Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas pricam sa komsijom, treba da bere prvu malinu, kaze da se po macvi prica 200-250 dinara. Dal je to samo njegova zelja pa cuje sto bi voleo ili je realnost, videce se za par dana.
 
Cena ce se znati najverovatnije u utorak,tako sam ja cuo, i nece biti dobra za prozvodjaca,samo ostaje da se vidi koliko losa ce da bude.150 -160,nece verovatno krenuti sa vecom cenom,ako posluzi vreme i bude dobar kvalitet ,i ode gore cena,to je za nas kraj cena kao i prosle godine.Samo sto prinos nije kao prosle godine.
 
558 oces cene evo ti malo cena 100 (krops)130 zapadna srbija (price) leskovac 140dinara (plase se da ce biti krajnja tamo) 210dinara loznica,230 macva i 280dinara moja zelja. Jesi li dobio cene e to ti je trenutna situacija jer cene tacne nema jos uvek.
 
U Miločaju, Miker je u pitanju.

marko17
Sigurno je posađeno prošle godine u junu, mogu i slike da se vide iz tog perioda. Za koji dan dižemo još 2 ha.
 
QUOTE=Frambuesa;1259202]Zasad je perfektan ,jedan od najboljih koje sam video,Cestitam.
Ali,MOLIM Vas pridrzavaj te se teme Plasman I cena maline u 2017 god.

[/QUOTE]

Po cemu perfektan i najbolji molim te objasni mi prosvetli me. To sto je neko imao da ugruva silu para pa da sve na oko izgleda extra je li to??? Malina nije nista posebno mada je ipak prva godina. Ljudi su uspeli da nabiju miker da istera za sezonu izdanke sto ukazuje da imaju veoma iskuanog agronoma koji vodi ceo posao jer ovo pocetnik ne moze da uradi. Dajte ljudi malo realnosti u postovima. Evo kod mene ima zasad borovnice od 1.3 hektara ma milina ga je videti ja uzivam samo da ga gledam. Posadili ga ljudi koji zive u gradu puni kesa znaci zemlje do sad nisu videli. Imaju agronoma radnike do sad upucali preko 50k evra. Nije nista tesko postici sa parama druze. Nemam ja nista protiv tih ljudi kao ni ovih ovde slika koje je covek postavio. Imaju finansije ulazu ljudi rade svaka cast, ali ako je ovo jedan od najboljih zasada koje si video onda nisi video nista. Ako budes dolazio ikada u Arilje svrati do firme Jasmil oni proizvode ves extreme intimo na 20 meta od njihove firme je malinjak koje najbolji koji sam ja video pa uporedi. Ako ima ovde ivanjicana ariljaca neka potvrde pricu malinjak izgleda nestvarno i voleo bih da se vlasnik javi ovde da nas malo upozna sa procesom rada. Nema ni betonske stubove ni mrezu niti izgleda ovako dobro na oko ali brate kada vidis red sirinw prwko 1.5m zamislis se sta ja koji moj radim. Ludacki dobra malina

- - - - - - - - - -

Ima zasada koji u prvoj godini davali preko 200 pa i preko 250 kg e to je fascinantno ovo je samo masovna proizvodnja koja postaje sve izrazenija kod nas jer se dosta ljudi odlucuje uloziti doata novca u malinu. I to ce sve tako ici dok cena bude ovako visoka kad dodju(a nadam se da nece) par godina da se cena sroze ispod 1.5 evra ovakva proizvodnja postaje totalno nerentabilna jer kada sve odrade radnici pri niakoj ceni kostanja proizvoda nema isplativosti. Nagledao sam se x primera ovakvih zasada koji su napustani kada zaredja losa cena dve godine.

- - - - - - - - - -

Mada zadnjih godina cena i ne ide tako nisko. Takodje ovakva vrsta proizvodnje mora da se tera u viske prinose radi ekonomske isplativosti(mislim na blizu ili prwko 200kg po aru) jer su startna kao i godianja ulaganja dosta veca neko kod atandardne porodicne proizvodnje

- - - - - - - - - -

Jedan savet za ove ljude posto vidim da imate novca da ulazete izgradite hladnjacu zamrznite svoju robu mozete sigurno da dobijete na tu kolicinu 30centi za miker preko cene sveze ako napravite dogovor sa nekom hladnjacom oko celokupne proizvodnje u originalu,ili cuvate pa pokusate da prodate za vise ali najsigurnija je prva varijanta. Ugovorite da isporucite ceo ros vase maline u zamrznutom stanju i tako povecate zaradu. Pozz i srecno
 
Za sve kolege koje mozda nisu procitali naslov foruma :plasman i cena maline u 2017 g.Molim Vas pisite o tome.
Postoje i naslovi Malina razno doduse zakljucana je,pa molim da se ista otkljuca jer smo postali dosasdi i pravi smaraci sa ovim nazovi komentarima.Ja sam netrpeljiv,ljubomoran,zavidan i sve sto drugi nisu.
Cenu i plasman slabo ko pominje?Samo malogradjanstina vidi moje zasade ..... poslato sa S8,Iphone itd.Ja kao treba da padnem na teme ?Pridrzavajte se teme ako umete da je prepoznate.
 
Isto i u Kraljevu na pijaci 400din/kg u posudama od 500gr/200din. Isto je tako bilo u ovo vreme i prosle godine...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Nemojte postavljati stare vesti .Linkove koje postavite,bez ikakvog komentara ce biti sklonjeni.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh