Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@MalinaArilje @Slavisa 74

Jel to pokusavate da nas ubedite da je DE SKUR dosao u Srbiju zato sto voli srpske proizvodjace? Da se razumemo nisam protiv stranih firmi ali jedno morate sshvatiti, svako gleda da zaradi stim sto je razlika izmedju strane i domace firme u tome sto ce zarada strane firme zavrsiti ko zna gde a zarada domace firme ce ostati u Srbiji...

Malo ekonomskog patriotizma ne bi bilo na odmet. A te price kako jedan nije mogao a drugi jeste su ciste kafanske price nemaju veze sa stvarnoscu.

Svaka firma od dve pomenute ima i svoje prednosti i mane.
 
Zdravo forumaši:cao:
Prvi put sam na forumu, kao učesnik u raspravi, mada sam dugo bio voajer na blogovima o ceni maline i kupine predhodnih godina:osmeh:. Hteo sam da pitam Markonatora sa kog dela Kopaonika dolazi, da bih imao bližu orjentaciju o ceni maline na lokalu. Kod nas postoji na desetine manjih i većih hladnjača, konkretno kod mene u Lepencu tri četiri, ali cene nema. Do sada koliko je meni poznato najtvrdji stav pri odredjivanju cene na lokalu imala je hladnječa Sweet home, mada ni drugi nisu ništa bolji obzirom da sa cenom svake godine kaskamo u odnosu na ostatak srbije u proseku za tridesetak dinara godišnje. Konkretno moja prosečna cena za berbu 2015 sa prevozom je bila 202 RSD, a prošle godine oko 170 RSD. Ove godine očekujem veći prinos, ali ne onako dobar kao 2015 kada se nešto i zaradilo ali i potrošilo::novac:: Malo sam nabacao puno stvari na jednom mestu, izvinjavam se, samo zelim brzo da se integrišem na forum:osmeh:
 
Pozdrav za brze pruge Lepenca:ppozdrav:
Sto se tice moje lokacije,ona je od Brusa,pa uz Grasevku prema Brzecu na vise mesta.


Sto se tice cene, od par vecih hladnjacara sam cuo da ce krenuti sa 130, mada se u nizim delovima opstine maline vec beru,ali niko jos nije zvanicno istakao cenu.
 
Da ja Vama nešto od srca kažem.

Bole njih (vlasnike hladnjačara i kasnije izvoznike) uvo za ljude na nižim stepenicama, tj. proizvođače.

Oni će slabiji rod da iskoriste da još više zarade i sebi strpaju u džep. A "sirotinji" šta ostane...

To prvenstveno mislim na standardni brdsko-planinski deo zemlje koji je najviše i gaji i koji je zbog snega/mrazve najviše štete i pretrpeo.

Sa malinom u niziji je sve u redu, u mom kraju kolko sam čudo cena slična prošlogodišnjoj (vilamet).
 
A jel znate primera radi kako se sad otkupljuju pecurke u mome mestu.....onaj ko ubere na pocetku ima za kilo 800 din......sad trenutno 250 ....u sustini cena je uvek da moze 800.

Kod malina je obrnut slucaj....

Razni pokvarenjaci uticu na cene kod nas.
U sustini sto veceras na prvoj u dnevniku onaj cilac -genije 120 dinara za malinu.........moze al za 300 grama.....tacka
 
Mislim da blokada puteva nije nikakvo resenje. Treba se naci nacin kako da se pomogne onim proizvodjacima koji su pretrpeli stetu a oko cene. Sta se postize blokadom, koga da blokirate i na osnovu cega, kako neko nekoj privatnoj firmi moze da nametne koliko ce nesto platiti, to nema logike... Ni vas niko ne tera da malinu prodate ako vam cena ne odgovara. Mislim da sam hiljadu puta do sada napisao ako vam uslovi igre ne odgovaraju organizujte se, bilo bi puno delotvornije nego represivnim metodama pokusavati resiti problem.

Nece ova sezona ici nimalo lako jer su hladnjace prosle godine jako lose prosle zato su sada svi obazrivi.
 
Lebane bez zvanicne cene ,akontna 100 din.

Rece premijer da smo na evropskom putu,sto znaci da strajkova :

- - - - - - - - - -

Klega PP,

Da li je vama jasno uopste sta pisete.
 
Jako mi je jasno sta pisem, blokade i strajkovi nisu resenje. Ja sam vam resenje ponudio ali vi necete da radite. Puno je lepse i lakse ne preuzimati rizik vec putem ucena i pritisaka probati ostvariti svoje interese. Jer ko da se udruzuje, ko da se organizuje, to kosta i vremena i novca , mora jos i da se radi, mora da se ide na sastanke, mora da se uci da se napreduje a to je tesko, trazi odredjeni napor.. Ko da razmislja o novim tehnologijama GLOBAL GAPu, svezoj malini itd itd. Ovako je puno lepse, kad se nekome nesto ne svidja a on lepo na ulicu pa silom pokusati ostvariti ono sto se zeli. Tako jeste lakse...

Ajde onda i ovi sto proizvode visnju da strajkuju, pa ovi sto proizvode sljivu pa kupinu i tako redom , umesto da radimo i da se trudimo da nadjemo bolja resenja hajdemo svi na ulice...
 
@Pole

Hajde ako mozemo vas komentar da cujemo na ovu situaciju, pocetak je berbe, zasto nema trzisne utakmice, jer ko kome moze da brani za svoje novce da placa i 300 dinara samo ako ima racunicu i ako zna sta ce posle da radi sa tom robom. Makar je na pocetku lako placati jer su kolicine male, sta se desava na trzisrtu voleo bih da cujem...

- - - - - - - - - -

@bojcetic

Ja nudim resenje, za sve postoji resenje ali mora da se radi. A blokirati puteve, javna dobra zbog toga sto neke privatne firme vama nece nesto da plate koliko ste zamislili to samo vodi u anarhiju, niti je demokratski niti je realno ni moralno... Vas niko ne tera da svoju robu prodate ispod cene kao sto niko ni hladnjace nece moci da natera da plate nesto sto ne zele.

Resenje se nalazi u modelu koji sam vam na samom pocetku opisao, jer tada i samo tada vi preuzimate sudbinu u svoje ruke. Pokrenite se... Pokrenite se danas jer ako pocnete sutra vec ste izgubili jedan dan a vremena za gubljenje nemate...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh