Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hajde da vidimo ovako. Ima li ljudi ovde iz sapca i okoline da nam pojasne kakvi su zasadi tamo ima li robe?? Da li je neko obilazio taj kraj. Ova cena od 100 din ima smisla samo ako vam je proizvodnja 200% u odnosu na standardnu.

- - - - - - - - - -

Ako je stanje onakvo kakve info ja imam elixir ili zna nesto vise od nas ili ce ostati bez robe jer 100 din je premalo za stanje na terenu za koje ja znam ,ali hajde da se jave ljudi odande pa da cujemo mozda i ja gresim
Ja sam iz okoline sapca,malina se predaje bez cene rekli su do srede konacna odluka koliko ce biti...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Još ni jedne slike lošeg malinjaka... Pole je obišao 1000km kvadratnih a ni jednu sliku nije napravio...
Dakle, prolazi vreme kada se radilo tri meseca godišnje a živi cele godine... Većina nas stanovnika ove jadne države mora da radi 11,5 meseci da bi živelo... Slično je i celom svetu

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
- - - - - - - - - -

@Pole

Jesam li i ja pozvan da naberem malo za slatko i sok? Rado bih voleo uzivo da vidim vas malinjak...

POSTOVANI g.dine ...Moje iskreno i duboko Postovanje!

Licno cu sa svojom porodicom da Vam naberem 100+? kg probrane maline iz boljih delova malinjaka ,sa medecinskom opremom,u tri puta oprane nove gajbice i dezinfikovane sodom birkabonom ili hidrogenom samo se najavite kad dolazite.

Uz jedan uslov ...da mi date kontakt onih vajnih 3 strucnjaka sto mogu da proizvedu 1kg/maline za 0.8 eura ...da mi daju taj carobni stapic. I potpisujeeeem Da cu za Vas cetvoricu i Vase lepse polovine,posle berbe o mom trosku u naaaaj skupljem hotelu....terevanku do 0.3h posle ponoci .....pa koliki god ceh bio.

Ili bar slicice njihovih malinjaka..? i o tom se moze pricati...?
 
Cela ova malverzacija sa niskom akontnom-pocetnom cenom se radi iz samo jednog razloga, a to je da se 70-80% roda na jugu i drugim krajevima uzme malina po niskoj ceni.To rade svake godine i pali im pa sto ne bi i ove??
 
Hvala svima na dobrim željama.
Ove godine ću raditi sa hladnjačom iz Kraljeva Sicoberry, pa ću da vidim kako ću da prođem...
Tačno je da se bez para ne može, ali mnogo više i bez znanja. Ukoliko nekoga zanimaju detalji, tu je pp
 
Malo je jaka cena za organsku u poredjenju sa konvencionalnom,ko je oglasio takvu cenu?
 
Poslednja izmena:
Verovatno zelje ovih "hrabrih" sto pokusavaju da rade organski (ili ti da sigurno ostanu bez malinjaka).
Zasto kolega ti znaci navoda i potcenjivanje?
Svako ima neku svoju logiku zasto konvencionalna ili organska,moja logika da radim organsku je bila da u dobrim godinama kada originala bude dovoljno hladnjacari nece biti bas "ludi" za Polkom dok za plasman organske nema problema.
Naravno da je teze i da su prinosi manji a rizici veci i da tih +20% bonusa za organsku taj manjak u prinosu ne moze da nadomesti i pokrije ali to ne znaci da se mi odricemo veceg prihoda zato sto nam je IQ "kao sobna temperatura"...ja samo pokusavam da gledam u buducnost malo dalje od nosa,da li sam u pravu ili nisam vreme ce pokazati.
 
A sto je najgore, do sada bukvalno sve pisano na ovoj temi moze da pocinje sa "VEROVATNO" jer skoro ni u šta niko ovde nije siguran :D samo nagađanja
Inace, podrzavam sve organsko :)
 
@Pole
Kad se budemo videli mozemo pricati na tu temu oko troskova proizvodnje a licno cemo da odemo kod ljudi koji to rade.

@Srb1n
Pametno razmisljate. Organska proizvodnja je buducnost jer se sve vise trazi. Iskreno bio sam do skoro skeptican i nepoverljiv prema tome sve dok se nisam nasao igrom slucaja na sastanku sa par ljudi koji dosta voca koriste za proizvodnju raznih preradjevina od marmelada i sokova pa do vocnih punjenja. Svi su rekli da im iz godine u godinu raste potreba za organskim proizvodima, ljudi koji imaju novca vise vode racuna o sebi i svom zdravlju, trude se da se sto zdravije hrane.
 
Meni je smesna cena za konvencionu, iako znam sta ljudi rade, prskaju cim stignu i kad stignu, i upravo to ce i da se obije o glavu proizvodjacu, cast izuzetcima. Razlika je mozda i realna, jer npr moja malina je 100% organska bez vestackih djubriva i nedozvoljenih preparata, ne ocekujem prinos kao u konvencionoj proizvodnji ali mislim da cu biti zadovoljan.
 
Meni je smesna cena za konvencionu, iako znam sta ljudi rade, prskaju cim stignu i kad stignu, i upravo to ce i da se obije o glavu proizvodjacu, cast izuzetcima. Razlika je mozda i realna, jer npr moja malina je 100% organska bez vestackih djubriva i nedozvoljenih preparata, ne ocekujem prinos kao u konvencionoj proizvodnji ali mislim da cu biti zadovoljan.
Ako nemas sertifikat da ti je organska,nista ti ne znaci sto je ne prskas....Dobices od otkupljivaca 20-30 dinara vise i to ti je to,a on ce debelo zaraditi na tvojoj malini....Izvinjavam se,malo smo izasli iz teme.
 
@Pole
Kad se budemo videli mozemo pricati na tu temu oko troskova proizvodnje a licno cemo da odemo kod ljudi koji to rade.

@Srb1n
Pametno razmisljate. Organska proizvodnja je buducnost jer se sve vise trazi. Iskreno bio sam do skoro skeptican i nepoverljiv prema tome sve dok se nisam nasao igrom slucaja na sastanku sa par ljudi koji dosta voca koriste za proizvodnju raznih preradjevina od marmelada i sokova pa do vocnih punjenja. Svi su rekli da im iz godine u godinu raste potreba za organskim proizvodima, ljudi koji imaju novca vise vode racuna o sebi i svom zdravlju, trude se da se sto zdravije hrane.

Slozicete se samnom da je malina skupa hrana, potrosaci su bogati, e kad je vec placaju skupo sto nebi bila 100,% zdrava
 
Evo jada i bede kod komsija

d80aaaa54af7ec73d3f80c2248e877dd.jpg


Samsung A5
 
Ja bih podržao ovaj koncept akontne cene... Neka bude 100 dinara. Ali da se jasno definiše koliko % od cene preko toga ide proizvođaču a koliko hladnjači. I da postoje organi koji će garantovati da to sve bude transparentno, bez nekih duplih računa i šta ti ja znam čega... Ovo bi bila neka sigurnost i jednima i drugima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh