Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljudi aj polako da ne lupetamo gluposti. Prvo ovaj iz federacije je budala i tacka ne vredi trositi reci na tog lika.

Da li je budala ili ne nije moje da sudim,ali taj isti "ekspert iz oblasti sektora jagodičastog voća i predavač s oglednog poligona za istraživanja pri Poljoprivredno-prehrambenom fakultetu u Sarajevu Adnan Maličević" koji "pljuje"nase malinare po Bosanskim novinama vam (nam) se mota po Arilju i Uzicu i drzi predavanja o uzgoju maline sto samo po sebi govori neke stvari.
Ukucaj na youtube "malina moze vise" i iskocice ti Malicevic u Arilju kao AV kad ukljucis TV.
Da se nadovezem na pricu kolege @Frambuesa o norovirusu koji se nekako "javlja" samo u malinarstvu gde smo konkurentni a nema ga recimo u pecurkama-gljivama koje takodje izvozimo mahom u Italiju i Nemacku.
Po ovome ispada da prljavije ruke ima i manje higijene odrzava nas berac maline nego berac gljiva u sumi...
Kod nas u hladnjaci najavljuju rigorozne kontrole za ovu godinu,ranije je bila praksa da se kontrolise grupni uzorak dok se ove godine najavljuje kontrola svake predate ture malina.
 
Da li je budala ili ne nije moje da sudim,ali taj isti "ekspert iz oblasti sektora jagodičastog voća i predavač s oglednog poligona za istraživanja pri Poljoprivredno-prehrambenom fakultetu u Sarajevu Adnan Maličević" koji "pljuje"nase malinare po Bosanskim novinama...
Pa tako se i ovde pljuju ostale, a najviše poljske maline....


Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
@MalinaArilje
Sve poslove osim branja uradim porodično ili sa prijateljima uz pomoć jedni drugima, znači plaćam samo branje uz opet naš rad i tada.
Ipak ne može da se zaradi kao i ranije na istoj količini ubrane maline, jer se u poslednje vreme usled pojave više bolesti i insekata nameće i viši broj zaštita sa sve većim brojem preparata, plus razlike u cenama hemije koje u kontinuitetu rastu.
Kako god okreneš cena koštanja je veća i više taj famozni 1,50 evro na duži period nije opravdan, prosto ne može da garantuje ništa. Kao psihološku sigurnost da ne bi bilo oscilacija na dole u ceni da, ali za sve ostalo više ne.
 
Adnan Maličević nikada u svojim predavanjima nije rekao ništa što već mi sami nismo rekli... Šta, kao ne znamo da se prska svim i svačim i kada treba i kada ne???
Čovek je na tom predavanju u Užicu ispričao sjajne stvari, e sad to što smo mi dozvolili da nam u prestonici maline nove tehnologije drže stranci, to je naš problem a ne njegov. On je tu došao zato što ga je neko zvao.
 
Da li je budala ili ne nije moje da sudim,ali taj isti "ekspert iz oblasti sektora jagodičastog voća i predavač s oglednog poligona za istraživanja pri Poljoprivredno-prehrambenom fakultetu u Sarajevu Adnan Maličević" koji "pljuje"nase malinare po Bosanskim novinama vam (nam) se mota po Arilju i Uzicu i drzi predavanja o uzgoju maline sto samo po sebi govori neke stvari.
Ukucaj na youtube "malina moze vise" i iskocice ti Malicevic u Arilju kao AV kad ukljucis TV.
Da se nadovezem na pricu kolege @Frambuesa o norovirusu koji se nekako "javlja" samo u malinarstvu gde smo konkurentni a nema ga recimo u pecurkama-gljivama koje takodje izvozimo mahom u Italiju i Nemacku.
Po ovome ispada da prljavije ruke ima i manje higijene odrzava nas berac maline nego berac gljiva u sumi...
Kod nas u hladnjaci najavljuju rigorozne kontrole za ovu godinu,ranije je bila praksa da se kontrolise grupni uzorak dok se ove godine najavljuje kontrola svake predate ture malina.
Gledao sam to predavanje iz Užica i to više puta, a gledao sam i kako ga ljudi prate, kako upijaju svaku rijeć.Ljudi koji su vrlo vrlo iskusni malinari. Pa zašto ga onda s onoliko pažnje slušaju ?? Zato što ima mnogo toga što ti iskusni malinari ne znaju a on zna, zato što ti ljudi hoće da znaju još više a ne da se qurće i pametuju kako su oni pokupili svu pamet ovog svijeta. Taj isti Maličević je u BIH tj. u Bugojnu svojim znanjem i pameču napravio višemilionski vrednu firmu Heko Fruit .
Taj isti Maličević je 25.05.2017 pozvao predstavnike Zorke Eliksir u Sarajevo na PPF da prezentuju nova mineralna đubriva i da ih prodaju na tržištu BIH . Bio sam na toj prezentaciji a prof. Maličević je dodatno objasnio zašto su nam ta đubriva potrebna i na sva usta ih hvalio. Ako vam ovakav stručnjak ukaže na greške to ne znaći da pljuje po vama pa zato vaša mržnja nije na mjestu.

- - - - - - - - - -

https://www.klix.ba/biznis/privreda...-nema-potrebe-za-brigu-i-ogorcenost/170601046

vezano za prizvedene tone.
 
Ima on svoje razloge gostovanja i ništa ne radi iz dosade ili razonode.
Prezentacija đubriva i njihova prodaja su nešto drugo i to nema veze sa ljubavlju prema nekome, niti želju da mu se pomogne. U krajnjem slučaju, odavno se on već okrenuo drugom proizvođaču.
Ako to malo ljudi koji prisustvuju "predavanju" nekome pretstavljaju sve malinare Srbije, onda bi trebalo da dođe i gostuje u Srbiju, u malinarski kraj i vidi kako to izgleda, kada okolo osim poneke sada već retke njive krompira, vidite maline, maline i samo maline.
Ako mlataranje rukama i nogama, čučanje, čupanje, sečenje, itd... nekome pretstavlja neko specijalno predavanje, onda bi taj ponekad trebalo da prisustvuje nekom ozbiljnom i profesionalnom.
Ponašanje ljudi koji su prisutni na takozvanim predavanjima, odražava samo ljubaznost i gostoprimivost prema onome ko dođe u ove domaćinske krajeve, u kojima je on i gostovao. Tako bi dočekali bilo koga o bilo čemu da pričao, a opšte je poznato da kod nas slobodno može da gostuje "i ala i vrana" iz svih mogućih sfera i oblasti.
Ne kažem da ono o čemu on priča nije tačno, niti da nije korisno, ali apsolutno nije ništa novo niti nešto neznano.
Ovo bi bilo slično kao da nas počne učiti kako da zaigramo Užičko kolo ili Moravac, kako da zapevamo izvornu pesmu sa Rudnika, Zlatibora ili Golije.
 
Gledao sam to predavanje iz Užica i to više puta, a gledao sam i kako ga ljudi prate, kako upijaju svaku rijeć.Ljudi koji su vrlo vrlo iskusni malinari. Pa zašto ga onda s onoliko pažnje slušaju ?? Zato što ima mnogo toga što ti iskusni malinari ne znaju a on zna, zato što ti ljudi hoće da znaju još više a ne da se qurće i pametuju kako su oni pokupili svu pamet ovog svijeta. Taj isti Maličević je u BIH tj. u Bugojnu svojim znanjem i pameču napravio višemilionski vrednu firmu Heko Fruit .
Taj isti Maličević je 25.05.2017 pozvao predstavnike Zorke Eliksir u Sarajevo na PPF da prezentuju nova mineralna đubriva i da ih prodaju na tržištu BIH . Bio sam na toj prezentaciji a prof. Maličević je dodatno objasnio zašto su nam ta đubriva potrebna i na sva usta ih hvalio. Ako vam ovakav stručnjak ukaže na greške to ne znaći da pljuje po vama pa zato vaša mržnja nije na mjestu.

- - - - - - - - - -

https://www.klix.ba/biznis/privreda...-nema-potrebe-za-brigu-i-ogorcenost/170601046

vezano za prizvedene tone.
Kolega vrati se na post #1085 pa procitaj redom(da ne spamujem kopirajuci skorasnje postove) i videces da o nekoj"mrznji" nema ni govora,niti sam dovodio u pitanje njegovu strucnost.Da li je on najstrucniji i da li mi nemamo nikog strucnijeg o tome se moze raspravljati...
Sva njegova predavanja sam odgledao(neka i vise puta) i izvukao ono sto je primenjivo u mojoj situaciji,ima korisnih saveta ali ima i lupetanja..
A sto se proizvodnje tice "zvanicnih podataka" ima koliko hoces(nusprodukt slobodnog novinarstva i demokratije) pa svako pise sta mu odgovara ali na kraju se svodi na ovo.. kako ste vi proizveli vasih 25.000t tako smo i mi proizveli i izvezli nasih 110.000t.:bravo:

08. 05. 2016
"Ministar privrede Željko Sertić izjavio je danas da je Srbija prošle godine izvezla 110.000 tona maline i ostvarila 280 miliona dolara dobiti."

http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/sertic-srbija-je-svetska-elita-u-proizvodnji-maline/991er4r
 
Malina arilje....mnogo si kontra-diktoran ...pa ispade puno lupetanja?

Hajde molim te objasni mi svoj post ne razumem te nista?? Hvala

- - - - - - - - - -

Za ovog strucnjaka iz federacije ne vredi trositi reci ljudi sta vam je. Ocigledno mrzi sve sto je srpsko ,a to dobro prolazi tamo kod njih. I najjace kad covek kaze da su 150 godina ispred Srbije ali po cemu??? Takve ljude samo treba ignorisati. Ne moze on da zna vise od nas koji se bavimo malinom i po 50god i nasih strucnjaka ovde tako da uvek je svuda bilo ovaca za sisanje tako ce uvek i biti. Uvek ce se pojavljivati neki novi kobajagi strucnjaci koje ce vas uciti onome sto vec znate ako bar 10god radite malinu.

- - - - - - - - - -

Nije malina programiranje pa da se non stop obnavlja znanje. Jedino sto se kod maline menja je hemija i djubrenje sve ostalo je isto. Ni strucnjaci ne mogu da vam pomognu kada nas priroda iznenadi sa ovakvom godinom. Zato polako ucite od avojih malina jer svaka parcela je razlicita i trazi nesto drugacije od bilo koje druge. Da li je to kolicina vode,vremw cupanja zaperaka, zastita od odredjenih stetocina svaka je drugacija.

- - - - - - - - - -

IHahhahahaa druze moj ne mogu da trazim post da citiram pa on ih hvali na sva usta zato sto je dobio pare. A joj narode ala si naivan. Da hvali eurofertile ili haifu pa da razumem to su najbolja djubriva na nasem trzistu ali elixir joa nije za tu utakmicu. Takodje da upozorim i yara gubi kvalitet pocinje muljaza velika i budite oprezni sa tim djubrivima. Jedina djubriva koja jos uvek zadrzavaju kvalitet su haifa i eurofertil i njih mogu da preporucim

- - - - - - - - - -

Ta hladnjaca u Bugojnu je produznica jedne velike srpske firme necu navoditi koje. Ljudi nemojte se zamarati nebitnim stvarima nego dajte ako ima ko jos informacija sa terena sta se desava sa cenom jer nam sezona krece

- - - - - - - - - -

Evo procitah i ovaj tekst iz klix.ba valjda se tako zove sajt i kolicine su izlupetane samo tako. Bosna proizvodi 25k tona isto koliko i poljska 150k tona. Mi ponekad i stignemo na 80 pa ajde da im to ne uzmemo za zlo.
 
Mislim da je ipak najgora stvar kad misliš da znaš sve a svi ostali ništa. :sjasi:

- - - - - - - - - -

ili jednostavnije, složio bih se sa g. @polom.
 
A ja kao i većina misli da ste vi malo otišli off topic :) Prebacili ste celu jednu stranu ove teme bez da je ijednom pomenuta cena ili slično... To ko proizvodi kakva djubriva i ko ih za koga prodaje mislim da treba da se piše u temi za djubrenje...

Bez uvrede, ali čitam ovih dana i gledam kretanje cena jagoda, tresanja, itd, ljudi tamo samo pisu, "Ovde je danas toliko, tamo je toliko, sutra se predlaže toliko, na kvantašu je toliko, itd.."

Zašto je potrebno izlagati ovde referate k'o u skupštini... Replika na repliku i još po dve replike na neki post od pre 3 strane koji je imao repliku na nečije nagadjanje neke replike... :osmeh:
 
A ja kao i većina misli da ste vi malo otišli off topic :) Prebacili ste celu jednu stranu ove teme bez da je ijednom pomenuta cena ili slično... To ko proizvodi kakva djubriva i ko ih za koga prodaje mislim da treba da se piše u temi za djubrenje...

Bez uvrede, ali čitam ovih dana i gledam kretanje cena jagoda, tresanja, itd, ljudi tamo samo pisu, "Ovde je danas toliko, tamo je toliko, sutra se predlaže toliko, na kvantašu je toliko, itd.."

Zašto je potrebno izlagati ovde referate k'o u skupštini... Replika na repliku i još po dve replike na neki post od pre 3 strane koji je imao repliku na nečije nagadjanje neke replike... :osmeh:
Bravo druze svaka ti je na mestu, ako neko nema nikakve informacije bolje neka nista ne iznosi, ja sam poceo da predajem u jednoj hladnjaci u leskovcu, jos se nista ne zna za cenu.
 
Da zaista se namnožilo ovde oftopika, pa u nekom narednom periodu ko želi da nastavi diskusiju o nekim drugim stvarima a ne o ceni malina, može da se prebaci u odgovarajuću temu na forumu ili da prepisku nastavi preko privatnih poruka.
 
Moj zasad maline podignut u Kraljevu 15. juna 2016.god.
Danas 1. juna 2017. god. berba , kvalitet i rod odličan, svi standardi ispoštovani. Traži se samo ozbiljan kupac...

slike.php
[/URL] [/IMG]
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Pa ovde niko i ne pise jer jos uvek niko nista i ne zna. Lepo sam napisao da ce se cena drzati sto nize moguce makar do pola berbe dok se ne vidi stanje sa do tada otkupljenom malinom. Ukoliko ne bude proboja od pojedinih velikih igraca necete ni imati neku bog zna kakvu cenu sve zavisi koliko robe kome treba. Jos samo da pozovem gospodina iz Travnika da dodje u Arilje da ga provedemo po zasadima da vidi koliko mislim da znamo pa da uzvratimo posetu njemu da vidimo na kom su oni stupnju razvoja sto se malinarstva tice. Ali ovde cim neko zagrebe da je cena ispod dva evra dobra odmah je lud e pa slusajte vi Radovica i njemu slicne i sanjajte dva evra i trideset centi koliko je placen griz,a ne proverene informacije koje ja imam. Kako god zivi bili radite sta hocete vidimo se posle berbe pa da sumiramo utiske. Pozdrav svima
 
Poslednja izmena:
Da zaista se namnožilo ovde oftopika, pa u nekom narednom periodu ko želi da nastavi diskusiju o nekim drugim stvarima a ne o ceni malina, može da se prebaci u odgovarajuću temu na forumu ili da prepisku nastavi preko privatnih poruka.
Ovo je mahom moja krivica,prihvatam i izvinjavam se clanovima i moderaciji.
Mada je poprilicno nezahvalno pisati ovde samo o ceni jer se o istoj,za razliku od pomenutih jagoda,tresanja..itd koje dolaze iz uvoza nista ne zna cak i kada je berba u toku.
To je glavni razlog zbog koga se vecinom pisalo-teoretisalo o plasmanu i mogucim i nemogucim kombinacijama za isti..:ppozdrav:
 
Ima drugih tema za druge stvari oko maline, ovo je ipak namenjeno za pisanja vezana za cenu malina, da bi se ljudi mogli lakše orijentisati.
 
Skone14 malinjak ti je vrhunski vidim da imas i protivgradnu mrezu,kako je moguce da si posadio u junu prosle godine a da sada beres? Vidim da imas i sve higijenske mere za pranje ruku i dezinfekciju posle, svaka cast; Ako bi svi ovako radili nebi bilo sumlje oko noro virusa kod nas.Jelii ovo plavo poljski WC ako jeste posalji mi adreu gde si ga kupio.Ako nemas kome u Kraljevu da predas mozes poslati malinu kod mene u kraju i zamrznuti je sam usluzno. Gledajuce sta nam se sprema kao cena bolje je malinu zamrznuti i cuvati za prodju kasnije. Ukraju kod mene i dalje pricaju o pocetnoj ceni od 130 dinara kazu imace sastanak iduce nedelje sa hladnjacama iz kraja a proizvodjacima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh