

- - - - - - - - - -

elixir ce izaci sa cenom u cetvrtak
 
Postovani malinari! Prijateljski pozdrav!
Svako-jake price kruze..? Stoga sam CVRSTO odlucio da ukoliko za moj ,Miker ne budem imao cenu od 230 din kod mene ... Moja malenkost ga nece BRATIIIIi, sve dok se pomenuta cena ne ponudi. Odnosno pozvacu berace (grupa je od 40-55) + preko lokalnog medija gradjane iz Sapca i okoline da dodju i da beru za sebe kolko kome treba za sokove besplatnooo!!! Kad dodje vreme punog roda Tad organizujem 3-4 berbe ...pa bilo to i po ceni ispod 180 ..samo da prikupim oko 2.000.000 ulozenih din.. potom se seku lastari i priprema za sledecu god. OPUSTENOOO se tesim da ove god. nisam ni imao malinjak...nisam nista zaradio al nisam ni mnogo izgubio ...sem svog rada i svoje porodice....... TOO ce biti moj malecki doprinos za sve VAS malinare da ovim CINOM malciceee doprinesem smanjenoj ponudi iiii balansu ponude i potraznje
Bice mi DRAGO ako u Macvi samo jos jedan ili dva malinara isto ucine ...sledece god. bilo bi nas 202 a naredne god bilo bih 50% .E tad bi mi proizvoddjaci maline sa ili bez udruzenja mogli da pregovaramo.(i dogovaramo) o ceni .....Do tad uvek ce nam neko drugi odredjivati...?
Casna rec! juce i danas sam svoj cvrsti stav obrazlozio predstavnicima od dve hladnjace,jednom hladnjacaru ,i jednom kako ih ja nazivam podrepasu hladnjacara. jer radi za x hladnjacu .VERUJTE mi da su se oni svih cetvero ,VISEE zabrinuli za moju malinu ,nego sto sam ja zabrinut. To sam zakljucio ,po boji glasa,govorom lica i tela.....? Predstavnica od jedne X hladnjace je i prokomentarisala da kvalitet mozda moze da se plati 230 podvukla KVALITET ....Moj odgovor ...donosim samooo prvu klasu.... a ako par dana bude kisno sto tad i nema kvaliteta e za drugu i trecu kl. moze te mi ponuditi..i samo 50 din Ja nemaaaaam nista PROTIV !
Svi mi i svake god. bude 10-ak % lose klase iz razno raznih razloga ... i zbog tih 10% uzmu nam svu malinu po umnjenoj ceni...? Vreme je da se nesto menja KVALITET,KVANTITET,KONTINUITET,KONTROLA, jevropaa!Pozd.
 
kaznjava te direktor zato sto si ti dao informaciju koju si i sam na terenu utvrdio jer si bio deo grupe koja je proveravala zasade????? Jbg ovi snsovci oce da zgrnu celu srbiju. Malo im sto su pokupili tehnomaniju winwin ariljaku zadrugu sad hoce i malinu. Nema nama cene ni ove ,a ni narednih godina ocigledno da imamo novu dinastiju na vlasti sve je njihovo. Jebote ovi zajebali i zute
 
kaznjava te direktor zato sto si ti dao informaciju koju si i sam na terenu utvrdio jer si bio deo grupe koja je proveravala zasade????? Jbg ovi snsovci oce da zgrnu celu srbiju. Malo im sto su pokupili tehnomaniju winwin ariljaku zadrugu sad hoce i malinu. Nema nama cene ni ove ,a ni narednih godina ocigledno da imamo novu dinastiju na vlasti sve je njihovo. Jebote ovi zajebali i zute


Ako sam ja dobroooo citao izmedju redovaaaa ....Iscitao sam ...da ako cena voca ove god. krene niska i ostane do kraja berbe niska ...to ce da znaci...Da se opozicija ujedinila i da PADA VLADA...izbori su neminovani jesen-prolece ....Ako cena malini i dr.vocu bude trzisna ..... Znaci ce ....opozicija u naredne 4 god moze samo da bleeeji...? Sta ce biti i za sta cemo navijati....videcemo...?
 
Nemojmo politiku mesati sa vocem, politika vise tu nema upliva toliko kao nekada, ranije dok su bile zadruge drzava je tu mogla da se mesa ali sada ne. Trziste je glavni sudija, ako vam se ne svidja cena pa zamrznite svoju robu pa prodajte kasnije... Pole pa vi makar imate dosta robe, zasto je ne zamrznete pa sami posle prodate po puno vecoj ceni?

Isto tako mogu i drugi da urade. Sabac ima hladnjaca koje mogu to da vam ponude usluge zamrzavanja i skladista.

A sto se tice cene, pa nece niko lako da izadje sa cenom jer su prosle godine ne tako slavno prosli. Cena ce verovatno biti akontna dok Poljska ne zavrsi sa berbom.
 
Ako bude ispod 180din ove god to je cista pljacka. Mozes ti da razglabas postove i filozofiras, sve se vrti oko pljacke. Konkurenti ce podbaciti, cena u izvozu ce biti visoka, pa daj da oderemo proizvodjace. Moj izvor kaze 130din do maksimalnih 180din. Kao u petak ce se znati.
 
Dobro ako ce konkurenti podbaciti, kako to sada da znamo? Kako uopste da znamo kakav je rod u Srbiji? Sta cemo sa onom robom koja nije prodata? Sta cemo sto su hladnjace prosle godine izgubile novce pa ih ove godine banke nece tako lako finansirati. Lako je malinu kupiti, tu malinu posle treba preraditi i prodati a od trenutka kada proizvodjac dobije otkupni list i svoj novac sva njegova briga se tu zavrsava. Ja sam pre za partnerski odnos proizvodjac-hladnjaca gde bi obe strane delile rizike, gubitke ali isto tako i zaradu. To je jedini pravi i ispravni put sve ostalo su spekulacije. Ja jos nikada nisam cuo proizvodjaca da kaze kako ima robe ili hladnjacu neku kako robe nema, svako brani svoju poziciju i svoje interese a istina ona je uvek negde izmedju.
 
Koliko ja vidim necemo mi cenu skoro saznati,ja sam danas bio u hladnjaci u kojoj predajem malinu ma oni pojma nemaju koja ce cena biti kao da nece skoro branje u Arilju da pocne
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh