Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pole malina ti je standardno dobra.
I po mom skromnom misljenju deluje mi bas da je ove godine vise zita,tacnije da su ti maline pune roda.

Nego ajde ti lepo podeli sa nama te informacije u vezi cene koje imas,da znamo cemu da se nadamo.
 
Pole malina ti je standardno dobra.
I po mom skromnom misljenju deluje mi bas da je ove godine vise zita,tacnije da su ti maline pune roda.

Nego ajde ti lepo podeli sa nama te informacije u vezi cene koje imas,da znamo cemu da se nadamo.

Veoma JAK lobi lobira na nisku cenu ..bez obzira na bilo kakav pritisak Vlade i bez obzira koliko je ima ili nema.... Stoga se i bojim da prvih nekoliko berbi necu ni bratiii.. a glavnicu berbe cu morati ...i ako se cena ne popravi prekidam berbu 4 branja ranije ...e to se nece naj verovatnije ni desiti ...Njihova logika je da dve trecine uzmu po niskoj ceni a ostalo moze i po bilo kojoj visokoj ceni = prosek koji njima odgovara + prica eto kako je bila i po visoko -profitabilnoj ceni i kao ono ..:ponuda-potraznja... = ne postovanje proizvodjaca..?

Taj lobi je veomaaa jak ...nista novo ako znamo da je negde po nekad mafija bude jaca i od drzave..?

Video sam i otpremnicu za kupinu rolend izvezena po 1.9 eur/1kg... Postoje saznanja da jedna otpremnica vazi do granice i cepa se a druga vazeca nastavlja dalje..? svega ima..? kriva Drina???

Tako da samo znam nekako i u kriznim god. izverglati kako tako dobar malinjak ..i nista vise.... ?

Jedan hladnjacar mi je pojasnio kako cu na Polki zaraditi ove god vise nego na Mikeru..?..? m/d Zar se to moze reci postovanjeee proizvodjaca..?

Elixsir ce u sredu ili cetvrtak izaci sa cenom od 150-160 din ....ne proveren info?
 
http://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2017&mm=05&dd=28&nav_id=1265461

Evo za one sto misle da su veliki proizvodjaci citajte. Znaci cinjenice prosle godine na realnih 60-65k tona srpskog vilameta Arilje je proizvelo 20000 tona Ivanjica jos toliko. To mu dodje u najgorem slucaju oko 2/3 roda u Srbiji bez uvoza. Istina nije 75% ali je blizu 70%. I samo nemojte da mi kazete da smo proizveli vise maline jer nismo uvoz je bio izmedju 15-20k tona sro se tice vilameta. Ove godine Srbija ima maximum 50000 tona svoje robe ,a ja vec znam za 3 firme koje imaju ugovorene kolicine od oko 25000 tona bez Deskura, Cropsa ,Masterfruitsa i jos nekih ozbiljnih igraca. Sa kapacitetima blizu 10000 tona. Gospodo maline nema Ivanjica je devastirana ima sigurno 50% manje roda. Arilje ce biti na nekih min 25% manje min jer se jos ne zna kakvo ce biti stanje sa Ariljskim brdima tamo ima lepe maline ali samo do toliko da recimo neki extra prinosi dovedu do toga da manjak u odnosu na proslu godinu bude 20 umesto 25
%. Kada se uzme da Ljubovija, Krupanj, Bajina Basta , Prijepolje , Valjevo i okolina takodje imaju ozbiljne stete koje prelaze minimum 30% svako ko nije lobista hladnjacara na ovom forumu ce videti da je robe ove godine veoma malo. Vilamet ce biti u svetu zestoko deficitaran jer stanje zaliha iz prosle sezone ce biti oko 10-15k tona ali od toga min 30% je krs sirovina. To je ono sto smo uspeli da saznamo obilaskom terena ivanjice i arilja i kroz razgovor sa kolegama iz malinogorja zapadne Srbije. Takodje smo radili i neki primitivan popis preoatale robe u hladnjacama u Arilju jer je tamo jedino robe i ostalo i to su vam rezultati. Ko ne veruje neka proba sam da uradi ovo sto smo mi radili pa neka vidi odstupaju li podaci mnogo,mi smo se trudili da sve bude sto tacnije

- - - - - - - - - -

Evo da se nadovezem na Pola oko cene. Necu licitirati sa istom samo cu reci sledece plan za proslu godinu je bio da se cena drzi na nekih 1.5 eura plus prevoz,a negde i bez druge stavke ali su to neke hladnjace pogurale. Ove godine je sigurna jos zesca trzisna utakmica jer je roba zestoko deficitarna,a kao sto sam napisao gore ugovorenw kolicine uopste nisu male i to bez par velikih igraca i svi ce se truditi da uzmu sto vise sveze maline jer im je to mnogo jeftinije nego da posle kupuju original. Takodje je vrlo moguc razvoj dogadjaja kao i ove godine da se sveza malina plati prwko 200din ,a da se ide na obaranje cene originala kako bi se konkurencija malih i srednjih hladnjaca ugusila. Veoma neizvesna godina sa samo jednom sigurnom stavkom robe je veoma malo sve ostalo je neizvesno.
 
Sve cestitke Polu za ovako sjajan malinjak,izdrzao je hladnu zimu rano toplo prolece pa onda hladno vreme mrazeve kisu. Uvek sam trvrdio da je malina u odnosu na jagodu koju takodje gajim "korov" veoma sposobna da se adaptira i da pobedi mnoge nedace. Cena od 150 do 160 dinara koju Pole pominje nije realna i nemoze pokriti troskove i slab prinos u ovogodisnjem rodu. Samo malinjaci poput Polovog mogu da podnesu takvu cenu.Sta da rade oni malinari gde gde je rod mnogo losiji i gde je nevreme ucinilo svoje.
 
Ja mislim da ce konačna cena biti oko 230 ili onima kojima otkupljivaci daju akontnu cenu. Onima čija malina kreće ovih dana biće 150, 160 početna dok će kasnije rasti a malinu ćemo dati većinom po 170, dok će nam na kraju berbe biti, kada imamo najmanje, 190. Akontna cena kao i prevoz su na jugu misaona imenica! Ako se nešto ne popravi ove godine sledeću ne radim više.
 
Nemam iskustva sa hladnjacama, interesuje me koja je razlika u ceni davati akontno ili za kes. Kolko primecujem kod mene u kraju ti predstavnici hladnjace savetuju za kes al izmedju redova, tako da mi tu nesto ne stima il hoce da nas odrade. Nema mnogo maline, relativno malo udruzenje malinara.
 
J*beni B92,pa da li je moguce da svake godine stave jednu istu sliku glibavih malina i jos glibavijeg beraca sa blatom ispod noktiju,pomislio bi covek da se malina ne bere nego iskopava kao krompir...
Zaista "sjajna" reklama za Srpsko malinarstvo.
vest od prosle god.sa istom slikom
http://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2016&mm=06&dd=08&nav_id=1141144
 
ALO druže eee... O čemu pričaš ti????
Kod mene ga nema ni pola od prošle godine koja je ionako bila slaba. Postaviću slike za vikend pa da vidiš kako to jadno izgleda, a ljudi sve uložili u to.
Vidiš li i da sve više ovih koji su misli da su preživeli mraz a sad im cvetovi crni, bez tučka...
Razmisli opet šta si napisao, pa se ispravi.

I gde su slike? Ja jos nisam naisao na neku sliku loseg malinjaka... Samo slike malinjaka u odlicnom stanju... Jako me zanima kako izgleda... Nikog ja ne provociram, nego samo sam zaintresovan, jer ni google ne moze da pomogne
Hvala
 
Ja mislim da ce konačna cena biti oko 230 ili onima kojima otkupljivaci daju akontnu cenu. Onima čija malina kreće ovih dana biće 150, 160 početna dok će kasnije rasti a malinu ćemo dati većinom po 170, dok će nam na kraju berbe biti, kada imamo najmanje, 190. Akontna cena kao i prevoz su na jugu misaona imenica! Ako se nešto ne popravi ove godine sledeću ne radim više.

230 Je cena zadovoljavajuca samoooo za onih 10-ak % kod kojih je rod okej ...a za one 90% kod kojih je podbacio30-50% njih ne vadi cena ni 400+ din.
 
Pole,svaka ti cast na zasadu.Ovaj tvoj i slicni zasadi trebaju se uzeti za etalon mere za kvalitet i nacin obrade.Vidim gde sam jbg.
CESTITAM.
 
Ja mislim da ce konačna cena biti oko 230 ili onima kojima otkupljivaci daju akontnu cenu. Onima čija malina kreće ovih dana biće 150, 160 početna dok će kasnije rasti a malinu ćemo dati većinom po 170, dok će nam na kraju berbe biti, kada imamo najmanje, 190. Akontna cena kao i prevoz su na jugu misaona imenica! Ako se nešto ne popravi ove godine sledeću ne radim više.
Polako zemljace bez nervoze. Dok jedan krene sa akontnom cenom u otkupu, posle sve bude kako treba. I ovde je do prosle godine bila takva situacija, dnevna cena, prosle godine, nov hladnjacar, izasao sa takvim predlogom i sav rod isplatio na kraju po 200 dinara. sad siri hladnjacu jer svi zele da daju njemu malinu, ali evo, sad i drugi hladnjacari poceli da nude takvu cenu.....sve ce to doci na svoje mesto, samo treba vremena a i vi malo da pogurate stvar, bunite se malo, trazite takve uslove da vam se sve isplati na kraju po poslednjoj ceni
 
Ok,to je odlicna informacija,cekamo danasnju cenu.Kako sam obavesten u Poljskoj nece biti vise od 50% proslogodisnjeg roda,sto je obecavajuce za cenu kod nas...
 
Za one koji su blizu, otkupno mesto je sa desne strane na ulazu u Prnjavor od Sapca, pored autobuskog stajalista.

Послато са Lenovo K10a40 уз помоћ Тапатока
 
polako zemljace bez nervoze. Dok jedan krene sa akontnom cenom u otkupu, posle sve bude kako treba. I ovde je do prosle godine bila takva situacija, dnevna cena, prosle godine, nov hladnjacar, izasao sa takvim predlogom i sav rod isplatio na kraju po 200 dinara. Sad siri hladnjacu jer svi zele da daju njemu malinu, ali evo, sad i drugi hladnjacari poceli da nude takvu cenu.....sve ce to doci na svoje mesto, samo treba vremena a i vi malo da pogurate stvar, bunite se malo, trazite takve uslove da vam se sve isplati na kraju po poslednjoj ceni

ko od hladnjacara je izvrsio doplatu? Da i mi svi ostali odemo kod njega zemljace...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh