Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Stock 84

Koliko taj na pijaci moze robe da proda danas a koliko maline ima Srbija ? I dalje stojim iza svojih reci sveza malina spremljena za izvoz moze da se plati izmedju 3-3,5 eura ali treba da se radi nece niko umesto nas da dodje to da uradi. Dok mi radimo na kolicinu i zamrznuto Poljaci, Bosanci, Cileanci, Spanci uzese pare sa svezom robom.

@MalinaArilje

Cena proizvodnje maline je 0,80 eur meni potvrdjeno od vise ljudi ozbiljnih i iskusnih proizvodjaca. Ova cena ukljucuje da ce i vlasnik plantaze deo poslova uraditi sam ali znacajan deo ipak platiti.


I nesto oko cene. Prosla godina nije bila bas najsrecnija za hladnjace, jer mnoge docekuju predstojecu berbu sa velikim minusom od prosle godine. Novca nece bas biti kao proslih godina... Imamo neprodate robe na lagerima sirom srbije negde oko izmedju 10-20.000 tona. Imamo Poljsku ciji je rod pod znakom pitanja. U ovakvoj situaciji niko nece bas smeti tako lako da kupuje robu i da rizikuje , mislim da ce se sacekati Poljska berba i da ce se tek posle toga znati prava cena a do toda bice akontna cena.


@Pole

Zasto je ne plati ako moze? Jedno je pricati price a sasvim drugo je realizovati nesto. Ja mogu da vam da napisem da je malina i 5 eura ali ne mogu to da realizujem niti bilo ko moze... Sta tamo nekog kosta da vama isprica lepu pricu da bi u vasim ocima ispao "simpatican" dobar i posten ali zaboga drugi mu brane... To su besmislice i tako jeftini trikovi...

@Ariljac80

Sta je sada cena griza mozemo li da znamo ako ste upuceni, podelite to sa nama...
 
Poslednja izmena:
@Stock 84


@MalinaArilje

Cena proizvodnje maline je 0,80 eur meni potvrdjeno od vise ljudi ozbiljnih i iskusnih proizvodjaca. Ova cena ukljucuje da ce i vlasnik plantaze deo poslova uraditi sam ali znacajan deo ipak platiti.


@Pole

Zasto je ne plati ako moze? Jedno je pricati price a sasvim drugo je realizovati nesto. Ja mogu da vam da napisem da je malina i 5 eura ali ne mogu to da realizujem niti bilo ko moze... Sta tamo nekog kosta da vama isprica lepu pricu da bi u vasim ocima ispao "simpatican" dobar i posten ali zaboga drugi mu brane... To su besmislice i tako jeftini trikovi...

@Ariljac80

Sta je sada cena griza mozemo li da znamo ako ste upuceni, podelite to sa nama...


Taj ko tiiiii je pricao 0.80 eu je ili neka neznalica ili je hvalisavac ili Vas je podjebavaoooo!?

A ......zasto neko ne plati vise ....Vi razno razni poznavaociiii prilika ...ODLICNO znate zastoooo...al se pravite Tosee! Stoga ne bih ni ja javno iznosio razloge! Nebi bilo bas pametno!

Jos da dodam da malinu bez obecanih min 230d/kg ...ne beeereeem ...taman da sam jedini L...k na svetu ?

A sa svojom grupom beraca se dogovorih da u sredu i cetvrtak obavimo borbu sa korovima malo ih ima i lastarima, a za subotu da se iskupi ceeeelaaa grupa njih 45-52+? (tolika je u spicu)+ objava preko lokalnog radija poziv domacicama iz grada da dodju i naberu sebi kolko im treba maline za sokove i dr. bezplatno ( na poklon dajem prvu berbu ) ako se cena ponudi niza od 230 din.

Mada vec dobijam nagovestaje da do toga nece doci>>>? ??? Dobicu tu min. cenu na koju se nekako uklapam...!

ALO...! Malinjak mi nije naj bolji u zadnjih 6 god .ALIII je madju najboljimaaa..pa to valjda viditeee svi koji hoce da vide ...? a moj kompo mi izracunava proizvodnuuu cenu od 104 do 124 din. BEZ mog rada i moje porodice. Mozda mi kompo ne vaaaljaaa...kupi te mi drugi mooolim VAS! A samo moj rad je izmedju ostalih teskih radova po naj teze pada ...folijarni tretman 10-ak+ puta nocu od 20h nekad i do 02 h posle ponoci...Mozda umesto ferge da imam Antonija ili ferarija sa karbon kabinom to nebi bila neka muka....ALI sa ponudjenom cenom KOLIKOOO god mi treba da bih nabavio Ferarija????? Zanesoh se Oprostite mi!
 
Poznavalac, aj mi samo objasni ovo za proizvodnu cenu od 0,8...ako deo posla sam obavi??? Pa zar kad vredan čovek sam radi to se ne računa? Kada moja porodica i ja po 7 dana klečimo i plevimo travu... Ili se grebemo dok režemo ili vežemo. Ili dok beremo na 40 stepeni??? Mnogo ceniš svoje vreme, pa zar misliš da naše koje provedemo u malinjaku radeći ne treba računati. Po toj računici nama je dosta i 100 dinara, a ovima što plaćaju radnike dati 200, jer su oni imali troškove???
Što se cene tiče, još ništa nema... Moja pretpostavka je da će krenuti sa nižom cenom, dok ne utvrde količinu... E a kad budu videli koliko manje maline ima, ko zna gde će nas to odvesti.
 
@Pole

Ne bih rekao da su hvalisavci ali hajde, ljudi ozbiljno rade velike povrsine i imaju dugogodisnje iskustvo.

@milos2506
To znaci da na proizvodnu cenu od 0,80 eura ne moze bas sve da se plati mora nesto i on da radi, malo da se zasucu rukavi. Svaki rad se racuna pa i to kad vasa porodica radi... Pa to sto radite ne radite za nekoga drugoga vec za sebe i naravno da se racuna.

Ja sam napisao samo kakve informacije ja imam od ozbiljnih ljudi a vi ne znam zasto to vama smeta... Svoj rad racunajte koliko zelite i mozete kao Pole i da robu ne berete ako vam cena ne odgovara ili mozete svoju robu da zamrznete pa da je posle skuplje prodate sve opcije su u igri. Pokrenite se, budite aktivni, rizikujte... Nemojte u svakom mom postu gledati kako moje reci mozete da izvucete iz konteksta.

Jos nesto 100% realnu kalkulaciju da napravite ne moze skoro niko, jer nikada se ne moze bas sve uracunati...
 
Da li je negde u Srbiji pocela berba i predaja maline u hladnjace (ne napijacne tezge)?Ako jeste, gde i po kojoj ceni ?Molim pisite o tome!Vecina nas gotovo sve znamo o malini,i to citamo iz dana u dan,a o trenutnoj ceni koja je i najbitnija ,nigde ni slova.
 
Nece se cena ni znati, verovatno bice akontna osim ko bude hteo da proda robu za placanje na vagi...

- - - - - - - - - -

@Pole

Jesam li i ja pozvan da naberem malo za slatko i sok? Rado bih voleo uzivo da vidim vas malinjak...
 
Hladnjaca bella9 okolina sapca vec uveliko otkupljuju cenu jps nisu izneli. Elixir akontna cena 100din.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Hajde da vidimo ovako. Ima li ljudi ovde iz sapca i okoline da nam pojasne kakvi su zasadi tamo ima li robe?? Da li je neko obilazio taj kraj. Ova cena od 100 din ima smisla samo ako vam je proizvodnja 200% u odnosu na standardnu.

- - - - - - - - - -

Ako je stanje onakvo kakve info ja imam elixir ili zna nesto vise od nas ili ce ostati bez robe jer 100 din je premalo za stanje na terenu za koje ja znam ,ali hajde da se jave ljudi odande pa da cujemo mozda i ja gresim
 
Akontna cena sama rec joj kaze da je pocetna ali ne i definitivna smirite strasti u utorak ce se znati cene, a da se sadilo svuda po Srbiji sadilo se, i lekari i opancari i biznismeni i uciteljice postali su vocari maline od vojvodine do vranja svuda, bice zaista veselo.(a da se zaradjivalo zadnje tri godine brate jeste, da odradimo jos ovu sezonu preko 200 dinara pa cemo se iduce dogovoarti sa svetskim trzistem) Za krops svi pricaju da ce staviti 100 dinara pocetnu kao i ovi u sapcu.
 
Kako se lagano otkrivaju hladnjacari kojima je ostala roba od prosle godine...
Bez blama...
A mi proizvodjaci?
 
Namera koju sam imao, sa bajatim vestima na prethodnoj strani jeste vase budjenje kolege. Vidim da uspeva. :ppozdrav:
 
hahhaa roba otisla hladnjacar i to po lepoj ceni. Cak je nesto i ostalo posle svih troskova do sad. Nego reci mi ta hladnjaca sweet home tamo kod vas kakva je nudila mi neku saradnju za ovu godinu?? raspitao se kod par ljudi kazu da su veoma neozbiljni i da samo gledaju kako jeftinije da kupe robu pa sam odustao necu sebi bedu na vrat da navlacim. Reko mozda me lazu pa da te pitam posto si iz tog kraja??. Inace sto se cene tice cim bude nesto provereno dobicete ovde jos uvek se nista ne zna za teritoriju Arilja.

- - - - - - - - - -

Ako ima jos proizvodjaca koji kupuju original javite se da se druzimo ove sezone trebace mi neki proizvodjac da mu prodam ovogodianji original. Hahhahaha

- - - - - - - - - -

Ljudi stvarno sad najiskrenije zajebite se pa napravite mini hladnjacu. Ja radim tek par godina uglavnom sa svojom robom ali kakve sam ljude sretao u ovom poslu da ne pozelite na 100m da vam pridju najiskrenije vam govorim necu dalje polemisati ko zna sta bih mogao da napisem
 
Inace ,dadoh prve kilograme veceras ,na otpremnici sto se tice cene pise AKONTNA CENA, ali nema ni brojkama niti slovima kolika je. I sta reci nego li * banana drzava*.::sramota::
 
Koliko je meni poznato po mačvi su malinjaci ok. Nisam još čuo da se neko žalio na mraz......počela je berba polako predaje se , a što se tiče cene još ništa. Pominje se taj famozni utorak tako da ćemo videti. Odoh da spavam ustajem rano da vozim berace u malinjak.......
 
Hajde da vidimo ovako. Ima li ljudi ovde iz sapca i okoline da nam pojasne kakvi su zasadi tamo ima li robe?? Da li je neko obilazio taj kraj. Ova cena od 100 din ima smisla samo ako vam je proizvodnja 200% u odnosu na standardnu.

- - - - - - - - - -

Ako je stanje onakvo kakve info ja imam elixir ili zna nesto vise od nas ili ce ostati bez robe jer 100 din je premalo za stanje na terenu za koje ja znam ,ali hajde da se jave ljudi odande pa da cujemo mozda i ja gresim

...Sto posto sam u pravu po mojoj proceni ...10.% malinjaka je okeeej i moj je mozda nesto bolji od predhodnih god . i oko 20% je neka srednja zalost ..ostali je jad i tugaaa......mnogi malinjaci nece dati ni 1.5kg/m/d ...al se tese da ce biti vise. Evedentno je da ove god. je prva berba na mnogo malinjaka ...al i od njih je vecina sa veoma niskim potencijalom.

Pre 20-ak dana sam obisao sa lokalnim poznavaocem prilika ..preko puta mene je poznati Marin...celu Macvu ,Pocerinu i deo Jadra... A danas sam obisao 15-ak malinjaka u okruzenju ... stoga tvrdim da je tako ..... sve drugo sto Vam pricaju ...laz je. ii lobiranje.

A koliko sam merodavan za procenu ..proverite tako sto pustite bilo kakvu sliku nekog malinjaka i procenjujmo svi skupa koliko taj malinjak ima potencijala po 1/m/d. Tako ce da se uverite u moju merodavnost.

Ponavljam vec receno u utorak ce.... Veliki brat startovati sa cenom od 160-180 din .... ponavlja se cini mi se 2008 god kad je startovala cena od 1.5 a zavrsila sa 2.5 eura ....

Jos bih dodao ALO malinari ....kako bastrate sa matematikom..? prve berbe su 15 do 20 kg na dan po osobi dnevnice su 2000+? din ...2000;15kg=133 din 1 kg/ berba ....alo koliko Vas je kostalo do berbe...? P a kako uopste mozete nositi na akontnu cenu...? Sta to nije u redu sa mnom ili sa onima sto nose svoju malinu po tim cenama...?

Molim nekog da mi pojasni sta se sa mnom desava ....uvazicu bilo kakvo pojasnjenje..?

Cena od 160-180 din je Ujedinjavanje OPOZICIJE ...znam da je mnogima to tesko razumetiii....al zaista ne mogu ni smem to pojasnjavatiiii.. Ako se cena zavrsi sa 2.5 eur ...znaci ce da se opozicija nije ujedinila..?

Bice velikog s.x.a ove god u svom vocu ...zivi bili pa videli.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
MILOS 2506

Pa zar kad vredan čovek sam radi to se ne računa? Kada moja porodica i ja po 7 dana klečimo i plevimo travu... Ili se grebemo dok režemo ili vežemo. Ili dok beremo na 40 stepeni??? Mnogo ceniš svoje vreme, pa zar misliš da naše koje provedemo u malinjaku radeći ne treba računati. Po toj računici nama je dosta i 100 dinara, a ovima što plaćaju radnike dati 200, jer su oni imali troškove???


Ja skoro nisam procitao nesto bolje na ovom forumu...

Ako placam radnika i 150 din.po satu,po mojoj logici moja porodica i ja treba da imamo isto po 150.din po satu...... i kad i to platim sebi i svima mojima koji su radili sve dane cele godine a ne samo berbu... TREBA DA OSTANE NEKA ZARADA od par hiljada evra jer je to u stvari KLJUC cele price...Ako tih par hiljada evra nema,zasto bi gajio malinu i nervirao se bez veze...Otisao bih kod drugog da radim za onih 150.din po satu...
Nadam se da sam bio jasan...ako gresim molim Vas ispravite me...

- - - - - - - - - -

I moram jos nesto da dodam...

Ako zivimo u fiskalnoj drzavi....da uprostim malo... i ja kad kupim nesto od nekoga...taj mora da mi izda racun kolko to kosta i ja mu to platim...Kako onda mi prodajemo malinu nekome za nepoznatu cenu...Da li to znaci da ja sutra mogu u prodavnici kupiti 3 hleba I dati 10.dinara AKONTNO...pa za 10 dana da doplatim ako mi se nakrivi u levo jos 2.dinara a ako se savije u desno jos 100.dinara...Ovo je smejurija od drzave,postenije je reci malina kosta 50 dinara kome se svidja neka je proda a kome ne nek je prodaje kome hoce ali AKONTNO eeeeeeeeeeee ljudi ajmo svi od sutra da uzimamo robu po SRBIJI akontno....

pozdrav
 
Druze hladnjaca Sweet home iz Brusa, (Batote)ni malo nije neozbiljna. Rade posteno, direktni izvoznici, imaju svoje plantaze maline u Brusu, robu placaju odmah ili par dana se ceka, dosta su pouzdani, preporuka za saradnju, a sad za cenu moras da se dogovoris sa njima, dogovor postuju i precizni su.

Sto se cene tice , hladnjacari kazu ovi po Brusu , da ne bi trebalo da krene ispod 150, i na tu cenu se kao uklapaju, ali da to opet zavisi od velikih igraca. Ja iskreno mislim da ako daju ispod 150 , to bi bila pljacka ali bukvalno.

P.S. Moje misljenje je da nema potrebe da se svadjamo medjosubno jer se nalazimo u istoj poziciji svi :) Primetio sam da se neki raspravljaju ovde :)

Narocito je nebitna rasprava oko cene kostanja proizvodnje maline, jer od nje ne zavisi cena maline. Cena zavisi od ponude i potraznje :) (pod uslovom da nema monopola ovih sto kupuju). Dakle ,,realna cena,, ne postoji , vec je cena odnos postene ponude i potraznje.

Kada kazem ,,posteno,, mislim da nema me]usobnih dogovora hladnjacara da daju nisku cenu nama, kako bi oni zaradili extra profit.

Ove godine u Brusu 30 % manje maline nego prosle.

A dok ne saznamo konacnu cenu, evo jedne slike mojih malina iz Brusa, :)
attachment.php
 
Poslednja izmena:
@Pole

Ne bih rekao da su hvalisavci ali hajde, ljudi ozbiljno rade velike povrsine i imaju dugogodisnje iskustvo.

Dečko, kada ti budeš ušao u malinjak i budeš radio u malinjaku onda si spreman da se upuštaš u ovu diskusiju. Ovako, kako stoje stvari, ti razgovaraš sa ozbiljnim malinarima, a ovde su svi neozbiljni zato možeš da daješ savete (ovo je sarkazam). Sada možeš da kaže da si ti realan i da realno gledaš na tu sliku. Ali nisi, moraš da shvatiš da nisi, jer nemaš crno ispod noktiju, nemaš trnja po jagodicama prstiju, nemaš ogrebotina, ne udaraju te kamenčići dok kosiš, ne ubadaju te pčele, ne kloniš se zmija, nemaš žuljeve po dlanovima, nemaš problema sa leđima, nemaš opekotine od sunca, nemaš još dosta toga.... Kada sve to budeš imao i te gazde o kojima pričaš javi se i učestvuj u diskusiji.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh